Pasākumi

svētdiena, 19.februāris
11:00

Vēlās brokastis restorānā – grilbārā "Lighthouse"

 • svētdiena, 19.februāris
 • Jomas iela 63

Piedāvājumā bagātīgi klāts siltais un aukstais galds, kura ēdieni pagatavoti no sezonā aktuāliem, Latvijā audzētiem produktiem. Katram apmeklētajam tiek pasniegta glāze Prosecco (pēc vēlēšanās), kā arī cenā ietilpst kafijas un tējas krūze. Bērnu animatore rūpējas, lai arī mazajiem būtu prieka pilns svētdienas rīts.

svētdiena, 19.februāris
11:00

Labdarības dzīvās mūzikas koncerts BabyFest "Vaļa diena"

 • svētdiena, 19.februāris
 • Ģimenes attīstības centrs "Laflandia"
 • Mellužu prospekts 9-1
 • www.laflandia.lv

Dzīvas mūzikas koncerts pašiem mazākajiem klausītājiem, kur bērniem nav jāsēž mierīgi, bet gan gluži otrādi - drīkst sēdēt, gulēt, rāpot, dejot kopā ar mammu.
Programmā stīgu kvartets "Sinfonietta Riga" un vokālais ansamblis "Tuvu", interaktīva izrāde, attīstošās spēles bērniem.
Biļetes www.laflandia.lv  

svētdiena, 19.februāris
16:00

Labdarības dzīvās mūzikas koncerts BabyFest "Vaļa diena"

 • svētdiena, 19.februāris
 • Ģimenes attīstības centrs "Laflandia"
 • Mellužu prospekts 9-1
 • http://laflandia.lv/

svētdiena, 19.februāris
16:00

Izrāde "Pauks@Šmauks.lv"

 • svētdiena, 19.februāris
 • Jūrmalas teātris
 • Muižas iela 7

Šī epasta adrese tiks piesaistīta Jūrmalas teātrim, kur no 9. oktobra iemitināsies visi angļu rakstnieces Enidas Blatonas izdomātie Ozolaines ciema iemītnieki –  mājsaimniece Kurmju Made, pasta kantora priekšniece Paula Pīlīte, pastniece Peļu Zuzīte ar savām dvīnītēm Minniņu un Anniņu, dārznieks Eidis Ezis, aptiekārs Vilis Vāvere, skolotājs Ādams Āpsis, šiverīgā veikalniece Trusene Adelīna, policists Ritvaldis Sesks un šaubīgie tipi – Zete un Zigis Zebiekstes.

Izrādes režisors – Imants Jaunzems.

Ieeja 3,00 EUR

4.februāris - 26.februāris

Kino Jūrmalā

 • 4.februāris - 26.februāris
 • Jūrmalas Kultūras centrs un Kauguru kultūras nams
 • Jomas iela 35, Raiņa iela 110

3.februāris 17:00 - 28.februāris

Jūrmalas iedzīvotāju zīmēšanas, gleznošanas kursu “Mūžu dzīvo, mūžu mācies” gadskārtējā darbu izstāde

 • 3.februāris 17:00 - 28.februāris
 • Jūrmalas pilsētas dome
 • Jomas iela 1/5
30.janvāris - 26.februāris

Ķemeru plenēra darbu izstāde "Ķemeri – apslēptais dārgums"

2016. gada septembrī Ķemeros notika mākslas plenērs un šī vēsturiskā un brīnumskaistā vieta kļuva par iedvesmas avotu desmit māksliniekiem no Jūrmalas, Rīgas un Tukuma novada. Plenēra dalībnieki bija dažādu mākslas žanru un dažādu paaudžu pārstāvji, kurus vienoja interese par vietu un vēlme iesaistīties kūrorta atjaunotnes pasākumos. Plenēra gaitā tapa mākslas darbi, kurus gada garumā būs iespējams aplūkot izstādēs visā Latvijā. 

Mākslas plenērā Ķemeros piedalījās: Dzintars Adienis, Kristīne Belte, Ieva Caruka, Maija Matīsa, Ainārs Meiers, Iveta Meiere, Uldis Pauzers, Jana Rāve, Benno Tālivalds un Santa Vasiļjeva.

Plenēra dalībniekiem bija iespēja īstenot savu redzējumu par Ķemeru parka skaistumu, dabas harmoniju, arhitektūras mantojumu un kūrorta tradīciju atjaunošanu. “Ķemeri apvieno dabas bagātības, kas dziedē un sniedz fizisku un garīgu spēku, kā arī ievērojamu kultūrvēsturisko mantojumu. Mēs sakām lielu paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu,” stāsta Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece un plenēra kuratore Inga Sarma. 

Plenēra galvenais mērķis - Latvijas dabas cildinājums un senā kūrorta “apslēptā dārguma” atklāšana, ko mākslinieki centās atspoguļot savās gleznās, fotogrāfijās, zīmējumos un zīda gleznojumos.

Plenēra rīkotāju pārstāve “Park Hotel Ķemeri” wellness - eksperte, “Inbalans Group” vadītāja Alla Sokolova: „Apslēptais dārgums - Ķemeru sanatorija turpina atdzimt grandiozā un inovatīvā projektā “Wellness Community - Rītdienas Ķemeri”, kura ietvaros tiks atklāta grezna pieczvaigžņu viesnīca “Park Hotel Ķemeri” un mūsdienīga klīnika. Viena no Baltijas skaistākajām pērlēm - kūrortsanatorija “Ķemeri” jau kopš 19. gadsimta ir attīstījusies kopsolī ar dabas parka teritoriju, kurā tika koptas senās balneoloģijas tradīcijas. “Park Hotel Ķemeri” atjaunos šīs tradīcijas un iekļaus slavenos minerālūdens avotus un dūņas viesnīcas piedāvātajās veselības atjaunošanas programmās.”

Izstāde Ķemeri – apslēptais dārgums Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) skatāma no 31. janvāra līdz 26. februārim. Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 17:00. Ieeja – bez maksas. 

11.februāris 14:00 - 15.marts

Lauras Feldbergas izstāde "Cilvēki ainavas"

 • 11.februāris 14:00 - 15.marts
 • Mākslinieku nams
 • Muižas iela 6

Ieeja bez maksas.

15.februāris - 26.marts

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi

Latvijas Mākslas Akadēmijas studentu- jaunu mākslinieku darbu izstāde, kurā skatītājs varēs ieraudzīt pašu jaunāko, kas radies mākslās, un, redzamajam ļaujoties, it kā, ielūkoties nākotnē. Studenti no dažādām Mākslas akadēmijas nodaļām izstādīs ne tikai gleznas, bet arī darbus neierastos materiālos un galvenais- gaisā lidojošas idejas.

15.februāris - 26.marts

Bikini zona - Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde

Izstādē gan nav runa par peldkostīmiem, bet vairāk  par jaunu mākslinieku radošiem eksperimentiem un iespēju skatītājiem ielūkoties tik intīmā procesā kā mākslinieka meklējumi. Izstādē būs skatāmas kā gleznas, tā tekstildarbi un datorgrafikas, kā arī darbi citās tehnikās. Izstādē studenti vadīs arī izglītojošas programmas kā bērniem, tā pieaugušajiem.

Izstādē piedalīsies jauni mākslinieki, kuri šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības un vizuālās komunikācijas nodaļās - Anna Pommere, Barbara Ābeltiņa, Elīna Apeltiņa, Elīna Mekša, Ieva Putniņa, Katrīna Čemme, Linda Bērziņa, Marta Veinberga, Dāvis Ozols, Elīna Vītola, Sandra Strēle, Lote Vilma Vītiņa, Artis Gulbis, Kristaps Priede un apvienības #golfclayderman (Margrieta Dreiblate un Aksels Bruks) un 3/8 (Jānis Dzirnieks, Jānis Krauklis, Kristiāna Marija Sproģe un Rihards Rusmanis).

Ieeja – bez maksas.

13.februāris - 26.marts

Tematiska izstāde "Sola Scriptura. Sola Fide. Sola Gratia/ Vienīgi rakstos. Vienīgi ticībā. Vienīgi žēlastībā"

Izstāde veltīta Reformācijas 500-gadei, Slokas luterāņu draudzes 450-gadei. Katras pilsētas dominante ir baznīcas ar saviem torņiem, tomēr tā nav tikai celtne, tā ir draudze, cilvēki, kas tajā mīt, kas pulcējas kopā, lai kalpotu un dotu liecību pasaulei par ticību, cerību, mīlestību. Kā dzīvo, kā attīstās, kā nonāk līdz cilvēkam Reformācijas stūrakmeņi, kādas liecības, kādas pēdas vēsturē atstāj baznīca, Slokas luterāņu draudze, par to stāstīs šī izstāde, kas fotogrāfijās, priekšmetos, tērpos, grāmatās, gleznās savienos trīs laikus - pagātni, tagadni un arī nākotni, stāstu par cilvēkiem laikā: Mārtiņu Luteru, Gothardu Ketleru, gleznotāju Augustu Annusu, mācītājiem Ernstu Gliku, Hugo von Braunšveigu, Vili Rozenieku, Kārli Kalderovski, Aivaru Beimani, par Jūrmalas vēsturnieku Pēteri Belti, stāstu par mums.

11.februāris - 25.marts

Kulinārās meistarklases

 • 11.februāris - 25.marts
 • Mellužu prospekts 9
 • http://www.brios.lv/

13.janvāris - 12.marts

Izstāde "'#Blumbergs. Bezgalība"

Izstāde veltīta izcilajam latviešu māksliniekam Ilmāram Blumbergam (1943-2016). Izstādē vienviet būs iespējams aplūkot 6 kultūrtelpā novērtētu mākslinieku daiļdarbus. Miķeļa Fišera, Anša Starka, Ginta Gabrāna, Voldemāra Johansona, Sabīnes Verneres un Andreja Strokina darbos būs vērojamas gan tiešas un apzinātas Blumberga ietekmes, gan apceres par pašu mākslinieku, tāpat arī būs darbi, kas veidoti individuālās trajektorijās.

18.janvāris - 20.marts

Ievas Strazdiņas stikla dizaina izstāde

31.janvāris - 8.aprīlis

Ināras Beikules ādas rotu izstāde "Rotas gardēžiem"

3.februāris - 19.aprīlis

Andris Vītoliņš "Pirms 10 gadiem"

 • 3.februāris - 19.aprīlis
 • Jūrmalas Kultūras centrs
 • Jomas iela 35

9.februāris 16:00 - 25.maijs

Ludmilas Meteļskas fotoizstāde "Kamēr neviena nav mājās"

 • 9.februāris 16:00 - 25.maijs
 • A.Kronenberga Slokas bibliotēka
 • Raiņa iela 3

Ieeja bez maksas.

4.janvāris - 30.decembris

Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

Izstādē skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstādē būs iespējams ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties pašiem. Visjaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā.
 • 4.janvāris - 30.decembris
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts

Lielākā daļa no izstādē redzamajiem priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Muzeja darbinieki izsaka pateicību māsām Elizabetei Priedītei un Irinai Ženičai, Mairai Placēnai, Irēnei Štrausei, Rasmai Ruskai, Edītei Jerumai, Marikai Rainei-Bukelei, Birutai Miķelsonei, Laimonim Ķudim, Guntim Mārim Smilgainim un daudziem citiem par saglabātajām un muzejam nodotajām laikmeta liecībām. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.

Muzeja vēsturniece Inga Sarma stāsta: “Kūrortus izgudroja pieaugušie. Iespējams tāpēc, ka tur viņi jutās kā bērnībā – līksmi un bezrūpīgi. Tomēr, braucot uz kūrortu, pieaugušajiem pašiem bieži vien līdzi bija bērni. Kamēr vecāki baudīja kūrorta gaisotni, bērni atrada un izgudroja paši savas kūrorta izklaides: būvēja smilšu pilis, dzenāja bumbu, laida pūķus, bet lietainās dienās patvērās vasarnīcu verandās, kur varēja pārtapt par iemīļoto grāmatu varoņiem, tērpt lelles vai izspēlēt alvas zaldātiņu kaujas. Dažādi laiki veidoja savas iezīmes bērnu kūrorta ikdienā. Izjādes ar poniju jūras krastā tiem, ko pieskatīja aukles un guvernantes, pirmās vasaras kolonijas tiem bērniem, kuru vecāki paši nekad neatļāvās atpūsties kūrortā, pionieru nometnes ar militarizētām spēlēm un maršēšanu uz pludmali... Visos laikos bērni aizvien gaidījuši vasaru un priecājušies par sauli un jūru. Aizvien kāds būvē smilšu pilis liedagā un rada savu sapņu pasauli kādā vasarnīcas verandā.”

Izstādes veidošanā piedalījās Jūrmalas pilsētas muzeja speciālisti – saturs, māksliniece Dace Džeriņa –dizains, mākslinieks Mārtiņš Ratniks – videomontāža, SIA “Dekorāciju darbnīca” – montāža un iekārtošana, Jūrmalas teātris – audioieraksts.

Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Ieeja bez maksas!

4.janvāris 09:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība.
 • 4.janvāris 09:00 - 30.decembris 17:00
 • Jūrmalas brīvdabas muzejs
 • Tīklu iela 1a
 • www.jbmuzejs.lv

1992. gadā zvejnieku kopsaimniecību "Uzvara” pārveidoja par akciju sabiedrību "Jūraslīcis”. Pēc akciju sabiedrības bankrota, Jūrmalas pilsētas dome 2002. gadā iegādājās zvejniecības muzeja ēkas un kolekcijas. No 2003. gada 1. janvāra tas darbojas kā Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle – Jūrmalas brīvdabas muzejs, kas ir nozīmīga Jūrmalas un Latvijas kultūrvēstures daļa. Jūrmalas brīvdabas muzejs kalpo sabiedrībai, tā mērķis - popularizēt un pētīt Jūrmalas iedzīvotāju senākā nodarbošanās veida – zvejniecības attīstību Jūrmalā un tās tuvākajā apkārtnē, saglabāt nākamajām paaudzēm ar zvejniecību saistīto etnogrāfisko celtņu un vēstures liecību kolekciju muzejā.

Jūrmalas brīvdabas muzejā notiek tradicionāli pasākumi – "Lieldienas", starptautiskā "Muzeju nakts" akcija, muzeja dibinātāju – bijušā zvejnieku kolhoza "Uzvara” darbinieku godināšanas svētki. Augustā "Amatu dienā” savu prasmi rāda dažādu seno amatu meistari, septembra nogalē ap Miķeļiem svinam "Vīna svētkus”, bet decembrī sagaidām "Ziemassvētkus” senlatviešu tradīciju garā. Tās ir tradīcijas, ko vēlamies attīstīt, saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm.

Ieeja bez maksas!

3.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā interaktīva ekspozīcija "Aspazija atgriežas Dubultos"

 • 3.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00
 • Aspazijas māja
 • Aspazijas māja
 • https://www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts

1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Es un TU"

 • 1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • J.Pliekšāna iela 5/7

Veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestībai un daiļrades virsotnēm, ko atklāj viņu kopdzīves mezglpunkti un daiļrades process – nozīmīgākie darbi. 

Ekskursijas iespējams pieteikt telefoniski tālr.: 67764295; 29239472 vai pa e-pastu: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

Ekskursijas latviešu, angļu un krievu valodā.

Darba laiks: Otrdiena – Sestdiena 10.00 – 17.00, svētdiena, pirmdiena – slēgts.

Ieejas maksa 2,00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 eiro. Ģimenes biļete (1 vai 2 pieaugušie ar 1-4 bērniem līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene) 3,00 eiro.

Vairāk skatīt MMA publisko maksas pakalpojumu cenrādis: http://likumi.lv/doc.php?id=278914

1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā vēstures ekspozīcijas "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20.gadsimtā"

 • 1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Tirgoņu iela 29

Ieeja bez maksas!