Pasākumi

piektdiena, 28.jūlijs
19:00

Vasaras koncerts Horna dārzā

 • piektdiena, 28.jūlijs
 • Jomas iela 35
piektdiena, 28.jūlijs
19:30

NARGIZ ar programmu "Sirds trokšņi"

 • piektdiena, 28.jūlijs
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv

28.jūlijā Dzintaru koncertzālē izcilā NARGIZ prezentēs savu jauno albumu – „SIRDS TROKŠŅI”!
Viņas neparasti fascinējošā balss, artistiskums un spilgtā individualitāle – atnesa viņai milzīgu popularitāti  un miljoniem mūzikas klausītāju mīlestības.

7.jūlijs - 3.augusts

Intas Abramenko izstāde "Kaķu pasaule"

 • 7.jūlijs - 3.augusts
 • Kauguru kultūras nams
 • Raiņa iela 110

19.jūlijs - 3.septembris

Biennāle Marina 2017

29.jūnijs 17:00 - 26.augusts

Izstāde "Ave sol!" jeb "Sveiciens saulei"

Daces Visnolas un Paula Putniņa gleznas un mandalas.
Ieeja bez maksas.

12.jūlijs 16:00 - 10.septembris

Tēlniecības objektu izstāde "Jūrmalas leģendas"

 • 12.jūlijs 16:00 - 10.septembris
 • Dzintaru pludmale
 • Turaidas iela

Šajā vasarā biedrība ERELDE, sadarbībā ar Jūrmalas Domi, veido jaunu tēlniecības projektu "Jūrmalas leģendas", kas ir iepriekšējā gada projekta "Mākslas mols"* konceptuāls turpinājums. 

Projekta "Jūrmalas leģendas" norises laikā no aprīļa līdz septembra vidum mākslinieki – ROBERTS DINERS, MĀRTIŅŠ DAKSIS un ANDRIS LOSS, Jūrmalas dabas un leģendu iedvesmoti, veido radošās - interaktīvās darbnīcas un  Dzintaru liedaga promenādē tēlniecības izstādi. Mākslinieku bronzā, misiņā, tēraudā, kokā un dzintarā veidotās skulptūras tiks izstādītas pludmalē, ļaujot mākslai dabīgā veidā saplūst ar vidi un padarot to pieejamu ikvienam pludmales apmeklētājam. Mākslinieciskajās kompozīcijās tiks izmantoti arī jūras putnu spalvas, gliemežvāki, kā arī citi Jūrmalas vidē sastopami materiāli. Vakara krēslas stundās tēlniecības objekti tiks neparasti izgaismoti, kas piešķirs ekspozīcijai maģisku noskaņu.

Jūrmalnieki un viesi varēs arī paši piedalīties mākslas darbu tapšanā – vērot metālliešanas paraugdemonstrējumus un radošās darbnīcās veidot smilšu skulptūras Dzintaru pludmalē. Projekta laikā notiks radošo pasākumu cikls – eksperimentālās darbnīcas pie ekspozīcijas "Jūrmalas leģendas". Darbnīcu laikā paredzēts veidot cieto smilšu skulptūras, noņemt jūras gultnes smilšu rakstu nospiedumus izmantojot īpašu tehniku, kad smilšu raksts tiek saglabāts cietā materiālā.

Izstādes "Jūrmalas leģendas" atklāšana: 12.07.2017 plkst. 16:00. Atklāšanā piedalīsies mūziķis IMANTS DAKSIS

Interesenti aicināti piedalīties radošajās darbnīcās ar paraugdemonstrējumiem:

 • 28.07.2017 plkst.15.00-18.00
 • 11.08.2017 plkst.15.00-18.00
 •  26.08.2017 plkst. 17.00-21.00

Projektu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa ietvaros.

11.jūnijs - 20.augusts

10. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica"

31.maijs - 27.augusts

Jūrmalas pilsētas muzeja mākslas krājuma izstāde "Māksliniekam Arvīdam Kravinskim – 95. Tēlniecība. Grafika"

2017.gada 31.maijā atzīmēsim mākslinieka Arvīda Kravinska 95. gadu jubileju. Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) šajā dienā plkst: 17:00 tiks atklāta viņam veltīta izstāde.

Izstāde veidota no muzeja krājuma darbiem un Kravinsku dzimtas arhīva materiāliem. 2012.gadā Arvīda Kravinska atraitne Ņina Kravinska Jūrmalas pilsētas muzejam dāvināja apjomīgu mākslas darbu kolekciju. Izstādes ekspozīcijā tiks iekļauta tikai daļa no muzejam novēlētajiem 177 zīmējumiem un akvareļiem, 9 tēlniecības darbiem kā arī dokumentiem, fotogrāfijām un mākslas grāmatām.

Arvīds Teodors Kravinskis (1922−2008) dzimis Dobeles rajona Zvārdes pagasta “Anneniekos”. Ar izcilību mācījies Jelgavas 1.ģimnāzijā, bet 1956.gadā beidzis LPSR Valsts mākslas akadēmijas Tēlniecības fakultāti ar diplomdarbu “Diska metējs”. Viņa pasniedzējs bija akadēmiķis Teodors Zaļkalns. Tēlnieka A. Kravinska atstātais mantojums Latvijā ir mazāk zināms, jo viņa nozīmīgākais radošās darbības posms turpmāk ilgāku laiku norit Tadžikistānā. Uz Tadžikistānu A. Kravinskis dodas kā jaunais speciālists un sāk strādāt par zīmēšanas pasniedzēju Ļeņinabadas, tagadējās Hodžendas, mākslas skolā. 1957.gadā viņš tiek uzņemts PSRS Mākslinieku savienībā. No 1958.gada A. Kravinskis sāk strādāt Ļeņinabadas mākslinieku savienības ražošanas kombinātā, veiksmīgi realizējot sevi kā tēlnieku, strādājot sociālistiskā reālisma estētikas ietvaros. Māksliniekam paveras iespēja atrasties un vērot mākslas objektus tādās senās pilsētās kā Samarkanda un Buhāra. Tadžikistānā veidoti daudzi pieminekļi, kas veltīti izciliem kultūras darbiniekiem un darba varoņiem – dzejniekam Rudaki, persiešu-tadžiku literatūras pamatlicējam, Avicennam, ievērojamam persiešu zinātniekam un filozofam, Timuram Malikam, Hodžendas pilsētas aizstāvēšanas vadītājam pret Čingis Hana karaspēku u.c. A.Kravinskis ir arī līdzautors monumentāliem tēlniecības ansambļiem, piemēram, bronzas krūšutēlu aleja Hodžendas centrā, Māte Dzimtene, V.I. Ļeņina 100. gadadienai veltīts grandiozs monuments pie Katasaijskas ūdenskrātuves. Tadžikistānas periodā tapuši arī izteiksmīgi dienvidu dabas ainavu, senu arhitektūras pieminekļu, cilvēku figūru un portretu skices akvarelī un zīmējumos. Iespēju aktīvi strādāt pārtrauc Pilsoņu karš.

1993.gadā pēc 37 gadu prombūtnes Arvīds Kravinskis ar ģimeni atgriežas Latvijā, par dzīves vietu izvēloties Jūrmalu. Mēģinot aktīvi iekļauties neatkarīgās Latvijas mākslas dzīvē, viņš turpina strādāt, piedaloties pieminekļu konkursos, veidojot figūras un portretus apaļskulptūrās, kā arī radot ciļņus. Izstāde ir unikāla iespēja iepazīties ar mākslinieka radošo devumu ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā kontekstā.

16.jūnijs 18:00 - 24.septembris

Izstāde "Lielzemes muzejs"

Piedalās mākslinieki Andris Vītoliņš, Aigars Bikše, Kārlis Vērpe.
Izstādes apmeklēšanas laiks: katru dienu no plkst. 7.00 līdz 18.30
Ieeja bez maksas.
Jūrmalas pilsētas domes projektu konkursa “Profesionālās mākslas pieejamība Jūrmalā 2017” atbalstīts projekts.

27.maijs 13:00 - 1.novembris

Jūrmalnieces Viktorijas Gulbes gleznu izstāde "... ar ziediem"

 • 27.maijs 13:00 - 1.novembris
 • A.Kronenberga Slokas bibliotēka
 • Raiņa iela 3

Viktorija Gulbe ir jūrmalniece, atklājusi sevī gleznošanas talantu, viņa apguva prasmes Katrīnas Taivānes gleznošanas meistarklasēs. Viktorija Gulbe pēc profesijas ir dārzniece, viņas pirmā gleznu izstāde bija kā himna ziediem, to skaistumam. Šajā izstādē būs skatāmi Viktorijas Gulbes mēģinājumi portretu gleznošanā.

Ieeja bez maksas.

4.janvāris - 30.decembris

Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

Izstādē skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstādē būs iespējams ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties pašiem. Visjaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā.
 • 4.janvāris - 30.decembris
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts

Lielākā daļa no izstādē redzamajiem priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Muzeja darbinieki izsaka pateicību māsām Elizabetei Priedītei un Irinai Ženičai, Mairai Placēnai, Irēnei Štrausei, Rasmai Ruskai, Edītei Jerumai, Marikai Rainei-Bukelei, Birutai Miķelsonei, Laimonim Ķudim, Guntim Mārim Smilgainim un daudziem citiem par saglabātajām un muzejam nodotajām laikmeta liecībām. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.

Muzeja vēsturniece Inga Sarma stāsta: “Kūrortus izgudroja pieaugušie. Iespējams tāpēc, ka tur viņi jutās kā bērnībā – līksmi un bezrūpīgi. Tomēr, braucot uz kūrortu, pieaugušajiem pašiem bieži vien līdzi bija bērni. Kamēr vecāki baudīja kūrorta gaisotni, bērni atrada un izgudroja paši savas kūrorta izklaides: būvēja smilšu pilis, dzenāja bumbu, laida pūķus, bet lietainās dienās patvērās vasarnīcu verandās, kur varēja pārtapt par iemīļoto grāmatu varoņiem, tērpt lelles vai izspēlēt alvas zaldātiņu kaujas. Dažādi laiki veidoja savas iezīmes bērnu kūrorta ikdienā. Izjādes ar poniju jūras krastā tiem, ko pieskatīja aukles un guvernantes, pirmās vasaras kolonijas tiem bērniem, kuru vecāki paši nekad neatļāvās atpūsties kūrortā, pionieru nometnes ar militarizētām spēlēm un maršēšanu uz pludmali... Visos laikos bērni aizvien gaidījuši vasaru un priecājušies par sauli un jūru. Aizvien kāds būvē smilšu pilis liedagā un rada savu sapņu pasauli kādā vasarnīcas verandā.”

Izstādes veidošanā piedalījās Jūrmalas pilsētas muzeja speciālisti – saturs, māksliniece Dace Džeriņa –dizains, mākslinieks Mārtiņš Ratniks – videomontāža, SIA “Dekorāciju darbnīca” – montāža un iekārtošana, Jūrmalas teātris – audioieraksts.

Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Ieeja bez maksas!

4.janvāris 09:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība.
 • 4.janvāris 09:00 - 30.decembris 17:00
 • Jūrmalas brīvdabas muzejs
 • Tīklu iela 1a
 • www.jbmuzejs.lv

1992. gadā zvejnieku kopsaimniecību "Uzvara” pārveidoja par akciju sabiedrību "Jūraslīcis”. Pēc akciju sabiedrības bankrota, Jūrmalas pilsētas dome 2002. gadā iegādājās zvejniecības muzeja ēkas un kolekcijas. No 2003. gada 1. janvāra tas darbojas kā Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle – Jūrmalas brīvdabas muzejs, kas ir nozīmīga Jūrmalas un Latvijas kultūrvēstures daļa. Jūrmalas brīvdabas muzejs kalpo sabiedrībai, tā mērķis - popularizēt un pētīt Jūrmalas iedzīvotāju senākā nodarbošanās veida – zvejniecības attīstību Jūrmalā un tās tuvākajā apkārtnē, saglabāt nākamajām paaudzēm ar zvejniecību saistīto etnogrāfisko celtņu un vēstures liecību kolekciju muzejā.

Jūrmalas brīvdabas muzejā notiek tradicionāli pasākumi – "Lieldienas", starptautiskā "Muzeju nakts" akcija, muzeja dibinātāju – bijušā zvejnieku kolhoza "Uzvara” darbinieku godināšanas svētki. Augustā "Amatu dienā” savu prasmi rāda dažādu seno amatu meistari, septembra nogalē ap Miķeļiem svinam "Vīna svētkus”, bet decembrī sagaidām "Ziemassvētkus” senlatviešu tradīciju garā. Tās ir tradīcijas, ko vēlamies attīstīt, saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm.

Ieeja bez maksas!

2.janvāris - 29.decembris
3.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā interaktīva ekspozīcija "Aspazija atgriežas Dubultos"

 • 3.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00
 • Aspazijas māja
 • Aspazijas māja
 • https://www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts

1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Es un TU"

 • 1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • J.Pliekšāna iela 5/7

Veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestībai un daiļrades virsotnēm, ko atklāj viņu kopdzīves mezglpunkti un daiļrades process – nozīmīgākie darbi. 

Ekskursijas iespējams pieteikt telefoniski tālr.: 67764295; 29239472 vai pa e-pastu: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

Ekskursijas latviešu, angļu un krievu valodā.

Darba laiks: Otrdiena – Sestdiena 10.00 – 17.00, svētdiena, pirmdiena – slēgts.

Ieejas maksa 2,00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 eiro. Ģimenes biļete (1 vai 2 pieaugušie ar 1-4 bērniem līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene) 3,00 eiro.

Vairāk skatīt MMA publisko maksas pakalpojumu cenrādis: http://likumi.lv/doc.php?id=278914

1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā vēstures ekspozīcijas "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20.gadsimtā"

 • 1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Tirgoņu iela 29

Ieeja bez maksas!