Pasākumi

ceturtdiena, 23.marts
17:00

Tikšanās ar rakstnieci Daci Rukšāni

 • ceturtdiena, 23.marts
 • Kauguru bibliotēka
 • Engures iela 4A

Latviešu rakstniece un publiciste tiksies ar lasītājiem, lai runātu par sevi, grāmatām un dzīvi. Tikšanās plānota "dzīvās" intervijas veidā.

9.marts 16:00 - 30.marts
3.marts - 31.marts

Edītes Ezeriņas personālizstāde "Fotogrāfija mani iedvesmo"

 • 3.marts - 31.marts
 • Kauguru kultūras nams
 • Raiņa iela 110

4.marts - 2.aprīlis

Evas Rotčenkovas fotoizstāde "Klusums"

Jaunā fotogrāfe un mākslas zinātniece Eva Rotčenkova: “Nonākot pamestās ēkās, telpās un vietās, kuras kļuvušas nevienam nevajadzīgas, rodas sajūta, ka laiks ir pārtapis kādā citā dimensijā, kur pagātne kļūst par tagadni un nākotni, tiek nojauktas robežas starp atmiņām un fantāzijas tēliem, ko rada noputējušie un sen aizmirstie priekšmeti. Gaisma, kas ieplūst caur neskaitāmus pavasarus netīrītām logu rūtīm un šķirbām, rada melanholisku noskaņu, spēlējoties ar gaismēnām un virsmu faktūrām. Ienācējs uz brīdi iztraucē klusumu, kas ir ne tikai dzirdams, bet arī sajūtams novecojušajās gaisa molekulās, un, neko nepārveidojot, tiek fiksēti sastingušie pagātnes mirkļi. Renesanses gleznām piederīgais dabīgais apgaismojums, gaismēnas, putekļu kārta un dabas elementu klātbūtne, ļauj iztēlē radīt priekšstatu par kādu senu dārgumu krātuvi, kas varbūt ir vienkārši sen izsapņots sapnis...”

10.marts 13:00 - 9.aprīlis

XVI Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa „Es dzīvoju pie jūras” izstāde

 • 10.marts 13:00 - 9.aprīlis
 • Viestura iela 24

Jau 16.gadu Jūrmalas Mākslas skola organizē Starptautisko vizuālās mākslas konkursu bērniem un jauniešiem “Es dzīvoju pie jūras 2017”.  Šogad  konkursam iesūtīja 3482 darbus no 28 valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Somijas, Rumānijas, Serbijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Moldāvijas, Azerbaidžānas, Krievijas, Kazakstānas, Uzbekistānas, Slovēnijas, Horvātijas, Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Kipras, Bulgārijas, Ķīnas, Taizemes, Šrilankas, Bangladešas, Indijas, Indonēzijas un Latvijas. No ārzemēm  skola  saņēma 1182 darbus, no Latvijas 0 2300 darbus. No Jūrmalas izglītības iestādēm ir saņemti 286 darbi.

Tāpat kā citus gadus arī šogad iesūtītos darbus vērtēju  starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki, mākslas pedagogi, mākslas eksperti. Žūrijas priekšsēdētāja bija Profesionālās kompetences centra Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece; māksliniece Diāna Vernera; žūrijas locekļi – UNESCO Latvijas nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca; multimediju māksliniece, Jūrmalas Mākslas skolas absolvente Līva Vilnīte; Vides māksliniece, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un Mākslas skolas direktore Ieva Lazdauska;  tekstilmāksliniece, mākslas pedagoģe Iveta Meiere; tekstilmāksliniece, mākslas pedagoģe, Izdevniecības “Sapņu spalvas” vadītāja Lelde Braķe; Jūrmalas pilsētas galvenā māksliniece Inta Maldupe; gleznotāja Pērnavas mākslas skolas skolotāja un “gada skolotāja 2016”  titula ieguvēja Tiiu Leis (Igaunija), grafiķe, Klaipēdas Adama Brakas mākslas skolas skolotāja Rima Baukaite (Lietuva) un Palangas Stasis Vainiūnas mākslas skolas  skolotāja Rasa Uzpelkite (Lietuva).

Žūrija kopumā piešķīra 20 zelta medaļas, 30 sudraba medaļas, 40 bronzas medaļas un 219 pateicības visās četrās mākslas kategorijās – glezniecībā, grafikā, tekstilā un datorgrafikā.

Arī jūrmalniekiem šis bija veiksmīgs gads, īpaši Jūrmalas Mākslas skolai – Zelta medaļu datografikas kategorijā saņēma Anna Vostrikova (skolotāja Kristīne Belte), sudrabu – Elīna Pliče no skolas Slokas filiāles (skolotāja Dace Greiziņa), bronzas medaļu – Orests Knite (skolotāja Lelde Braķe), grafikas kategorijā sudraba medaļas saņēma – Katrīna Armaloviča (skolotāja Kristīne Belte) un Lūcija Marta Dzenīte (skolotājs – Antons Vaivods), bronzas medaļu - Grēta Zālīte un Patrīcija Ulriha Ratniece (skolotājs – Antons Vaivods), gleznošanas kategorijā  bronzas medaļu saņēma Jūlija Rjabčikova (skolotāja Laima Kļaviņa). Pateicības saņēma audzēkņi no sākumsskolas “Atvase”, Majoru pamatskolas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas bērnu un jauniešu centra, Jūrmalas pilsētas internātskolas un Jūrmalas Mākslas skolas.

Konkursa žūrija, izvērtējot iesūtītos darbus piešķīra arī trīs  “Lielās balvas” glezniecības, grafikas un tekstila kategorijās. “Lielo balvu” glezniecības kategorijā saņēma Profesionālās kompetences centra Nacionālās mākslu skolas J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkne Elīza Muzikante, tekstila kategorijā – Špoģu mākslas un mūzikas skolas audzēknis Roberts Boļasnikovs. Savukārt grafikas kategorijas “Lielā Balva” ceļos uz Slovēniju – Sv.Jura pamatskolas (Osnova šola Sveti Jurij) audzēknim Sebastjanam Gombocam (Sebastijan Gomboc).

Papildus šogad konkursa žūrija nolēma piešķirt īpašu balvu – iesūtīto darbu izstādi Jūrmalas Mākslas skolā Latvijā  un Klaipēdas mākslas skolā Lietuvā  divām skolām  -  Špoģu mākslas un mūzikas skolai (Latvija) par izcilām tekstilijām un  Sv. Jura pamatskolai (Slovēnija) par krāsainām grafikām.  Skolu iesūtīto darbu kopējās kolekcijas parāda augstu māksliniecisko un tehnisko sniegumu.

28.februāris 16:30 - 31.marts

Ceļojošā fotoizstāde "Pa Jāņa Gleizda dzimtajām vietām"

 • 28.februāris 16:30 - 31.marts
 • Jūrmalas pilsētas domes vestibils
 • Jomas iela 1/5

Piedalās Latgales fotogrāfu biedrība, Jūrmalas fotostudija “Aspazija”, Tautas fotostudija “Bauska”, fotoklubs “Cēsis”, fotoklubs “Ogre”, Daugavpils tautas fotostudija “Ezerzeme-F”. 

Ieeja bez maksas.

3.marts - 6.aprīlis

Klaipēdas Adama Brakas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde

Ieeja bez maksas.
Izstādes apmeklēšanas laiks: pirmdien – piektdien plkst. 13.00–20.00,sestdien plkst. 10.00–18.00, svētdien plkst. 10.00–15.00. 

15.februāris - 26.marts

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi

Latvijas Mākslas Akadēmijas studentu- jaunu mākslinieku darbu izstāde, kurā skatītājs varēs ieraudzīt pašu jaunāko, kas radies mākslās, un, redzamajam ļaujoties, it kā, ielūkoties nākotnē. Studenti no dažādām Mākslas akadēmijas nodaļām izstādīs ne tikai gleznas, bet arī darbus neierastos materiālos un galvenais- gaisā lidojošas idejas.

15.februāris - 26.marts

Bikini zona - Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde

Izstādē gan nav runa par peldkostīmiem, bet vairāk  par jaunu mākslinieku radošiem eksperimentiem un iespēju skatītājiem ielūkoties tik intīmā procesā kā mākslinieka meklējumi. Izstādē būs skatāmas kā gleznas, tā tekstildarbi un datorgrafikas, kā arī darbi citās tehnikās. Izstādē studenti vadīs arī izglītojošas programmas kā bērniem, tā pieaugušajiem.

Izstādē piedalīsies jauni mākslinieki, kuri šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības un vizuālās komunikācijas nodaļās - Anna Pommere, Barbara Ābeltiņa, Elīna Apeltiņa, Elīna Mekša, Ieva Putniņa, Katrīna Čemme, Linda Bērziņa, Marta Veinberga, Dāvis Ozols, Elīna Vītola, Sandra Strēle, Lote Vilma Vītiņa, Artis Gulbis, Kristaps Priede un apvienības #golfclayderman (Margrieta Dreiblate un Aksels Bruks) un 3/8 (Jānis Dzirnieks, Jānis Krauklis, Kristiāna Marija Sproģe un Rihards Rusmanis).

Ieeja – bez maksas.

20.februāris - 31.marts

Mākslinieces Annas Zandbergas-Šenkes grafikas izstāde "Zviedrija kā iedvesma"

 • 20.februāris - 31.marts
 • Ķemeru bibliotēka
 • Tukuma iela 20
13.februāris - 26.marts

Tematiska izstāde "Sola Scriptura. Sola Fide. Sola Gratia/ Vienīgi rakstos. Vienīgi ticībā. Vienīgi žēlastībā"

Izstāde veltīta Reformācijas 500-gadei, Slokas luterāņu draudzes 450-gadei. Katras pilsētas dominante ir baznīcas ar saviem torņiem, tomēr tā nav tikai celtne, tā ir draudze, cilvēki, kas tajā mīt, kas pulcējas kopā, lai kalpotu un dotu liecību pasaulei par ticību, cerību, mīlestību. Kā dzīvo, kā attīstās, kā nonāk līdz cilvēkam Reformācijas stūrakmeņi, kādas liecības, kādas pēdas vēsturē atstāj baznīca, Slokas luterāņu draudze, par to stāstīs šī izstāde, kas fotogrāfijās, priekšmetos, tērpos, grāmatās, gleznās savienos trīs laikus - pagātni, tagadni un arī nākotni, stāstu par cilvēkiem laikā: Mārtiņu Luteru, Gothardu Ketleru, gleznotāju Augustu Annusu, mācītājiem Ernstu Gliku, Hugo von Braunšveigu, Vili Rozenieku, Kārli Kalderovski, Aivaru Beimani, par Jūrmalas vēsturnieku Pēteri Belti, stāstu par mums.

11.februāris - 25.marts

Kulinārās meistarklases

 • 11.februāris - 25.marts
 • Mellužu prospekts 9
 • http://www.brios.lv/

16.februāris - 31.marts

Fotostudijas "Aspazija" jaunā izstāde "Gadalaiki"

10.marts 16:00 - 29.aprīlis
31.janvāris - 13.aprīlis

Ināras Beikules ādas rotu izstāde "Rotas gardēžiem"

2.februāris - 19.aprīlis

Andra Vītoliņa izstāde "10 gadi pirms…"

 • 2.februāris - 19.aprīlis
 • Jūrmalas Kultūras centra 1. stāva vestibils
 • Jomas iela 35

27.februāris - 28.maijs

Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma izstādes no cikla "Mēneša eksponāts"

Jūrmalas pilsētas muzeja 55 gadu jubilejai veltītais izstāžu cikls “Mēneša eksponāts” aizsāksies 2017.gada aprīlī. Cikla ietvaros apmeklētāji varēs apskatīt interesantākos priekšmetu no muzeja kolekcijām un uzzināt aizraujošus faktus par Jūrmalas vēsturi.

9.februāris 16:00 - 25.maijs

Ludmilas Meteļskas fotoizstāde "Kamēr neviena nav mājās"

 • 9.februāris 16:00 - 25.maijs
 • A.Kronenberga Slokas bibliotēka
 • Raiņa iela 3

Ieeja bez maksas.

4.janvāris - 30.decembris

Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

Izstādē skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstādē būs iespējams ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties pašiem. Visjaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā.
 • 4.janvāris - 30.decembris
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts

Lielākā daļa no izstādē redzamajiem priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Muzeja darbinieki izsaka pateicību māsām Elizabetei Priedītei un Irinai Ženičai, Mairai Placēnai, Irēnei Štrausei, Rasmai Ruskai, Edītei Jerumai, Marikai Rainei-Bukelei, Birutai Miķelsonei, Laimonim Ķudim, Guntim Mārim Smilgainim un daudziem citiem par saglabātajām un muzejam nodotajām laikmeta liecībām. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.

Muzeja vēsturniece Inga Sarma stāsta: “Kūrortus izgudroja pieaugušie. Iespējams tāpēc, ka tur viņi jutās kā bērnībā – līksmi un bezrūpīgi. Tomēr, braucot uz kūrortu, pieaugušajiem pašiem bieži vien līdzi bija bērni. Kamēr vecāki baudīja kūrorta gaisotni, bērni atrada un izgudroja paši savas kūrorta izklaides: būvēja smilšu pilis, dzenāja bumbu, laida pūķus, bet lietainās dienās patvērās vasarnīcu verandās, kur varēja pārtapt par iemīļoto grāmatu varoņiem, tērpt lelles vai izspēlēt alvas zaldātiņu kaujas. Dažādi laiki veidoja savas iezīmes bērnu kūrorta ikdienā. Izjādes ar poniju jūras krastā tiem, ko pieskatīja aukles un guvernantes, pirmās vasaras kolonijas tiem bērniem, kuru vecāki paši nekad neatļāvās atpūsties kūrortā, pionieru nometnes ar militarizētām spēlēm un maršēšanu uz pludmali... Visos laikos bērni aizvien gaidījuši vasaru un priecājušies par sauli un jūru. Aizvien kāds būvē smilšu pilis liedagā un rada savu sapņu pasauli kādā vasarnīcas verandā.”

Izstādes veidošanā piedalījās Jūrmalas pilsētas muzeja speciālisti – saturs, māksliniece Dace Džeriņa –dizains, mākslinieks Mārtiņš Ratniks – videomontāža, SIA “Dekorāciju darbnīca” – montāža un iekārtošana, Jūrmalas teātris – audioieraksts.

Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Ieeja bez maksas!

4.janvāris 09:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība.
 • 4.janvāris 09:00 - 30.decembris 17:00
 • Jūrmalas brīvdabas muzejs
 • Tīklu iela 1a
 • www.jbmuzejs.lv

1992. gadā zvejnieku kopsaimniecību "Uzvara” pārveidoja par akciju sabiedrību "Jūraslīcis”. Pēc akciju sabiedrības bankrota, Jūrmalas pilsētas dome 2002. gadā iegādājās zvejniecības muzeja ēkas un kolekcijas. No 2003. gada 1. janvāra tas darbojas kā Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle – Jūrmalas brīvdabas muzejs, kas ir nozīmīga Jūrmalas un Latvijas kultūrvēstures daļa. Jūrmalas brīvdabas muzejs kalpo sabiedrībai, tā mērķis - popularizēt un pētīt Jūrmalas iedzīvotāju senākā nodarbošanās veida – zvejniecības attīstību Jūrmalā un tās tuvākajā apkārtnē, saglabāt nākamajām paaudzēm ar zvejniecību saistīto etnogrāfisko celtņu un vēstures liecību kolekciju muzejā.

Jūrmalas brīvdabas muzejā notiek tradicionāli pasākumi – "Lieldienas", starptautiskā "Muzeju nakts" akcija, muzeja dibinātāju – bijušā zvejnieku kolhoza "Uzvara” darbinieku godināšanas svētki. Augustā "Amatu dienā” savu prasmi rāda dažādu seno amatu meistari, septembra nogalē ap Miķeļiem svinam "Vīna svētkus”, bet decembrī sagaidām "Ziemassvētkus” senlatviešu tradīciju garā. Tās ir tradīcijas, ko vēlamies attīstīt, saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm.

Ieeja bez maksas!

2.janvāris - 29.decembris
3.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā interaktīva ekspozīcija "Aspazija atgriežas Dubultos"

 • 3.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00
 • Aspazijas māja
 • Aspazijas māja
 • https://www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts

1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Es un TU"

 • 1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • J.Pliekšāna iela 5/7

Veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestībai un daiļrades virsotnēm, ko atklāj viņu kopdzīves mezglpunkti un daiļrades process – nozīmīgākie darbi. 

Ekskursijas iespējams pieteikt telefoniski tālr.: 67764295; 29239472 vai pa e-pastu: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

Ekskursijas latviešu, angļu un krievu valodā.

Darba laiks: Otrdiena – Sestdiena 10.00 – 17.00, svētdiena, pirmdiena – slēgts.

Ieejas maksa 2,00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 eiro. Ģimenes biļete (1 vai 2 pieaugušie ar 1-4 bērniem līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene) 3,00 eiro.

Vairāk skatīt MMA publisko maksas pakalpojumu cenrādis: http://likumi.lv/doc.php?id=278914

1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā vēstures ekspozīcijas "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20.gadsimtā"

 • 1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Tirgoņu iela 29

Ieeja bez maksas!