Jūrmala Jazz. LINDA OH

18.oktobris

Jūrmala Jazz. LINDA OH

  • 18.oktobris
  • 19:30
  • Turaidas iela 1

Piedalās:

Lindas Oh kvartets:
Linda Meja Hana Oh (Linda May Han Oh) - kontrabass
Vils Vinsons (Will Vinson) - saksofons
Metjū Stīvens (Matthew Stevens) - ģitāra
Ēriks Dūbs (Eric Doob) - bungas

 

Dzimusi Malaizijā, uzaugusi Pērtā, Austrālijas rietumos, Linda Oh jau mazotnē sākusi spēlēt klavieres un fagotu, savukārt piecpadsmit gadu vecumā aizrāvās ar elektrisko basu, spēlējot džezu vairākās vidusskolas grupās. Linda studēja Rietumaustrālijas Skatuves mākslas akadēmijā (WAAPA), kuru absolvēja ar izcilību.


Ar izcilību viņa arī turpinājusi savas mūziķes gaitas, saņemot neskaitāmus apbalvojumus un stipendijas, tai skaitā ASCAP Young Jazz Composer balvu un Bell Award kā Gada jaunā māksliniece.


Pēc maģistra grāda iegūšanas Manhetenas mūzikas skolā 2008. gadā, viņa kļuva par skolotāju un vēl tagad turpina nodot savas zināšanas jaunajiem censoņiem, uzstājoties dažādās džeza video konferenču meistarklasēs ASV vidusskolām, kā arī piedaloties tādos inovatīvos projektos kā lekciju sēriju veidošanā priekš nākamās iPad un iPhone aplikācijas BassGuru.


Viņa turpina attīstīt savu radošumu, komponējot mūziku dažādiem ansambļiem un īsfilmām, piedaloties starptautiskās filmu komponistu darbnīcās. Viens no Linda meisterdarbiem ir Sabrinas Makorikas īsfilmai “Laba ola” komponētā mūzika, kas tika demonstrēta Ņujorkas īsfilmu festivālā.


Mūzika Lindas dzīvē kūsā aumaļām, un savu laiku viņa netērē velti. Bez visiem iepriekš minētajiem projektiem, Linda ir ierakstījusi vairākus albumus. Jau sākot ar pirmo debijas albumu “Entry” 2009. gadā, viņa sevi pieteica tik skaļi, ka iekļuva žurnālā Artforum kā viens no amerikāņu džeza mūziķa Vijaja Aijera (Vijay Iyer) top10 albumiem!


Pēc vairākiem citiem albumiem, viņas jaunākais - 2017. gada izlaidums "Walk Against Wind" - saņēma kritiķu atzinību un tika demonstrēts 2017. gada NPR mūzikas džeza kritiķu aptaujā. Šajā albumā arī piedalījās Metjū Stīvens (Matthew Stevens) ar savu virtuozo ģitārspēli, kuru varēsiet vērot kopīgā šovā ar Lindu Oh uz Dzintaru koncertzāles skatuves!

Pirkt biļetes