Bulduru Izstāžu nams

  • pirmdienaslēgts
  • otrdiena12:00 - 19:00
  • trešdiena12:00 - 19:00
  • ceturtdiena12:00 - 19:00
  • piektdiena12:00 - 19:00
  • sestdiena12:00 - 16:00
  • svētdienaslēgts

​Šī ir telpa, kas pilnībā atvēlēta mākslai un radošajiem procesiem. Bez divām izstāžu zālēm te darbojas folkloras kopa, bērnu zīmēšanas studija un aušanas studija, kuras dalībnieki interesentiem labprāt parādīs un atklās savus amata noslēpumus. Bulduru izstāžu nama ēka celta 1920. gadā un kā arhitektūras piemineklis sevī iemieso Jūrmalas koka būvniecības labāko tradīciju esenci. Savukārt, nama izstāžu zālēs mājvietu rod mākslas izstādes un skatītājus iesaistošas mākslas akcijas, padarot Bulduru izstāžu namu par svarīgu pieturas punktu ikvienam radošuma meklētājam.

Bulduru Izstāžu nama 2. stāvā apskatāma Valda Buša gleznu izstāde mākslinieka darbnīcā. Gleznotājs Valdis Bušs šajā mājā dzīvojis un strādājis gandrīz 20 gadus. Apmeklējumu pieteikt Līgai Baņķierei, tālr. 29769386. Darba laiks: otrdien, trešdien 12.00−19.00, sestdien 12.00−16.00. 

Ieeja bez maksas!

Bulduru Izstāžu nams
Bulduru Izstāžu nams
Bulduru Izstāžu nams

Tuvākie pasākumi

  otrdiena, 12.novembris
  18:00

  Konkursa izstādes "Jā/NEatkarība-2019"

  Konkursa izstādes "Jā/NEatkarība-2019" atklāšana Bulduru Izstāžu namā. Ieeja bez maksas. 

  Aizvērt
  sestdiena, 14.decembris
  15:00

  Konkusa izstāde "Jā/NEatkarība-2018"

  Konkusa izstāde "Jā/NEatkarība-2018" laureāta Ata jurgenovska izstāde "Bronzas darbi" atklāšana Bulduru Izstāžu namā. Ieeja bez maksas. 

  Aizvērt
  sestdiena, 19.oktobris
  15:00

  Izstādes "Abrakadabra krāsās" noslēgums ar studijas „GIN-DIA”(Lietuva) videofilmas „Vilnis Raudsseps. Mākslinieks” pirmizrādi Latvijā

  • www.facebook.com/BulduruIzstazuNamsBulduriExhibitionHouse

  19. oktobrī būs arī Vilņa Raudssepa izstādes „Abrakadabra krāsās” pēdējā diena. Izstāde Bulduru Izstāžu namā ir skatāma jau no 10. septembra. Viļņa Raudssepa (1939-2013) darbi ar viņa sievas Ingrīdas Raudsepas laipnu gādību Bulduru Izstāžu nama izstādēs („JĀ/NEatkarība”, „Gada Nedarbs” u. c.) eksponēti jau vairākkārtīgi. 2019. gadā izstādē „Gada Nedarbs-2018” tika izstādīts Viļņa Raudssepa darbs „Izglābts no nebūtības”, kurš skatītāju balsojuma rezultātā ieguva Gada Nedarba balvu, tādejādi nodrošinot darba autoram iespēju Bulduru Izstāžu namā izveidot savu personālizstādi.

  Izstāde „Abrakadabra krāsās” veltīta mākslinieka 80 gadu atcerei un ir atskats uz mūžā paveikto. Vilnis Raudsseps kā mākslinieks pierādījis sevi dažādās jomās  ̶  glezniecībā, tēlniecībā, lietišķajā grafikā un rakstījis arī īsas esejas.

  Tikpat daudzveidīgi ir viņa formālo izteiksmes līdzekļu meklējumi glezniecībā. No reālistiskām, bet krāsās piesātinātam figurālām kompozīcijām 70. gados līdz darbiem ar lielāku izteiksmes nosacītību, iekodējot gleznu tēlus vienkāršos krāsu laukumu ritmos.

  Mākslinieka darbu tematiku nosaka interese par mitoloģiju un folkloru. 80. gados top glezna „Lāčausis” (kura piedalījās konkursa izstādē „JĀ/NEatkarība-2017”), bet vēlāk vairākos variantos gleznoti darbi – „Pirmsaule” un „Senvēsture”. Mākslinieks atbilstoši tēmai lieto nosacītāku mākslas valodu, vairāk uzsverot līniju ritmus, stilizējot tēlus, liekot skatītājam gleznojuma saturu uztvert intuitīvi. Tā mākslinieka gleznas var salīdzināt ar abrakadabru, kas izteikta krāsu valodā ar noslēptu, bet dziļu saturu. Vai skatītājs uztvers gleznas „Iz jūras līča, iz Daugavas dzīlēm” vēstījumu par Burtnieku pils augšāmcelšanos un pārtapšanu Gaismas pilī?

  Mākslinieks gleznojis arī jūru. Šajā ciklā izcelts Baltijas jūrai raksturīgais gaišums un mirdzums, kas panākts ar virsmas faktūras izcēlumu un smalkām krāsu niansēm.

  Vilnis Raudsseps 1960. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu. Turpinājis māksliniecisko izglītību Igaunijas Mākslas institūtā Tallinā (1961) un Emīla Melngaiļa Tautas mākslas studijā pie tēlnieces Līzes Dzeguzes. Piedalījies vairākos pieminekļu projektu konkursos. Kopš 1981. gada piedalījies tēlotājas mākslas izstādēs Rīgā un Jūrmalā.

  Aizvērt
  1.janvāris - 31.decembris

  Vides objekts "Mirkļmarka/Vēstule no Jūrmalas Mākslinieku nama"

  Pie Mākslinieku nama izvietots jauns vides objekts „Mirkļmarka/Vēstule no Jūrmalas Mākslinieku nama”. Ikviens interesents var tajā nofotografēties un iejusties pastmarkas lomā. Objekts tapis Mākslinieku namam sadarbojoties ar biedrību “RAD-DAR “un mākslinieci Lauru Feldbergu.  

  Aizvērt

Tuvākās vietas