6 veidi kā atveldzēties no karstuma Jūrmalā

Šī vasara mūs priecē ar tai raksturīgiem laikapstākļiem, taču lai patiesi izbaudītu saulainās dienas ir nepieciešams kāds brīdis atelpai, dodoties ēnā, izbaudot spirdzinošu, aukstu dzērienu pludmales kafejnīcā, vai nogaršojot jauno Jūrmalas saldējumu.

Nogaršo jauno Jūrmalas saldējumu

Karstā vasaras dienā nav labāka našķa kā auksts un garšīgs saldējums. Šogad Jūrmalas pilsētas centrā uz Jomas ielas, Ekselences saldējuma stendos ir iespējams iegādāties Jūrmalas saldējumu. Tas ir īpašs karameļu saldējums, kurā kā Jūrmalas dabas dārgumi- dzintari ir paslēpušies sāļās karameles kraukšķi. Tieši šis krēmīgais saldējums ieguva visvairāk balsu, kad pagājušajā gada balsošanā, Kūrorta svētku ietvaros, tika izvēlēta 2019. gada Jūrmalas saldējuma garša.

Ja karamele ir viena no Tavām mīļākajām garšām, iespējams, Tev būs jauns mīļākais saldējums!

 

Peldies jūrā vai Lielupē

Patīkamu veldzi sagādās pelde atspirdzinošajā jūras ūdenī, vai rāmajā Lielupē, kur ūdens parasti ir siltāks nekā Rīgas jūras līcī. Atpūtniekiem kūrortpilsētā pieejamas 12 oficiālās peldvietas, no kurām 11 ir 24.2 km garajā jūras piekrastē un viena Lielupes krastā, Mellužos. Šogad pilsētā plīvo 8 Zilie karogi un jau trešo gadu Zilā karoga ekosertifikāts ir arī Jūrmalas jahtu ostā, kas nozīmē, ka piedomāts gan par teritorijas bioloģisko ilgtspējību, gan par atpūtniekiem patīkamu vides kvalitāti visā Jūrmalā

.

 

Ļaujies aktīvai atpūtai uz ūdens

Vasara ir īstais laiks, lai nodotos aktīvai atpūtai uz ūdens un izmēģinātu savus spēkus vēl neapgūtos ūdens sporta veidos.  Jūrmalas ūdensslēpošanas un veikborda parkā ir iespējams mācīties 3 ūdensslēpošanas disciplīnas – slalomu, figurālo slēpošanu un tramplīnlēkšanu, apgūt veikborda pamatus, kā arī baudīt citus ekstrēmos ūdens priekus. Jūrmalā ir iespēja arī nomāt SUP dēļus ar visu nepieciešamo aprīkojumu un doties SUP braucienā gan pa Lielupi, gan Baltijas jūru. “Sup Brothers“ piedāvā īpaši sagatavotas SUP ekspedīcijas 10 km garumā pa Lielupes grīvas pļavām un līkločiem.
Piedzīvojumu un izaicinājumu meklētājiem varētu patikt laivu brauciens pa Vecsloceni, ko organizē Seakayak.lv. Maršrutam vedot cauri Slokas ezeram, iespējams vērot neskarto purvāju un ezerā mītošos putnus, kā arī pārbaudīt savus spēkus dabas veidoto šķēršļu pārvarēšanā.
 

Foto: SUP Brothers

Dodies pastaigā pa ēnainām kāpām vai Dzintaru Mežaparku

Jūrmala ir viena no  nedaudzajām Eiropas pilsētām, kur iespējams ne vien elpot jūras gaisu, bet arī vienlaikus baudīt priežu meža aromterapiju- trešdaļu pilsētas veido mežs, turklāt liedags šeit aizslēpies aiz skujkoku kāpām, kur, esot jūras tuvumā, iespējams doties pastaigā pa ēnu.
Priežu pavēni ieskautā Dzintaru Mežaparka lielākā vērtība ir 200 gadus veca priežu audze un aizsargājamie biotopi, kas līdz mūsdienām saglabājušies neskarti. Parks atrodas pašā Jūrmalas centrā un ir lieliska vieta, kur no spožajiem saules stariem patverties visai ģimenei, jo parkam cauri vijas skrituļslidošanas trase, bērnus priecē dažādi rotaļu laukumi, savukārt parka rietumos atrodas skeitparks un parka kafejnīca.

Pilsētas populārākajā pastaigu parkā starp staltajām priedēm paslēpies 33.5 metrus augstais skatu tornis, kas ir augstākais brīvi pieejamais punkts Jūrmalas centrā, no kura paveras burvīga ainava.
 

 

Izbaudi atspirdzinošu dzērienu un veldzējošu skatu

Jūrmalā ir tā ekskluzīvā iespēja ieturēt maltīti, gandrīz pēdas mērcējot jūrā. Iespējams uzrīkot ģimenes pikniku pašā jūras krastā, tomēr tiem, kas vēlas komfortu un nemīl bērt smiltis no kurpēm, noderēs kāds no pludmales restorāniem vai kafejnīcām.
Atpūtniekiem pludmalē pieejamas vairāk nekā 40 kafejnīcas. Kafejnīcās iespējams iegādāties gan spirdzinošus, gan atsvaidzinošus dzērienus kā piemēram, saldējuma kokteiļus, svaigi spiestas sulas un dzirkstošas limonādes, kā arī to piedāvātās ēdienkartes atbildīs ikviena gaumei.
Jūrmalas pludmales kafejnīcas ir jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienīta vieta, kur vakariņot un vienlaikus vērot krāšņos vasaras saulrietus.

Foto: Legend Beach

Paslēpies no spožajiem saules stariem kinoteātrī

Ja pēc garas dienas pludmalē vēlies atpūsties no karstuma, dodies uz Star Cinema Jūrmala, kur var ērti iekārtoties mīkstajos, lielajos krēslos, atveldzēties ar gardām uzkodām un vēsiem dzērieniem un sekot līdzi filmu spraigajiem notikumiem.
Kinoteātrim ir divas ar augstas kvalitātes skaņas un kino tehnoloģijām aprīkotas zāles, kurās ik dienu norit seansi ar jaunākajām pasaules filmām visai ģimenei.
No jūnija līdz augustam galerijā Korso ir pieejams īpašais vasaras piedāvājums bērniem.

Foto: Star Cinema