Valsts svētku programma Jūrmalā

Valts svētkos Jūrmalā gaidāmi vairāki svinīgi pasākumi: 18. novembrī, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, tiks veidots Gaismas ceļš, svētku noslēgumā – vakara koncerts un uguņošana.  

Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienas svinības 18. novembrī Jūrmalā plkst. 11.00 ievadīs valsts svētku dievkalpojumi Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, svētkiem veltīts dievkalpojums būs arī Ķemeru evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Lai Latvijas valsts svētkos un gada tumšākajā laikā visā pilsētā radītu svētku noskaņu, Jūrmalā tiks veidots Gaismas ceļš. Gar pilsētas galveno maģistrāli tiks iedegts vairāk nekā 7000 sveču. Gaismas ceļš Jūrmalā tiek veidots jau 15. gadu, un tas ir senākais un garākais Gaismas ceļš Latvijā. Sākot no plkst. 15.30, ikviens tiek aicināts pievienot savu sveci Gaismas ceļam, kas 20 kilometru garumā vīsies cauri visai Jūrmalai, sākot no Viestura ielas pie Lielupes tilta Priedainē līdz Ķemeriem.

Vakarā plkst. 19.00 Raiņa ielā, pie Kauguru kultūras nama, notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienas svētku koncerts. Tajā uzstāsies solisti Normunds Rutulis, Dzintars Čīča, Līga Priede, Jūrmalas apvienotais koris, Latvijas Universitātes jauktais koris „Juventus” un vīru koris „Dziedonis”, svētku noslēgumā uzstāsies grupa „Credo”, bet pēc koncerta būs uguņošana.

Sabiedriskais transports svētkos

18. novembrī Jūrmalas pilsētas autobusi kursēs pēc brīvdienu grafika. Lai iedzīvotāji varētu ērti nokļūt uz svētku koncertu Kauguros, tiks nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports maršrutos Nr. 1, 4, 6, 7 un 8, kā arī norīkoti papildu reisi:

  • maršrutā Nr. 4 „Bulduri–Kauguri” reiss ar plkst. 21.20 no pieturvietas „Dz.st. Sloka” tiks mainīts – tā atiešanas laiks būs plkst. 21.10 no „Dz.st. Sloka”, kā arī tiks nodrošināts papildu reiss plkst. 21.25 no pieturvietas „Līgo”; maršruts pagarināts līdz Buļļuciemam;
  • maršrutā Nr.6 „Sloka AO–Ķemeri” papildu reiss plkst. 21.25 no pieturvietas „Līgo”;
  • maršrutā Nr. 8 „Ganību iela–Muižas iela” reiss plkst. 21.20 no pieturvietas „Ganību iela” tiks mainīts – tā atiešanas laiks būs plkst. 21. 25 no pieturvietas „Līgo”.

Lai nodrošinātu Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltītā koncerta norisi pie Kauguru kultūras nama, 17.–19. novembrī noteikti vairāki satiksmes ierobežojumi: no piektdienas, 17. novembra, plkst. 9.00 līdz 19. novembra plkst. 3.00 būs slēgta satiksme Raiņa ielas posmā no Nometņu ielas līdz Oškalna ielai, kā arī labā braukšanas josla Mazās nometņu ielas posmā no Tallinas ielas līdz Raiņa ielai virzienā uz Kauguriem.