Vērtīgi zināt

Vai zināji, ka Jūrmalas iebraukšanas caurlaidi var iegādāties arī citviet pilsētā un nav vērts stāvēt rindā, kā arī pašvaldības autostāvvietas visā pilsētas teritorijā ir bez maksas? 

Iebraukšanas caurlaidi var iegādāties arī pilsētā

Laika periodā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim maksa par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā ir 2 EUR.
Pie iebraukšanas pilsētā nav jāstāv rindā, jo par iebraukšanu var samaksāt mājaslapā visitjurmala.lv, mobilajā aplikācijā “Mobilly”, vai arī caurlaižu iegādes automātos citviet pilsētā:
pie lielveikala RIMI Lielupē, maksājot ar karti vai skaidrā naudā,
Jūras un Turaidas ielas krustojumā pie Dzintaru koncertzāles,
Majoru stāvlaukumā pie Tūrisma informācijas centra Lienes ielā 5,
pie dzelzceļa stacijas “Dubulti”.

Pirms samaksas veikšanas caurlaides iegādes automātā jāievada automašīnas reģistrācijas numurs, jo šogad kontrole ir pilnībā automatizēta.
Iebraukšanas caurlaide obligāti jāiegādājas iebraukšanas dienā jebkurā laikā līdz plkst. 23.59. Caurlaide derīga iebraukšanai neierobežotu reižu skaitu iebraukšanas dienā.

Tūrisma informācijas centrs

Pašlaik, remontdarbu dēļ, Jūrmalas tūrisma informācijas centrs atrodas Jūrmalas pilsētas muzeja telpās, Tirgoņu ielā 29. 
Darba laiks katru dienu nemainīgs - no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Centra darbinieki ik dienu latviski, angliski un krieviski sniedz bezmaksas informāciju par apskates objektiem pilsētā, naktsmītnēm, SPA un labsajūtas tūrisma iespējām, atpūtu ģimenēm ar bērniem, atpūtu dabā, sabiedriskā transporta kustības grafikiem u.c. informāciju.

Arī Tūrisma informācijas centrā ir iespējams iegādāties iebraukšanas caurlaides, norēķinoties ar karti, kā arī iespējams iegādāties dažāda veida suvenīrus, par piemiņu no ceļojuma.

Sabiedriskais transports

Jūrmalas teritoriju visā tās garumā šķērso dzelzceļa līnija ar 14 pieturvietām – no Priedaines līdz Ķemeriem ar centru Majoros, kur atrodas galvenā gājēju iela, vairāki apskates un kultūras objekti, restorāni, viesnīcas un  Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs, taču, lai izzinātu īsto Jūrmalas raksturu, jāapmeklē arī pilsētas apkaimes.

Pārvietošanās ar vilcienu ne tikai ļauj ātri un ērti nokļūt vēlamajā pilsētas apkaimē, bet arī pa ceļam novērtēt dažādās un unikālās dzelzceļa stacijas ēkas, kas katra atšķiras ar savu arhitektūru un burvību.
Vilciena biļete pilsētas robežās maksā no 0.60 EUR līdz 0.90 EUR centiem.
Cauri pilsētai kursē arī pilsētas autobusi ar dažādiem galamērķiem un maršrutiem, kas ceļot gribētājus aizvedīs tur, kur dzelzceļa sliedes nesniedzas, biļetes cenai nepārsniedzot 0.50 EUR. Sev piemērotāko autobusu vai pieturvietu atradīsiet šeit.

Veloceliņi

Aizvien biežāk Jūrmalas viesi izvēlas kūrortpilsētu apskatīt un iepazīt, dodoties pa pilsētu izbraucienos ar velosipēdu. Lielākā daļa pilsētas ir aprīkota ar speciāliem veloceliņiem, vienlaikus piedāvājot viesiem aktīvi atpūsties, braucot caur vēsturiskajiem mikrorajoniem, apskatot grezno koka arhitektūru, elpojot veselīgo priežu un jūras gaisu un baudot kūrortpilsētas piejūras dabas ainavas.
Esam izveidojuši vairākus velomaršrutus ikviena interesēm, atvēlētā laika un distances garuma. Apskati jau izveidotos velomaršrutus šeit.
Tiklīdz dienas kļūst saulainākas, vairākās vietās pilsētā iespējams iznomāt velosipēdus. Ir iespēja paņemt velosipēdu vienā pilsētas daļā un to nodot citur, neatgriežoties sākumpunktā.

Bezmaksas autostāvvietas

Pilsētas teritorijā ir iespējams novieto automašīnu bez maksas. Pilsētas centrā, Majoros, visas Jūras ielas garumā iespējams novietot automašīnu vien dažu metru attālumā no pludmales vai centrālās gājēju ielas.

Praktiskais ceļvedis

Svarīgāko informāciju par to, ko vērts Jūrmalā apskatīt, kurp doties, kur garšīgi paēst, kā aktīvi atpūsties un daudz ko citu, esam apkopojuši vienkopus Jūrmalas praktiskajā ceļvedī.