Izstāde “Interjers un eksterjers” no muzeja mākslas krājuma

trešdiena, 9.janvāris - svētdiena, 17.marts

Izstāde “Interjers un eksterjers” no muzeja mākslas krājuma

  • trešdiena, 9.janvāris - svētdiena, 17.marts
  • Jūrmalas pilsētas muzejs
  • Tirgoņu iela 29

Jūrmalas pilsētas muzeja mākslas kolekcijā glabājas gleznas un grafikas, kurās attēloti gan sadzīves ainu iekštelpu skati – interjeri, gan mākslas darbi, kuros redzamas dažādu laiku celtnes, kuru ārējais izskats un dekoratīvā apdare – eksterjers raksturo kādu noteiktu stilu. Mākslas ekspertes Ingrīda Raudsepa un Jana Rāve izstādē iekļāvušas darbus, kas darināti laika posmā no 18. līdz 20.gadsimtam. Sadzīves žanrs ar interjeru skatiem izveidojās un kļuva populārs 17.gadsimtā Holandē. Muzeja kolekcijā ir vācu izcelsmes mākslinieka Johana Georga Villes (1715−1808) gravīra Holandiešu mājsaimniece, kura tapusi pēc ievērojamā Leidenes mākslinieka Herita Doua (1617−1675) gleznas. Arī Latvijas mākslā 20.gadsimtā atrodami interjera skati. Poļu izcelsmes mākslinieks, kurš darbojies Rīgas Grafiķu biedrībā, Raimonds Šiško (1894−?) 20.gadsimta sākumā zīmējis Grāfu Kaliostro Jelgavas pilī. Sadarbībā ar galeriju Jēkabs, izstādes ekspozīcija papildināta ar vairākiem latviešu mākslinieku gleznotiem interjeru skatiem, kā, piemēram, Leonīda Āriņa (1907−1991) Interjers naktī un Valērija Baidas Svētās Trīsvienības baznīca Madonā.
Izstādes tēmu bagātina muzeja krājuma mēbeles un sadzīves priekšmeti, kā arī portretu gleznojumi, kas ir raksturīga 19. un 20.gadsimta interjeru sastāvdaļa. 
Izstāde no Jūrmalas pilsētas muzeja mākslas krājuma “Interjers un eksterjers” Jūrmalas pilsētas muzeja (Tirgoņu iela 29, Majori) skatāma no 9. janvāra līdz 17. martam. Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 17:00. Ieeja – bez maksas.