A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

"Latviešu gaisa dārzi" "Mākslas stacijā Dubulti"

Sestdien, 7. jūlijā, plkst. 12.00 “Mākslas stacijā Dubulti” norisināsies mākslinieces Agneses Bules “Latviešu gaisa dārzu” 2. tūre. Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli un šajā tikšanās reizē ietvers sarunu par Virona Verta dzintara istabu “Ambereum” ar Agneses Bules komentāriem.

Gaisa dārzi būs gan redzami, gan pašu rokām stādāmi un laistāmi, gan gaisā jūtami jeb sasmaržojami, no “zila gaisa” iztēlē uzburami, kā arī ar melnu uz balta rakstīti.

Kā smaržo latvietis? Vai pēc smaržas var noteikt to augu, kura dēļ latvietis vai nu sāk zirgoties vai strādāt kā zirgs? Kad kļūst par kārklu latvieti un kas sūta kliņģerlietutiņus? Šos un daudzus citus tikpat neparastus jautājumus uzdod un sola atbildēt māksliniece Agnese Bule savā piecu hepeningu sērijā “Latviešu gaisa dārzi” šovasar Mākslas stacijā “Dubulti”.

“Latviešu gaisa dārzu” turpmākās norises:

21. jūlijā plkst. 12.00 “Latviešu gaisa dārzu” 3. tūre. Saruna par Marisas Benjamimas “Floristorānu“ ar Agneses Bules komentāriem. Konkurss, balvas.

11. augustā plkst. 12.00 “Latviešu gaisa dārzu” 4. tūre. Saruna par neafišētajām argentīniešu mākslinieka Adriana Villarrohas “ligzdām” uz Dubultu stacijas jumta ar Agneses Bules komentāriem. Konkurss, balvas.

8. septembrī plkst. 16.00–20.00 “Latviešu gaisa dārzu” noslēguma tūre un Baltā nakts. Saruna par Annes Dukhī Džordanas instalācijām “Ziggy and the Starfish“ un “Ekoloģiskā dzimumu maiņa” ar Agneses Bules komentāriem. Konkurss, balvas.

Agnese Bule ir māksliniece un dizainere, kas radījusi laikmetīgu mītu - Latviešu sapni. Divdesmit gados tas ir kļuvis par autores radošo zīmolu. Latviešu sapnis ir dizaina valodā veidoti tēli vai zīmes, kas nemitīgi mainās: Latvietis pūš pīlītes, Dzintara latvietis, Cukura latvietis, Latvietis zūd kokos, Latvietis velk deķi un citi.

Pasākumu sērija “Latviešu gaisa dārzi” “Mākslas stacijā Dubulti” ir jauna Latviešu sapņa versija.

Šīs vasaras “Latviešu gaisa dārzu” pasākumi notiek Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles publiskās programmas ietvaros.