10 lietas, ko paveikt Jūrmalā

Lai padarītu braucienu uz Jūrmalu vēl ērtāku un interesantāku, piedāvājam jau gatavas idejas kā pavadīt savu laiku lielākajā Baltijas kūrortpilsētā. Te diena vienmēr būs lieliski izdevusies!

Uzkāp Dzintaru Mežaparka skatu tornī

Skatu tornis Dzintaru Mežaparkā ir augstākais brīvi pieejamais punkts Jūrmala centrā, no kura paveras lieliska Jūrmalas ainava. 33, 5 metrus virs zemes novietotais tornis maskējas starp staltām priedēm pilsētas populārākajā pastaigu parkā. Te bērni var parotaļāties bērnu laukumos, izbraukt ar elektroauto, bet skrituļslidotāji un skeitotāji var izbaudīt laisku braucienu pa speciāli iekārtoto skrituļslidotāju celiņu vai pārbaudīt savus spēkus skeitparkā.

Dodies pastaigā pa apgaismoto pludmales pastaigu celiņu

Dzintaru un Majoru pludmalēs atrodas apgaismots koka pastaigu celiņš, kas vedīs aptuveni kilometru garā pastaigā gar Baltijas jūru. Te ērti jutīsies ari māmiņas ar vēl ratiņos esošiem bērniem. Ja dosieties virzienā no Dzintaru koncertzāles puses, noejot uz celiņu pa Turaidas ielu, pastaigu varēsiet noslēgt ar foto pie Jūrmalas Bruņurupuča – lielas metāla bruņurupuča skulptūras, kas jau 22 gadus veras jūras virzienā.

Iedzer kafiju “Seaside” bārā, vērojot Jūrmalas panorāmu

Lai sasildītos pēc pastaigas pa pludmali vai Jomas ielu, iesakām apmeklēt viesnīcas “Hotel Jūrmala SPA” kokteiļu bāru “Seaside”, kurš atrodas 11. stāvā – tik augstu, ka pa plašajiem logiem atvērsies brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu. Ikviens ir aicināts nobaudīt lieliskas uzkodas un izsmalcinātus kokteiļus.

Iemācies sasiet jūrnieku mezglu Jūrmalas brīvdabas muzejā

Muzejs ir izvietots Ragakāpas pakājē un atklāj Jūrmalas zvejnieku ikdienu 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Te var uzkāpt uz divu autentisku zvejas kuģu klāja, bet iepriekš piesakoties, iemēģināt prasmes virvju vīšanas un tīklu aušanas darbnīcā, kā arī paviesoties autentiskās zvejnieku mājās. Vasaras ceturtdienās ap pusdienlaiku muzejs sagādā patīkamu pārsteigumu gardēžiem, jo šeit notiek zivju kūpināšanas pasākumi, kuros vietējie zvejnieki stāsta un rāda, kā pēc tradicionālajām metodēm tiek kūpinātas zivis un aicina tās arī nobaudīt.

Atrodi kaķus Aspazijas mājā

Ģimenēm būs interesanti apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Aspazija atgriežas Dubultos”. Tā sastāv no desmit elementiem, kuru starpā ir trīs virtuāli tēli hologrammas veidā - Aspazija un divi kaķi, kuri veikli paslēpušies. Ar jaunākās paaudzes spēļu ierīcēm ir iedzīvināts arī Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas spēles.

Uzkāp Slokas ezera skatu tornī

Pavasaris ir klāt, putni atgriežas savās vasaras mājvietās, un Slokas ezera skatu tornis ir īpaši piemērota vieta putnu vērošanai. Slokas ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas un tā ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta. Tāpēc Slokas ezers ir laba putnu vērošanas vieta, īpaši pavasara un rudens putnu migrācijas laikā. Putnu vērošanai Slokas ezera krastā ir novietots peldošs putnu vērošanas tornis. Blakus tornim ved arī Slokas ezera dabas taka, kas aizvedīs 3,1 km pastaigā gan gar ezera krastu, gan cauri mežam.

Baudi saldējumu pastaigas laikā pa Jomas ielu

Teju katrai pilsētai ir sava gājēju iela, Jūrmalai tā ir Jomas iela, kuras nosaukums ir apliecinājums tam, ka vēl 19. gs. vidū visa Jūrmalas teritorija bija paralēli jūrai ejošu jomu (vēja ietekmē radītu ieplaku) virkne. 1899. gadā Jomas ielu vēlējās pārdēvēt par Puškina ielu, tomēr Barons Firkss par to iesniedza sūdzību Krievijas senātā, kas arī atstāja veco nosaukumu. Vēsturiski gar ielu izvietojās veikali, restorāni un kafejnīcas, lielākā daļā no tiem tagad ir arhitektūras pieminekļi. Kopš 1987. gada tā ir gājēju iela, kura uzskatāma par populārāko ielu Jūrmalā, vieta, kur doties pastaigā, iegādāties suvenīrus, ieturēt maltīti vai atrast kādu “pērli” mazajos un omulīgajos veikaliņos.

Nobrauc pa melno slidkalniņu “Līvu Akvaparkā”

Neapšaubāmi “Līvu Akvaparks” ir viens no populārākajiem atpūtas un izklaides objektiem ģimenēm ar bērniem. Te labi jutīsies ikviens apmeklētājs sākot no mazuļa līdz pat sirmgalvim, jo bez slīdnēm akvaparkā ir arī pirtis, baseini, burbuļvannas, zemūdens bārs un zemūdens trenažieri. Slidkalniņu te ir daudz, bet melnais ir aprīkots ar jaunu, dinamisku skaņas un gaismas sistēmu un tagad kļuvis par atpūtnieku īstu koordinācijas un orientācijas spēju pārbaudījumu.  Zvaigžņu ceļš, zibšņi un negaidīti pagriezieni, kuros pārsteigs  tropu meža, mežonīgu cilšu un citas interesantas skaņas. Lai visu izbaudītu – noteikti jābrauc vairākas reizes.

Pavakariņo jūras krastā

Jūrmalā ir tā ekskluzīvā iespēja ieturēt maltīti, ieskatoties un ieklausoties jūrā. Protams, pavisam tuvu jūrai būsiet, ja uzrīkosiet ģimenes pikniku pašā jūras krastā, tomēr tiem, kas mīl komfortu un nemīl bērt smiltis no kurpēm, noderēs kāds no restorāniem jūras krastā. Tādi ir “36. line” Bulduros, “Lighthouse” Dzintaros, “Il Sole” un “View” Majoros, “Orrizonte” Dubultos un “Kūriņš” Kauguros.

Sagaidi saulrietu Ķemeru tīreļa takā

Ķemeru tīrelis ir īsta oāze – ieejot tajā, rodas sirreāla sajūta, ka nekas cits apkārt vairs neeksistē, jo te izzūd pilsētas skaņas – mašīnu rūkoņa, cilvēku čalas… Tīrelī valda tikai daba – purvs, akači, augi un putni. Purvam ir aptuveni 8000 gadu un tajā ir izveidota koka dēļu taka, kas veidota no diviem apļiem, kuri izvietoti līdzīgi kā astotniekā. Ir iespēja izvēlēties tuvāko, "mazo" apli 1,4 km garumā, vai iet visu maršrutu pilnībā - 3,4 km. Lielākā apļa “rozīnīte” ir skatu tornis, no kura paveras skats uz iegarenu ezeriņu jeb akaču labirintu, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu. Īpaša burvība ainavai tiek piešķirta ar saullēkta un saulrieta gaismu, to noteikti jāizbauda!