Veselības taka Kauguros

Jūrmalas veselības maršruts Kauguros ved priežu mežā pa Peoniju ielu – taku gar Kaugurciemu līdz pat jūras krastam. Kaugurciems savulaik bijis viens no ievērojamākajiem Jūrmalas zvejnieku ciemiem. Apkaimes iedzīvotāju galvenais iztikas avots bijusi zveja – vīri sēdušies laivās un devušies jūrā ķert lielos lomus, kurus vēlāk gan tirgojuši, gan pabarojuši savas ģimenes. 17.gadsimtā Kurzemes Hercogs Jēkabs Kaugurciemā uzcēlis ostu, lai paplašinātu tirdzniecību no jūras uz gandrīz 2 km attālumā esošo Lielupi. Tirgotāji apmaiņā pret zivīm dažreiz atveduši arī puķu sīpolus un sēklas no citām zemēm.

Kamēr vīri jūrā, sievas, mājās palikdamas un mājas darbus paveikušas, varēja pievērsties citām, sirdij tuvākām nodarbēm. Daži no iegūtajiem puķu sīpoliem un sēklām tika sastādīti piemājas dārziņos, tā Kaugurciemu padarot par skaistu un ziedošu ciemu. Tādēļ arī apkārtnes ielas nodēvētas puķu vārdos – Kreimeņu, Prīmulu, Asteru, Cīniju un Peonju ielas.

Šobrīd Kauguri ir Jūrmalas apdzīvotākā apkaime, to par savām mājām sauc vairāk nekā puse no 57 tūkstošiem jūrmalnieku. Veselības maršruts iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ir lielisks papildinājums aktīvai brīvā laika pavadīšanai Jūrmalā.

  • Veselības taka Kauguros
  • Veselības taka Kauguros
  • Veselības taka Kauguros
  • Veselības taka Kauguros
+2

Tuvākās vietas