Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Sēravota paviljons un sēravots "Ķirzaciņa"

  • Sēravota paviljons un sēravots "Ķirzaciņa"

  • Ķemeri
  • 56.9479682,23.5024072
  •  
  • atvērts 24h
Sēravota paviljons un sēravots "Ķirzaciņa"
Sēravota paviljons un sēravots "Ķirzaciņa"
Sēravota paviljons un sēravots "Ķirzaciņa"

Šis ir viens no pazīstamākajiem Ķemeru kūrorta objektiem jau kopš 20. gs. sākuma. Mēžģīņrakstu lapene uzcelta pie avota, kurš pēc skaita bija jau sestais 19. gs. beigās atklātais sēravots Ķemeros. Pašlaik to ir vairāk par divdesmit. Paviljons savu izskatu nav būtiski mainījis kopš tā atklāšanas, savukārt ķirzakas skulptūra izveidota tikai 1949.gadā (tēlnieks Juris Bajārs).

20.gs.sākumā avotu rotāja skulpturāla grupa - zēns uz delfīna, kuru nopostīja pirmā pasaules kara laikā. Starpkaru periodā avots tecēja no delfīna atvērtās mutes, kas bija vienīgā saglabājusies skulptūras daļa.

 2021. gada augustā, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība pabeidza vērienīgus pārbūves un atjaunošanas darbus Ķemeru parkā. Pārbūvēts un atjaunots parka pastaigu celiņu tīkls, tiltiņi pār Vēršupīti, parka paviljoni, nostiprināti Vēršupītes krasti, pārbūvētas un atjaunotas ielas, izbūvētas autostāvvietas un velonovietnes, ierīkots apgaismojums un videonovērošanas kameras apmeklētāju drošībai. Izveidoti krāšņi parka apstādījumi – iestādīti vairāk kā 100 jauni koki un krāšņumaugi, tai skaitā izveidoti apjomīgi rozāriji un hortenziju stādījumi, bet apmeklētāju ērtībām parkā izvietoti atpūtas soli to vēsturiskajā izskatā.

Vēršam uzmanību uz sēravota ūdens kvalitāti!

"2022. gada maijā un jūnijā sēravotā “Ķirzaciņa” Emīla Dārziņa ielā 28, Jūrmalā (Ķemeru kūrorta parkā), veikta avota ūdens testēšana. Balstoties uz iegūtajiem testēšanas rezultātiem un vēsturiskajiem kūrortoloģiskajiem pētījumiem par sērudeņradi saturošo avotu “Ķirzaciņa”, aicinām iedzīvotājus izvērtēt ūdens lietošanas nepieciešamību uzturā, jo “Ķirzaciņas” ūdens nekvalificējas kā dzeramais ūdens un nav paredzēts iekšķīgai lietošanai".

Tuvākās vietas