A A
75%
100%
125%

Melnalkšņu dumbrāja laipa

Taka īsas pastaigas laikā aicina iepazīt pārmitru platlapju mežu – melnalkšņu dumbrāju Vēršupītes krastos.
Laipa atrodas dabiskā, cilvēku maz ietekmētā Vēršupītes palienes mežā, kurā galvenokārt dominē melnalksnis, taču ir arī apses, atsevišķi ozoli un oši.
Dumbrāja pamatā ir Vēršupītes paliene. Katru pavasari aprīlī, maijā upe pārplūst un mežs vairākas nedēļas atrodas ūdenī.
Laipas segums ir koka dēļi, kuru vidējais platums ir 100 cm, minimālais – 85 cm. Ir vairāki paplašinājumi (skatu vietas) – līdz 190 cm plati.

Apskatei nepieciešamais apskates laiks: 30 min
Labiekārtojums: ar takas apskates objektiem iepazīstina informācijas stendi. Pieejams stāvlaukums, vasaras sezonā ĶNP Informācijas centrā “Meža māja” pieejamas tualetes.
Laipas garums: 500 m
Vides pieejamība: laipa piemērota ģimenēm ar bērnu ratiņiem, ratiņkrēsliem – vēlams pavadonis.

Nokļūšana:

Ar vilcienu Rīga-Ķemeri-Tukums līdz stacijai Ķemeri, tad 2.5 km gara pastaiga pa Tukuma un Tūristu ielu cauri Ķemeriem līdz “Meža mājai”, pie kuras atrodas taka.

Ar auto pa Ventspils (A10) vai Talsu (P128) šoseju līdz pagriezienam uz Ķemeriem, tad 2.5 km pa galveno ielu līdz “Meža mājai”.

Ar autobusu Nr.6 no Slokas vai mikroautobusu Nr.10 no TC Bulduri līdz Ķemeriem, pieturai “Meža māja”.

!!! Lietainā laikā koka dēļi kļūst slideni. Ziemā laipas var būt apsnigušas. Laipu iespējams apmeklēt bezmaksas un tā ir atvērta visu gadu.

Melnalkšņu dumbrāja laipa
Melnalkšņu dumbrāja laipa
Melnalkšņu dumbrāja laipa
Melnalkšņu dumbrāja laipa
Melnalkšņu dumbrāja laipa
Melnalkšņu dumbrāja laipa
+2

Tuvākās vietas