Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Aktivitātes Jūrmalas Brīvdabas muzejā

Aktivitātes Jūrmalas Brīvdabas muzejā
Aktivitātes Jūrmalas Brīvdabas muzejā
Aktivitātes Jūrmalas Brīvdabas muzejā
Aktivitātes Jūrmalas Brīvdabas muzejā

Jūrmalas Brīvdabas muzejs, kā vēsturiskā mantojuma glabātājs un Jūrmalas senākās pamatnodarbes – zvejniecības popularizētājs sabiedrībā, atrodas netālu no Lielupes ietekas jūrā, pie Ragakāpas dabas takas. Muzeju veido 19 un 20 gs. piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgajām ēkām, bagātīgu laivu un enkuru kolekcija un zvejas kuģi. Muzejs var lepoties ar daudzveidības un autentiskuma ziņā unikālu striķu un virvju vīšanas piederumu un rīku kolekciju.

Sezonas laikā grupām un individuāliem apmeklētājiem ir iespēja papildus izglītojošai muzeja apskatei gida pavadībā, iznomāt brīvdabas muzeja teritoriju dažādiem interaktīviem pasākumiem. Programmā pēc pasūtītāja izvēles var iekļaut:

Zivju kūpināšanas paraugdemonstrējums (~ 2h, latv. un krievu val.).

Tā ir iespēja vērot zivju kūpināšanas amata izglītojošu demonstrējumu, iesaistīties sagatavošanas procesā un karsti kūpinātu zivju baudīšanā.

Kūpinātu zivju un alus degustācija (~1 stunda latv. krievu un angļu val.).

Sadarbībā ar ēdināšanas kompāniju, (pirms grupas ierašanās) tiek uzservēts galds ar vairāku veidu kūpinātām zivīm, dārzeņiem, sieru un vairākiem Latvijā ražotu alus veidiem.

Seno amatu paraugdemonstrējums (~1 stunda latv. un krievu val.).

Iespēja iepazīties ar zvejniecību saistītu amatu demonstrējumiem, izmēģināt savu roku veiklību tīklu lāpīšanā, jūrnieku mezglu siešanā un virvju vīšanā. Ja pasūtītājs vēlas, var pieaicināt arī citus latviešu seno amatu meistarus – pastalu taisītāju, audējas, koka karošu meistaru u.c.

Tradīciju kopa (~1 stunda, latviešu valodā).

Interaktīvo pasākumu vēl saturīgāku un lustīgāku darīs folkloras kopa ar tautasdziesmu dziedāšanu, rituālu dejām un rotaļām.

Tuvākās vietas