Jūrmalas muzejs

 • 15.maijs - 14.septembris

  • Pirmdienaslēgts
  • Otrdienaslēgts
  • Trešdiena10:00 - 18:00
  • Ceturtdiena10:00 - 18:00
  • Piektdiena10:00 - 18:00
  • Sestdiena10:00 - 18:00
  • Svētdiena10:00 - 18:00
 • 15.septembris - 14.maijs

  • Pirmdienaslēgts
  • Otrdienaslēgts
  • Trešdiena10:00 - 17:00
  • Ceturtdiena10:00 - 17:00
  • Piektdiena10:00 - 17:00
  • Sestdiena10:00 - 17:00
  • Svētdiena10:00 - 17:00

Jūrmalas muzejs apmeklētājiem pastāstīs par Jūrmalas kūrorta pirmsākumiem un attīstību no 19. gs. līdz 20.gs.beigām. Multimediālā ekspozīcija "RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība"  ir pieskāriens vārdiem, domām un idejām, tas ir aicinājums satikties ar latviešu dižgaru Raini un sevi. Jūrmalas muzeja izstāžu zālēs gadā notiek vidēji 20 dažādas mākslas un kultūrvēstures izstādes, muzejā notiek arī radoši pasākumi un darbnīcas bērniem.

Muzejā ir vairākas izstāžu zāles, suvenīru veikaliņš, telpas semināriem un konferencēm.

Ieeja bez maksas.

Jūrmalas muzejs
Jūrmalas muzejs
Jūrmalas muzejs
Jūrmalas muzejs
Jūrmalas muzejs
Jūrmalas muzejs
+2

Tuvākie pasākumi

  5.janvāris 02:00 - 12.februāris 02:00

  Gleznotājas Baibas Sprances personālizstāde "Deviņi saulrieti"

  Baiba Sprance par savu izstādi Deviņi saulrieti saka: “Mani interesē gaisma – kā kustīga enerģija un viela. Šīs īpašības arī padara gaismu redzamu un attēlojamu krāsās. Gaismas spēja pārveidot realitāti ir spēcīga un visaptveroša, tā pilnībā izmaina telpu un izjūtu ķīmiju. Acis, satiekoties ar pretgaismas plūsmu, rada savdabīgu optisku efektu – ilūziju par krāsu kustību, spilgtu un netveramu, robežojoties ar neesamību. Ilgstoši noturēt skatienu saules virzienā var tikai tad, kad tā atrodas tuvu horizontam, kur atmosfēras slāņi veido cilvēka acij labvēlīgāku filtru. Saulrietu glezniecībā redzams pretgaismas iespaids, katrreiz citāda optiska kustība, tāpēc  šīs gleznas var dēvēt par saulrietu portretiem. Mēģinājums attēlot neattēlojamas parādības vienlaikus intriģē un atbrīvo, un pārbauda manu tēlu tīrības un noturības pakāpi.”

  Baiba Sprance beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1981) un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu “Rīts” (1988, vadītājs Imants Vecozols). Viņa turpināja studijas Borisa Bērziņa meistardarbnīcā (1990-1992). Baiba Sprance kopš 2001. gada ir izglītības programmas kuratore Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā. Viņas autortēma ir gaismas gleznieciskums,  abstrakcija, kas saglabā piesaisti dabai.

  Muzeja darba laiks: P.O. – Slēgts, T.-Sv. – 10.00 – 17.00. Ieeja bez maksas.

  Aizvērt
  5.janvāris 02:00 - 12.februāris 02:00

  Gleznotājas Laines Kainaizes personālizstāde "Piepildītais laiks"

  Laine Kainaize dzimusi  1953. gadā  tēlnieka Kārļa Baumaņa un gleznotājas Birutas Baumanes ģimenē. .Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu absolvējusi 1980. gadā. Diplomdarbs „Zvejnieki”, diplomdarba vadītājs Boriss Bērziņš. Sarīkojusi ap 20 personālizstādes Latvijā, Lietuvā, Ukrainā, Vācijā. Darbi atrodas Latvijas muzeju krājumos, kā arī Rīgas Garīgajā seminārā, Jēkabpils Sv. Gara klosterī, Valmieras cietuma kapelā, Kuldīgas katoļu baznīcā, Madonas katoļu baznīcā, Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā, Jāņa Misiņa bibliotēkā, Krievijas Mākslas fondu kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Čehijā, Vācijā, Francijā, Anglijā, ASV.

  “Ar ko līdz šim sev atvēlēto laiku esmu piepildījusi? Izstāde Piepildītais laiks dod ja ne pilnīgu, tad tomēr noteiktu atbildi. Ar ieraudzītā, izjustā, izzinātā pārradīšanu gleznā. Šī mana personālizstāde atšķiras no visām iepriekšējām ar to, ka ir skatāmas tikai kompozīcijas. Darbi, kas ir radīti ne tiešā dabas ietekmē, bet apvienojot, sablīvējot un koncentrējot vienas norises, vietas, pārdzīvojuma visnozīmīgāko, visraksturīgāko, mani uzrunājošo vienkopus, vienā darbā. Es vēlētos, lai “Piepildītais laiks” dod dzīvesprieku, sparu, drosmi un dievišķu mieru dvēselē.”

  Mākslas zinātnieks Māris Brancis kurš ir divu Laines Kainaizes katalogu sastādītājs, par gleznotāju saka:“Ikvienā Laines Kainaizes darbā – figurālā kompozīcijā, ainavā, klusajā dabā, aktā vai portretā – jaušams miers un harmonija. Bieži gan viņas gleznās klusā daba vai akts saplūst ar ainavu vai arī izdalās kāds motīvs, teju vai veidojot atsevišķu žanru, tādi, piemēram, ir baznīcu vai koku gleznojumi. Laine Kainaize ir latviešu reālistiskās glezniecības skolas tradīciju turpinātāja. Māksliniece krāsu gan paspilgtina, taču ne tik uzsvērti, lai varētu runāt par izteiktu dekoratīvismu. Krāstoņi maigi saskaņojas cits ar citu.”

  Muzeja darba laiks: P.O. – Slēgts, T.-Sv. – 10.00 – 17.00. Ieeja bez maksas.

  Aizvērt
  11.janvāris 02:00 - 23.aprīlis 02:00

  Izstāde "Muzeja lietu slepenā dzīve"

  Katru gadu Jūrmalas muzeja kolekcijas papildina vidēji 1200 priekšmeti. Krājumā tie nonāk gan muzeja darbinieku īpaši meklēti, gan saņemti no Jūrmalas iedzīvotājiem un  muzeja apmeklētājiem. Pēdējo gadu laikā muzejs kļuvis bagātāks ar 5766 priekšmetiem. Vairums no tiem ir dāvinājumi un atsevišķi iepirkumi.

  Izstādē “Muzeja lietu slepenā dzīve” ir eksponēta tikai neliela daļa no jaunieguvumiem. Pieņemot krājumā priekšmetu un piešķirot tam muzejisko vērtību, pēc īpašnieka vārdiem tiek pierakstīta leģenda, kas kļūst par pirmavotu. Ne vienmēr persona, kas nodod priekšmetu muzejam, pārzina tā izcelsmi, iepriekšējo piederību un pielietojumu. Lai atklātu muzeja priekšmetu neredzamo, slepeno dzīvi, nepieciešams veikt izpēti, kas mūs aizved pie cilvēkstāstiem. Tikai tad pilnībā atklājas priekšmetu kultūrvēsturiskā nozīme.

  Izstādē ir apskatāmi vairāk nekā 100 priekšmeti, kurus papildina stāsti par lietām un cilvēkiem. Neviens no stāstiem nav pilnīgs un pabeigts, jo pētniecība turpinās. Priekšmeta ceļš no īpašnieka līdz nonākšanai muzejā un eksponātam izstādē dažkārt ir ļoti sarežģīts un reizēm līdzinās detektīvam. Būsim pateicīgi muzeja apmeklētājiem par izstādes stāstu papildināšanu un jauniem stāstiem, kas bagātina Jūrmalas vēsturi.

  Izstādes ekspozīcijā izmantotas fotogrāfijas un 2002. gada dokumentālās filmas “Kino gadsimts Latvijā. Aloizs Brenčs” fragmenti no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, kā arī fotogrāfijas no privātarhīviem.

  Izstāde būs apskatāma no 11. janvāra līdz 23. aprīlim. 

  Aizvērt

Tuvākās vietas