Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Lielā Ķemeru tīreļa laipa
Lielā Ķemeru tīreļa laipa
Lielā Ķemeru tīreļa laipa
Lielā Ķemeru tīreļa laipa
Lielā Ķemeru tīreļa laipa
Lielā Ķemeru tīreļa laipa
+2

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no galvenajiem purviem Ķemeru apkārtnē, zem kura veidojas sērūdeņi. Augsne purvā ir barības vielām nabadzīga, skāba un daudzās vietās pārmitra. Vairums koku nespēj izdzīvot tik skarbos apstākļos, tāpēc šeit var atrast tikai nedaudzas koku sugas – priedi un bērzu, un tie neizaug tik lieli un resni kā mežā.

Gājputnu migrācijas laikā, purvs ir lieliska vieta putnu vērošanai. Reizēm šeit izdodas ieraudzīt barus, kuros ir simtiem putnu – zosis un dzērves, kā arī dzirdēt to saucienus.

Lielā Ķemeru tīreļa laipa ļaus viegli un droši iepazīt šo citkārt grūti pieejamo sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstību.

Laipa ir būvēta no koka dēļiem, un tai ir divi loki. “Mazais” aizvedīs līdz pirmajiem gleznainajiem ezeriņiem, bet “lielais” ļaus ainavu apskatīt arī no augšas, uzkāpjot skatu tornī.

Vasarā pieejams siltās ēdināšanas pakalpojums zem klajas debess. Apmeklētāji var iegādāties klasisku produktu klāstu - šašliku, desiņas ar sautētiem kāpostiem vai kartupeļiem, saldējumu un karstus (kafija, tēja) vai aukstus (ūdens, sulas) dzērienus.

Pieejami galdi un soli apmeklētājiem, grila noma, klusa, no apkārtējās kņadas paslēpta piknika vieta privātiem pasākumiem. Nomas maksa 15 EUR. Iespējams pasūtīt ēdināšanu ar piegādi.

Ķemeru velonomā dzelzceļa stacijā "Ķemeri", ko nodrošina Velobraucēju drošības un izglītības fonds, pieejama īpaša cena velosipēdu nomai Lielā Ķemeru tīreļa laipas apmeklēšanai - 5 EUR.

 

Sākuma punkta koordinātes  56.912528, 23.459435
Apskatei nepieciešamais laiks 1.5h (lielais loks), 1h (mazais loks)
Garums 3.5 km (lielais loks), 1.5 km (mazais loks)
Atvērta Visa gada garumā
Maksa Bezmaksas
Vides pieejamība Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām
Labiekārtojums

Maksa par auto novietošanu SIA “Rabarbers-BR” apsaimniekotajā teritorijā 2 EUR;

Autobusiem un invalīdu transportam – bez maksas;

Vieta piknikam;

WC;

Informācijas ieguves punkts.
Marķējums Nav marķēta, taču viegli orientēties pēc takas
Veids Lokveida
Segums

Dēļu laipa, takas sākumā un beigās grants šķembu segums!

Lietainā laikā laipa kļūst slidena, savukārt ziemā sniegs no tās netiek tīrīts.

Nokļūšana

Ar auto – pa Ventspils šoseju (A10) līdz norādei “Ķemeru tīreļa purva laipa” (aptuveni 200 m uz Ventspils pusi no pagrieziena uz Ķemeriem). Tālāk, sekojot norādei, gar Ķemeru kapiem vēl aptuveni 2 km uz priekšu lūdz autostāvvietai, kur var atstāt automašīnu un tālāk līdz laipas sākumam 800 m doties kājām.

Ar sabiedrisko transportu – no Ķemeru dzelzceļa stacijas, sekojot norādēm, vispirms pāri dzelzceļam līdz Ventspils šosejai 1 km, sasniedzot mobilo sakaru torni, ieteicams izmantot pa labi vedošo taku, pie kuras izvietota norāde uz Tīreļa laipu. Tālāk kā sadaļā “Ar auto”.

GPX* Ķemeru tīreļa laipas lielais loks
Ķemeru tīreļa laipas mazais loks

*Lai atvērtu failu, ir nepieciešams uzstādīt aplikāciju, kura atbalsta GPX failu atvēršanu un atainošanu telefonā.

Tuvākās vietas