Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Slokas ezera taka

Slokas ezera taka
Slokas ezera taka
Slokas ezera taka
Slokas ezera taka
Slokas ezera taka
Slokas ezera taka
Slokas ezera taka
+3

Taka gar ūdensputniem bagāta ezera krastiem vijas caur dažādiem mežiem. Tā sākas un beidzas pie Slokas ezera, kur atbraucējus sagaida automašīnu stāvlaukums, piknika vieta un 7 m augsts peldošs skatu tornis. Pastaigājoties pa taku, iespējams redzēt vairākus interesantus objektus – mitros mežus pie Vēršupītes, sēravotu pie Slokas ezera, lielo akmeni, vairākus purva ezerus. Ceļā pa taku var pārbaudīt savu fizisko formu, izmēģinot dažādus sporta elementus: šūpoles, staigāšanu pa šauru koku, kāpelēšanu un citus. Uzkāpjot skatu tornī, var nodoties putnu vērošanai Slokas ezerā.


Takas segums pamatā ir zemes taka. Posms, kas ved caur Vēršupītes dumbrāju, un citas mitrākās vietas klātas ar dēļu laipu (platums 80 cm).
Takas sākumā ceļš ved pa zemes taciņu, marķējuma gar takas malu nav, krustojumos ar meža takām ir tumši sarkanas koka norādes. Taka noslēdzas pie ceļa, kas savieno Slokas ezeru ar Ķemeriem. Ja Slokas ezera stāvlaukumā esat atstājuši transporta līdzekli, tad pa zemes ceļu virzienā pa kreisi jādodas atpakaļ uz ezeru.
Taku ieteicams apmeklēt vēlā pavasarī, vasarā un rudenī (agrā pavasarī un vēlā rudenī taka var būt applūdusi un slidena).

Atrašanās vietas koordinātes  56.9573739, 23.5463500
Apskatei nepieciešamais laiks

1.5h

Garums

3.1 km 

Atvērta

Visa gada garumā

Maksa Bezmaksas
Vides pieejamība Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām.
Labiekārtojums

Takas sākumā atrodas autostāvvieta un vieta piknikam, kā arī 7 m augsts peldošs skatu tornis, no kura var ērti pārskatīt visu ezeru.

Informācijas stendi sniedz ieskatu par Slokas ezera apkārtnes dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām.
Marķējums Nav speciāla marķējuma
Veids Lokveida
Segums

Pamatā: zemes taka. Posms, kas ved caur Vēršupītes dumbrāju, un citas mitrākās vietas klātas ar dēļu laipu. Dēļu laipas vidējais platums - 80 cm.

Pavasarī un rudenī atsevišķi posmi var būt pārplūduši.

!Uzmanību! Lietus laikā un ziemā dēļu laipas var būt slidenas.
Nokļūšana

Ar vilcienu Rīga-Ķemeri-Tukums līdz stacijai Ķemeri, tad pastaiga kājām (2.5 km) līdz “Meža mājai”, tad sekojiet norādei uz Slokas ezeru (2 km).

Ar auto pa Talsu (P128) vai Ventspils (A10) šoseju līdz pagriezienam uz Ķemeriem, tad pa galveno ielu cauri Ķemeriem (2.5 km), pie norādes “Slokas ezers” pa labi (2 km).

Ar autobusu Nr.6 no Slokas vai mikroautobusu Nr.5 no Bulduriem līdz Ķemeriem, pieturai “Meža māja”, tad sekojiet norādei uz Slokas ezeru (2 km).
GPX* Slokas ezera taka

*Lai atvērtu failu, ir nepieciešams uzstādīt aplikāciju, kura atbalsta GPX failu atvēršanu un atainošanu telefonā.

 

Tuvākās vietas