A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Pasākumi

svētdiena, 5.aprīlis
14:00 - 17:00
Kurshi SPA klientu diena

Kurshi SPA klientu diena

Aicinām visus esošos SPA klientus, kā arī tos, kuri vēl tikai gribētu būt KURSHI SPA klienti – uz lielisku pasākumu!

Programma:

14:00-14:30 – vispārēja informācija par KURSHI SPA, tējas pauze *

14:30 – 15:30 – lekcija par sejas skaistumkopšanu (ar sejas kopšanas speciālisti – Danuti Šargu)

14:30 – 15:30 – lekcija par pirts kūrēm un rituāliem (ar profesionālu pirtnieku – Staņislavu Balandinu)

15:30 – 16:30 – Individuālas SPA programmas sastādīšana, izvēloties savu aromātu, kopā ar profesionālu SPA meistari Annu Volkovu.

*Piedalieties balsošanā par TOP aromātu – vasaras SPA rituāliem.

Ieeja – bezmaksas

Personu skaits ierobežots!

Pieteikšanās pa tālr. +371 67878589 vai e-pastu: spa@kurshihotel.lv

31.janvāris - 30.aprīlis
Fotogrāfa Leonīda Tugaļeva izstāde “Slokas kolorīts”

Fotogrāfa Leonīda Tugaļeva izstāde “Slokas kolorīts”

  • 31.janvāris - 30.aprīlis
  • A.Kronenberga slokas bibliotēkā
  • Raiņa ielā 3
8.februāris - 17.maijs
Izstādes “Džemma Skulme. Saruna ar laiku” atklāšana, viesis grupa “Instrumenti”

Izstādes “Džemma Skulme. Saruna ar laiku” atklāšana, viesis grupa “Instrumenti”

Sagaidījusi savu 90. dzimšanas dienu, Džemma Skulme turpināja strādāt – no 2016. līdz 2019. gadam notika piecas personālizstādes, sadarbības projekts ar mūzikas grupu “Instrumenti” un eksperimenti ar 3D glezniecību.

Džemma Skulme ir gleznojusi vizuālos pielikumus diviem grupas “Instrumenti” albumiem – “Atkala” un “Cilvēks”. Džemmu uzrunāja mūziķis Jānis Šipkēvics, un viņu tikšanās, kurās māksliniece iepazīstas ar “Instrumentu” topošajiem skaņdarbiem, ir iemūžinātas video. Izstādē būs iespēja šīs tikšanās vērot ilgspēlējošā video, kā arī aplūkot gleznas, kas radās kā mazi abstrakti kvadrāti, bet izvērtās ciklos un veidoja Džemmas pēdējo personālizstādi  “Mākoņgabali”. Māksliniece pārsteidza ar košajiem un, kā viņa sacīja, “dzīvajiem krāsu plūdumiem, krāsu tecinājumiem, izlijumiem un izšļakstījumiem”. Mūža nogalē Džemma pievērsās arī ainavu glezniecībai.

Izstādes atklāšanā 7. februārī plkst. 19.00 grupas “Instrumenti” mūziķi stāstīs par sadarbību ar mākslinieci un spēlēs uz “skatuves”, ko veidos palielināti Džemmas Skulmes gleznojumi. Visus mākslinieces darbu oriģinālus, kas saistīti ar grupu “Instrumenti”, būs iespēja skatīt mākslas stacijas otrā stāva galerijā.

3D glezniecības izaicinājumam Džemma Skulme ļāvās, sava mazdēla Jāņa Skulmes un jaunā režisora Reiņa Kalnaeļļa mudināta. Pirmo reizi turot rokā virtuālo gleznošanas rīku, Džemma spēja radīt savas atpazīstamās līnijas un figūru. Šie faili ir saglabājušies un mākslas stacijas “Dubulti” izstādē pirmo reizi būs skatāmi plašākai publikai. Izstādes atklāšanā Reiņa Kalnaeļļa vadībā iecerēts “ieiet” Džemmas 3D gleznās, aplūkojot tās no iekšpuses.

 

Džemma Skulme (1925–2019) dzimusi Latvijas modernisma klasiķu – gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes – ģimenē. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu (1949) un Iļjas Repina Valsts akadēmiskā glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta aspirantūru Ļeņingradā (tagad – Sanktpēterburga).

Māksliniece regulāri piedalījusies izstādēs un veidojusi personālizstādes. Vadījusi Latvijas Mākslinieku savienību no 1977. līdz 1992. gadam, mērķtiecīgi atbalstot moderno mākslu un veicinot Mākslas dienu uzplaukumu. Devusi savu ieguldījumu atmodas virzībai Latvijā. 1995. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, 2019. gadā – ar Purvīša balvu par mūža ieguldījumu.

Džemmas Skulmes darbi ir Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā (Krievija), Ratgersa Universitātes Zimmerlijas Mākslas muzejā (ASV) un privātkolekcijās – Zuzānu kolekcijā (Latvija) un ārvalstīs.