Pieejama ikvienam

Jūrmala ir ieguldījusi rūpīgu darbu, lai padarītu pilsētu pieejamāku cilvēkiem ar kustību  un redzes traucējumiem. Jaunķemeru, Kauguru, Vaivaru, Dzintaru un Bulduru pludmales ir pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Te ir izbūvētas gan ratiņkrēsliem piemērotas nobrauktuves, gan arī īpašas ģērbtuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tāpat visos jaunbūvētajos un rekonstruētajos gājēju celiņos un ietvēs tiek integrēts taktilais marķējums, kas palīdz orientēties cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Savukārt pilsētas luksofori tiek aprīkoti ar skaņas signāliem. Invalīdiem pilnībā pieejamas ir Jūrmalas sabiedriskās ēkas – dome, Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Sociālās integrācijas valsts aģentūras mācību un rehabilitācijas korpusi un citas celtnes. Nozīmīgs atspaids ir Jūrmalas dzelzceļa staciju peronu modernizācija. Vairāk informāciju par Jūrmalas iestāžu un infrastruktūras pieejamību variet iegūt interaktīvajā kartē www.mapeirons.lv

Jau vairākus gadus Jūrmalas pludmalēs lielāka uzmanība tiek pievērsta to pielāgošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kauguros ir pieejama īpaši aprīkota pludmale neredzīgajiem, savukārt Vaivaros pludmale ir pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, uzstādītas pārģērbšanās kabīnes, kurās iespējams iebraukt arī ratiņkrēslā. Kauguros un Jaunķemeros ir pieejami speciāli invalīdu peldrati, kas bez maksas pieejami izmantošanai individuāli un ar asistentu.

Pieejama tūrisma ceļvedi iespējams lejupielādēt te.1.75 MB