A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Ar festivāla orķestra koncertu Jūrmalā sākas festivāls “Rīga Jūrmala”

Simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”, kas sevi pieteicis kā vienu no vasaras klasiskās mūzikas galamērķiem Eiropā, šovasar izskanēs 21 koncertā Rīgā un Jūrmalā.
Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē norisināsies septiņi festivāla koncerti trīs nedēļas nogalēs jūlijā un augustā, koncertu sākums plkst. 19.00.

Pirmajā festivāla nedēļā Dzintaru koncertzālē īpašā koncertā muzicēs jaunizveidotais Marisa Jansona Festivāla orķestris, ko diriģēs pasaulslavenais britu diriģents Džons Eliots Gārdiners. Orķestris izveidots kā pašu mūziķu aizsākta iniciatīva vien dažas nedēļas pirms šīs uzstāšanās. Mūziķi no Bavārijas Radio simfoniskā orķestra, Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra, Berlīnes Filharmonijas, Oslo Filharmonijas, Cīrihes Tonhalles un Vīnes Filharmonijas orķestra pieņēmuši uzaicinājumu festivālā šādi godināt ievērojamā latviešu diriģenta Marisa Jansona piemiņu. Ar Marisa Jansona dzīvesbiedres Irinas Jansones atbalstu orķestris nodēvēts par Marisa Jansona Festivāla orķestri.

16. jūlija koncertā Marisa Jansona Festivāla orķestris diriģenta Džona Eliota Gārdinera vadībā muzicēs kopā ar pianisti Juidzju Vanu. Programmā: V. A. Mocarta un R. Šūmaņa skaņdarbi. Biļetes tickets.riga-jurmala.com/2021/201121/.

18. jūlijā klausītājus gaida vēl viena tikšanās ar Marisa Jansona Festivāla orķestri, šajā koncertā – kopā ar pianistu Andrāšu Šifu. Programmā iekļautas R. Šūmaņa un J. Brāmsa kompozīcijas. Biļetes tickets.riga-jurmala.com/2021/201124/. Svētdienas koncerts būs skatāms tiešraidē 18. jūlijā plkst. 19.00 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un REplay.lv, un klausāms Latvijas Radio 3 „Klasika”. Plkst. 22.10 koncerts tiks pārraidīts LTV1.

Otrajā festivāla nedēļā skanēs divi koncerti. 6. augustā Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris, pie diriģenta pults Jurijs Temirkanovs, muzicēs kopā ar čellistu Mišu Maiski, klausītājiem piedāvājot M. Gļinkas, D. Šostakoviča un N. Rimska-Korsakova skaņdarbus. Biļetes tickets.riga-jurmala.com/2021/2299968/.

Savukārt 7. augustā Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris uzstāsies kopā ar vijolnieku Reno Kapisonu, izpildot Dž. Verdi, M. Bruha un S. Rahmaņinova skaņdarbus. Biļetes tickets.riga-jurmala.com/2021/2301342/.

Noslēdzošā festivāla nedēļa Jūrmalā izskanēs divos Karaliskā “Concertgebouw” orķestra un vienā solo koncertā. 27. augustā Karaliskais “Concertgebouw” orķestris diriģenta Daniela Hārdinga vadībā uzstāsies kopā ar pianistu Jefimu Bronfmanu, izpildot L. van Bēthovena un A. Bruknera skaņdarbus. Biļetes tickets.riga-jurmala.com/2021/218944/.

Savukārt 28. augustā Karaliskais “Concertgebouw” orķestris muzicēs kopā ar soprānu Renē Flemingu. Programmā: K. Debisī, O. Mesiāns, I. Stravinskis. Biļetes tickets.riga-jurmala.com/2021/218945/.

29. augustā skanēs basbaritona Brīna Terfela un pianistes Anabelas Tveitas koncerts ar F. Šūberta, Dž. F. Kīla, R. Šūmaņa, I. Lūisa, O. Viljamsa un V. S. Gvina Viljamsa skaņdarbiem. Biļetes https://tickets.riga-jurmala.com/2021/218946/.

Arī šovasar “Rīga Jūrmala” klausītājiem piedāvās baudīt muzikālos vakarus pludmalē, kur būs iespēja klausīties izcilu koncertu ierakstus īpašā noskaņā. Informācija par muzikālo vakaru norises datumiem sekos.

Simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala” savu pirmo sezonu piedzīvoja 2019. gadā. Ik vasaru festivāla koncertos viesojas vadošie pasaules simfoniskie orķestri un diriģenti un sniedz iespēju klausītājiem baudīt gan simfoniskās mūzikas un kamermūzikas koncertus un solokoncertus, gan klasiskās mūzikas izpildītājmākslas zvaigžņu un jauno talantu uzstāšanos.

Aktuālajai informācijai par festivāla koncertu norisi, iespējamajām izmaiņām un epidemioloģiskās drošības prasībām, apmeklējot koncertus, aicināti sekot līdzi tīmekļvietnē www.riga-jurmala.com. Jautājumu gadījumā par biļetēm, to iegādi, rezervācijām un citiem saistītiem jautājumiem rakstīt uz e-pasta adresi tickets@riga-jurmala.com vai zvanīt pa tālruni 27770010.

Foto: Didzis Grodzs