A A
75%
100%
125%
Kontrasts

Enerģijas uzlāde Jūrmalā

Tikai pusstundas braucienā no Rīgas centra var nokļūt pavisam citā ritmā – Baltijas jūras viļņu apskalotajā kūrortpilsētā Jūrmala. Pilsētas pludmales, bruģētās ielas, priežu meži un nami ar stiklotām verandām noklāj šauru pussalu, kas kartē šķiet kā pirkstos izstiepta starp Rīgas jūras līci un Lielupi. Rudens ir laiks, kad pilsētā pamostas tās mierīgais gars, un ir vilinoši Jūrmalu izstaigāt krustu šķērsu, lai pēc tam ienirtu kūpošos SPA.

Pastaigas gar jūru un upi 

Nekad pa pludmali nav tik viegli staigāt kā rudenī, kad smiltis mitrajā gaisā pieblietējas un iešana kļūst ērtāka. 24 kilometru garā Jūrmalas krasta līnija aicina gājējus, nūjotājus, skrējējus un riteņbraucējus mērot ceļu gar jūru dabiski jonizētajā gaisā. Zemā rudens saule ļauj bērniem smiltīs priecāties, cik gara ir kļuvusi ēna! Šūpoles, slidkalniņi un citas atrakcijas pludmalēs paliek arī pēc vasaras. Bērni var aktīvi izkustēties arī Lielupes krastā: Majoros, netālu no Lejas un Plūdu ielas krustojuma, iekārtota bērnu rotaļu pilsētiņa “Kuģis”. Vasarā sasilusī Lielupe rudenī atdziest vien pamazām. Dzestros rītos, reizēm pat visas dienas garumā virs upes sabiezē skaista migla. Ja palaimējas, var piedzīvot arī auksto jūras miglu, kas iesoļo pilsētā strauji kā balts mākonis. Vakaram satumstot, virs jūras horizonta, prom no pilsētas gaismām, var vērot vienu no rudens lielajām izrādēm – melnās, zvaigžņotās debesis. Diennakts tumšā laika viesiem Dzintaru pludmalē ir apgaismota koka pastaigu laipa 850 metru garumā, posmā no Dzintaru koncertzāles līdz Majoriem.

Dodies mežā un iepazīsti tīreli ar purva kurpēm

Piemērots apģērbs, ērti apavi, termoss, uzkoda, un esat gatavi doties garās pastaigās Jūrmalas purvos un mežos. Trešdaļu Jūrmalas urbāno zonu klāj meži, kas pilsētā nodrošina izcilu gaisu. Mežiem apaugušās kāpas ir vieta skaistām rudens pastaigām. Ragakāpas dabas parkā starp gadsimtiem senām priedēm ved divu kilometru gara koka laipa, kuru ejot, dzirdēsiet un redzēsiet jūru. Priežu mežu kā pilsētas parku var baudīt Dzintaru mežaparkā, kur starp melleņu mētrām, bērnu laukumu, basketbola groziem, skeitparku un skrituļslidotāju trasēm var arī atpūsties uz vācu dizainera Konstantīna Gričiča krēsliem.

Jūrmalas kartes brīnumzeme nenoliedzami ir Ķemeru Nacionālais parks. Dabas parks ir milzīgs, vairāk nekā 38 tūkstoši hektāru, trešais lielākais Latvijā, un daļa no tā atrodas Jūrmalas teritorijā. Lielais Ķemeru tīrelis, tūkstošiem gadu neskarts sūnu purvs, ir neaizmirstama ainava, kuru iespējams izstaigāt pa 3,4 kilometrus garu tīreļa laipu un uzkāpt skatu tornī. Jaunu sajūtu meklētāji tīreli var mērot ar purva kurpēm – īpaši pielāgotām sniega kurpēm, kas ļauj pārvietoties pa purvu visa gada garumā. Lielā Ķemeru tīreļa pārgājiens purva kurpēs piemērots arī skolas vecuma bērniem un gados vecākiem cilvēkiem. Varbūt izdosies dzirdēt dzērves, kas rudenī purvos pulcējas lielos baros un uzkrāj spēkus migrācijai!

Stiprini imūnsistēmu baseinā un palutini sevi

Dziednieciski SPA kļuvuši par Jūrmalas teritorijas dvēseli pat vēl pirms pilsētas dibināšanas, pirmajai dziednieciskajai peldiestādei Latvijā atveroties Ķemeros 1838. gadā. Peldēšana atslogo muskuļus, nomierina prātu un stiprina imūnsistēmu, kas rudenī ir ļoti svarīgi. Jūrmalā ir dažāda izmēra baseini SPA viesnīcās, fitnesa centros un sanatorijās (pārsvarā celiņi ir 25 metrus gari) – ar siltu jūras ūdeni, minerālūdeni un ar minimāli hlorētu ūdeni. Pieejamas arī peldēšanas nodarbības un ūdens aerobika.

Peldes atkarībā no piedāvājuma var apvienot ar pirti, saunu, sāls istabu, jogu. Enerģijas atjaunošanai iespēju daudz: masāža ar pīlādžu losjonu, ar vulkāniskajiem akmeņiem, pīlings ar dzintara pulveri, ajūrvēda, aromterapija, dūņu procedūras, spa kapsulas, pasakainas maskas sejai. Īpašas masāžas arī bērniem un topošajām māmiņām. Pastaigas dabā un veselības kūres brīvdienu rītos iespējams apvienot ar nesteidzīgām vēlajām brokastīm jeb branču. Vairāki Jūrmalas resorāni, kafejnīcas un viesnīcas piedāvā nobaudīt gan izsmalcinātu bufeti, gan tradicionālus brokastu ēdienus, rītam laiski pārejot pusdienlaikā, lai dotos tālāk rudenī ar jaunu sparu.

Par īpašajiem sezonas piedāvājumiem variet uzzināt arī lejupielādējot mobilo aplikāciju Visit Jurmala. To bez maksas var lejupielādēt tādās vietnēs kā App Store (iPhone mobilajiem tālruņiem) un Google Play (Android tālruņiem).