A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Esi atbildīgs!

Ņemot vērā epidemiologu ieteikumus saistībā ar aizvien pieaugošo Covid-19 izplatību, valstī ir noteikti vairāki ierobežojumi, kas skar gan ikviena sabiedrības locekļa ikdienu, gan tūrisma nozari kopumā.

Aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos, kā arī aicinām atbalstīt vietējos uzņēmumus, kas, pielāgojoties neparastajai situācijai, ir raduši dažādus risinājumus pakalpojumu sniegšanai, lai atpūta Jūrmalā joprojām būtu patīkama un daudzveidīga.

Naktsmītnes un nakšņošana

Lielākā daļa Jūrmalas pilsētas naktsmītņu turpina sniegt pakalpojumus, ievērojot visus spēkā esošos normatīvos aktus un ierobežojumus, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu valstī.

Šobrīd ir pieejami šādi pakalpojumi*:

·       viesu numuru rezervācija un dzīvošana viesnīcā;

·       ārstnieciskās procedūras ar iepriekšēju rezervāciju;

·       ēdināšanas pakalpojumi ar piegādi numurā vai līdzņemšanai;

·       vairākas naktsmītnes piedāvā ilgstošas izmitināšanas piedāvājumus cilvēkiem, kuriem jāievēro pašizolācija. Par šādu iespēju jāinteresējas individuāli katrā naktsmītnē. 

Aicinām ievērot drošības prasības, ierodoties naktsmītnēs, lai nepakļautu sevi un citus saslimšanas riskam, – ievērot 2 m distanci citam no cita, publiskajās telpās lietot mutes un deguna aizsargmasku, nedrūzmēties, atcelt vai pārcelt rezervāciju un palikt mājās, ja parādās saslimšanas simptomi.
* Lai iegūtu jaunāko informāciju par darba laiku un drošības pasākumiem konkrētā uzņēmumā, aicinām sekot līdzi informācijai pakalpojuma sniedzēja tīmekļvietnē un sociālajos kontos.

Sanatorijas un kūrorta rehabilitācijas centri

Šobrīd ir pieejami stacionārās rehabilitācijas, dienas stacionāra pakalpojumi un speciālistu ambulatorās konsultācijas, kā arī dažas ambulatorās procedūras.
Ārstnieciskās procedūras tiek nodrošinātas tikai pacientiem, kas uzturas ārstniecības iestādē. Pacientiem, iestājoties stacionārā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kā arī ģimenes ārsta nosūtījums ar norādi, ka pacientam nav elpceļu saslimšanas simptomu.

Restorāni un kafejnīcas
Jūrmalas pilsētas restorāni un kafejnīcas, kas turpina strādāt ierobežojumu laikā, piedāvā ēdienu līdzņemšanai un atsevišķos gadījumos arī veic pasūtījuma piegādi uz mājām.
Dažas kafejnīcas un restorāni nedēļas nogalēs piedāvā ārā gatavotus ēdienus un dzērienus.
Vairāk informācijas – https://www.visitjurmala.lv/lv/uzzini/sezonas-aktualitates/edienu-piegade.

Brīvā laika aktivitātes pilsētā

Ievērojot visus spēkā esošos normatīvos aktus un ierobežojumus, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu valstī, Jūrmalas pilsēta aicina pavadīt laiku brīvā dabā, ievērojot 2 m distanci no citiem apmeklētājiem un nedrūzmējoties. Sanākt kopā var tikai vienas mājsaimniecības locekļi. Ja objektā ir daudz cilvēku, jālieto mutes un deguna aizsargmaska.
Pastaigām svaigā gaisā var izvēlieties 24 km garo liedagu, apskates maršrutus pa pilsētas vēsturiskajām apkaimēm, dabas takas Ķemeru Nacionālajā parkā un Ragakāpas dabas parkā, Jūrmalas brīvdabas muzeju, Mellužu estrādes parku, Gaismas parku Dzintaros, priežu mežus un kāpas.

Ierobežojumu dēļ ir slēgtas:

·      pilsētas muzeju iekštelpu ekspozīcijas;

·      kultūras telpas, izstāžu zāles, kinoteātri;

·      atpūtas un izklaides vietas – “Līvu akvaparks”, nacionālais tenisa centrs “Lielupe” u.c;

·      ir atcelti un aizliegti publiskie pasākumi klātienē (izrādes, koncerti u.c.);

·      slēgti ir bāri, spēļu zāles, slidotavas, atrakciju parki, pirtis, SPA;

·      nav pieejami nekādi skaistumkopšanas pakalpojumi;

·      amatieru sporta treniņi drīkstēs notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves); 

·      sporta klubi neuzņem klientus iekštelpās, nestrādā trenažieru zāles

Veikali un tirdzniecības vietas

Veikalos ir atļauts tirgot tikai noteiktas preču grupas (pilns preču saraksts pieejams Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē https://www.em.gov.lv/lv), ieeja veikalā – tikai ar mutes un deguna aizsargmasku un ievērojot tirdzniecības vietā atļauto cilvēku skaitu (vienam apmeklētājam jābūt nodrošinātai vismaz 15 m2 platībai).

Sabiedriskais transports

Pirms brauciena ieteicams izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos
Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.
Atrodoties sabiedriskajā transportā, obligāti jālieto mutes un deguna aizsargmaska.

Došanās uz Latviju no citām valstīm:

Katram, ieceļojot Latvijā gan ar privāto transportlīdzekli, gan izmantojot pasažieru pārvadātāju pakalpojumus, 48 stundas pirms robežas šķērsošanas jāaizpilda anketa covidpass.lv.
Atgriežoties no valstīm, kurās ir augsts Covid-19 saslimstības līmenis, jāievēro 10 dienu pašizolācija. Valstu saraksts pieejams šeit.

Plašāka informācija

Aktuālākā informācija saistībā ar Covid-19 un statistikas dati pieejami
https://covid19.gov.lv/ vai Veselības ministrijas tīmekļvietnē www.vm.gov.lv.

Jūrmalas tūrisma informācijas centrs:
+371 67147900
info@jurmala.lv