A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Jūrmalas kultūras iestādes atsāk apmeklētāju uzņemšanu klātienē

No 3. jūnija individuāliem apmeklējumiem pieejamas Jūrmalas kultūras iestādes – Jūrmalas pilsētas muzejs, Jūrmalas Brīvdabas muzeja ekspozīcijas telpas un Aspazijas māja, kā arī Jūrmalas Centrālā bibliotēka un tās filiāles. Pakāpeniski tiks atvērtas arī pārējās kultūrvietas.

 

Vadoties pēc Kultūras ministrijas izstrādātajām epidemioloģiski drošas darbības vadlīnijām, no 3. jūnija katras iestādes norādītajā darba laikā apmeklētājiem būs atvērti muzeji un bibliotēkas.

Jūrmalas muzeji

  • Jūrmalas pilsētas muzeja telpas (Tirgoņu ielā 29) individuāliem apmeklējumiem vienlaikus pieejamas 25 personām. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes – Ievas Maurītes “Horizonti” un Karinē Paronjancas “Bio sistēmas” – apskatāmas trešdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00.
  • No 3. jūnija apmeklētājiem būs pieejama ne tikai Jūrmalas Brīvdabas muzeja (Tīklu ielā 1a) āra teritorija, bet arī ekspozīciju telpas. Brīvdabas muzejs apmeklējumiem atvērts otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00.
  • “Aspazijas māja” (Z. Meierovica prospektā 20) saskaņā ar jauno kārtību vienlaikus var uzņemt septiņus viesus. Muzejs atvērts otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00. Apmeklējumu var pieteikt iepriekš pa tālruni 67769445 vai e-pastā aspazijas.maja@jurmala.lv.

Jūrmalas bibliotēkas

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs: Asaru bibliotēkā, Bulduru bibliotēkā, Kauguru bibliotēkā, Ķemeru bibliotēkā un A.Kronenberga Slokas bibliotēkā pieļaujamais apmeklētāju skaits, kas vienlaikus drīkst atrasties telpā, noteikts atbilstoši katras bibliotēkas telpu platībai. Tas norādīts pie ieejas bibliotēkā. Apmeklētājiem ir pieejamas arī bibliotēku lasītavas, taču tam pirms bibliotēkas apmeklējuma ir jāveic darba vietas lasītavā vai pie brīvpieejas datora rezervācija. Rezervētajā darba vietā viens apmeklētājs drīkst atrasties 60 minūtes dienā. Plašāka informācija e-pastā dubulti@jurmala.lv vai zvanot pa tālruni 29332947.

Apmeklētājiem pieejama ir Mākslas stacija “Dubulti” (Z. Meierovica prospektā 4), kur līdz 6. jūnijam apskatāma mākslinieces Auces Bieles izstāde “Spēks ziedēt”, savukārt no 18. jūnija būs atvērta Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna izstāde “Tūlīt”. Izstādes apskatāmas pirmdienās–svētdienās plkst. 9.00–18.30.

Kā ziņots, valdība par jauniem atvieglojumiem lēma, ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos. Turpmāk individuāliem apmeklējumiem būs pieejamas bibliotēkas, arhīvi, muzeji un tiem radniecīgās mākslas un vēstures eksponēšanas vietas. Iekštelpās vienai personai jānodrošina ne mazāk kā 25 m2 no publiski pieejamās telpu platības, bet ārtelpās, bibliotēku lasītavās – 10 m2 personai. Iestādēs, kur publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 25 m2, vienlaikus telpā var atrasties tikai viens apmeklētājs vai vienas mājsaimniecības locekļi.

Visu kultūrvietu klātienes apmeklētājiem un darbiniekiem jāturpina ievērot savstarpēja divu metru distance, izņēmums ir vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas.
Bibliotēku, muzeju un tiem radniecīgo kultūrvietu apmeklētājiem un darbiniekiem telpās ir jālieto mutes un deguna aizsegs.

Personālam jānodrošina regulāra telpu vēdināšana, kā arī virsmu, koplietošanas tehnisko ierīču un telpu virsmu regulāra dezinficēšana. Roku dezinfekcijas līdzekļi jāizvieto apmeklētājiem viegli pamanāmās un pieejamās vietās.