A A
75%
100%
125%
Kontrasts

Ko apskatīt muzejos un izstāžu telpās Jūrmalā

Ļaujies kultūras baudījumam Jūrmalas muzeju un izstāžu telpās. Aktuālo izstāžu piedāvājumā sev interesējošu izstādi atradīs ik katrs - vairākas mākslas izstādes kultūras cienītājiem, vēsturiskās mantojums Jūrmalas muzejā, Jūrmalas Brīvdabas muzejā un citos muzejos. 

 

Jūrmalas muzejs

Adrese: Tirgoņu iela 29, Jūrmala

Darba laiks: trešdiena–svētdiena plkst. 10.00–17.00.

Jūrmalas pilsētas muzejā ir trīs pastāvīgās ekspozīcijas. „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrorta vēsture 18.-20. gadsimtā” vēsta par Jūrmalas kūrorta pirmsākumiem un attīstību. Ekspozīcija “Bērns kūrortā” fotogrāfijās, grāmatās, spēlēs un rotaļlietās pieaugušajiem rosina atmiņas par bērnību. Atvērta ir arī multimediālā ekspozīcija “Raiņa telpa. Plašums. Dziļums. Bezgalība” – satikšanās ar latviešu dižgaru Raini.

Līdz 21. novembrim Jūrmalas pilsētas muzejā skatāmas 3 izstādes.

Ingas Jurānes  izstāde “Ar mani runā kaijas” veltīta jūras tematikai un darbi tapuši  autores dažādos radošajos periodos.

Dzintara Adieņa izstādē “Pasaules elpa” apskatāmi darbi no ceļojuma uz Franciju un Venēciju un no plenēriem mūsu pašu Latvijā, parādot gan dabas, gan pilsētu noskaņas.

Alvīnes Bautras, Kristapa Priedes izstāde ‘’Transs and Dance’’. Mākslinieku darbu savstarpējā vizuālā un saturiskā komunikācija veido Alvīnes Bautras vienpadsmit eļļas gleznas un desmit Kristapa Priedes lielformāta abstrakcijas, kuru tapšanā mākslinieks izmantojis ar rokām darinātas krāsas – īpašu kristāla un pērļu akrilu.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs

Adrese: Tīklu iela 1a

Darba laiks: Otrdiena–svētdiena plkst. 10.00–17.00.

Apmeklētājiem ir pieejama ne tikai āra teritorija, bet arī ekspozīciju telpas. Plašajā muzeja teritorijā apmeklētāji var apskatīt piekrastes zvejnieka sētu (19. gs. beigas) ar tai raksturīgajām ēkām, ekspozīcijās var aplūkot enkuru, zvejas laivu, virvju vīšanas piederumu kolekciju un ekspozīciju par laivu būves attīstību Rīgas jūras līča piekrastē.

Aspazijas māja

Adrese: Zigfrīda Meierovica prospekts 20

Darba laiks: otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00.

Aspazijas dzīves un daiļrades lappuses var iepazīt pastāvīgajā interaktīvajā ekspozīcijā “Aspazija atgriežas Dubultos”, kā arī apskatīt vēsturisku interjera ekspozīciju.

Līdz 20. novembrim ir apskatāma izstāde “Aspazija. Zalša līgava. Interpretācija stiklā.“ Izstādē apskatāmajos stikla mākslas darbos saplūst pagātnes mantojums ar mūsdienām, dodot iespēju Aspazijas literāro darbu skatītājam “lasīt” ar citu izteiksmes līdzekļu palīdzību.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Adrese: Jāņa Pliekšāna ielā 5/7

Darba laiks: otrdienās–sestdienās plkst. 10.00–17.00

Līdztekus pastāvīgajai muzeja ekspozīcijām “Es un Tu” un “Rainis un Aspazija Dailes teātrī”, var skatīt vēl divas mainīgās ekspozīcijas.

Līdz 30. decembrim notiek izstāde “Sajūtu ceļojums”. Izstādē veidota kā taktils sajūtu piedzīvojums, kas ļauj caur maņām – dzirdi, tausti un smaržu – iepazīt dzejnieku sajūtu pasauli un muzeju kā draudzīgu vietu cilvēkiem ar redzes grūtībām.

Līdz 20. novembrim izstāde notiek izstāde “Andrejs Upīts, Jānis Akuraters, Rainis un jaunās Latvijas valsts kultūrpolitika”. Izstāde vēsta par rakstnieku darbību “kultūras ministra lomā”.

Ieejas maksa 2 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1 eiro. Ģimenes biļete 3 eiro.

Bulduru Izstāžu nams 

Adrese: Muižas ielā 6

Darba laiks: otrdiena–sestdiena 10.00–17.00.

Līdz 16. oktobrim izstādē notiek Jūrmalas Mākslinieku biedrības izstāde “Artiste en pleinair”.   Izstādē apkopoti Jūrmalas mākslinieku biedrības gleznotāju darbi, kas tapuši šovasar mākslas plenēros tepat Latvijā. Gleznās atspoguļota Latvijas ainavas dažādība, iemūžinātas dabas noskaņas, izcelts ziedu trauslums un notverts mazpilsētu neatkārtojamais šarms.

Bulduru Izstāžu nama otrajā stāvā apskatei ir atvērta mākslinieka Valda Buša darbnīca un gleznu izstāde.

Jūrmalas Kultūras centrs

Adrese: Jomas ielā 35

Darba laiks: otrdiena–sestdiena 13.00–18.00, svētdiena 12.00–17.00

Līdz 13. oktobrim piedāvā apskatīt Eināra Plūksnas gleznu izstāde.

Mākslas stacija “Dubulti”

Adrese: Z. Meierovica prospekts 4

Darba laiks: pirmdienas-svētdienai 9.00-18.30

Apmeklētājus uzņem Mākslas stacija “Dubulti”,  kur līdz 31. oktobrim atvērta izstāde “Public Encounters: Iesaistīšanās”, kurā piedalās Londonas Mākslas Universitātes Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas un Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studenti.

 

 

Ieeja Jūrmalas pilsētas muzejos – bez maksas, izņemot Raiņa un Aspazijas vasarnīcu.

Lūdzam ņemt vērā, ka, sākot no 2021. gada 11. oktobra, objekta apmeklējums būs pieejams tikai uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19, vīrusa pārslimošanu vai negatīvu testa rezultātu. Apmeklējuma laikā jāievēro divu metru distance un jālieto sejas maska.

Attēlā: Kadrs no izstādes Mākslas stacijā “Dubulti” “Public Encounters: Iesaistīšanās''.