A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle “Marīna 2021”

No 8.jūlija līdz 29.augustam Jūrmalas mākslas telpās no Buļļuciema līdz Ķemeriem notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle “Marīna 2021”. Biennāles plašā programma ietver  glezniecības, laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstādes, ielu mūziku, slēpņošanas spēli ģimenēm ar bērniem un domnīcas – diskusijas jauniešiem un pieaugušajiem. 

Apskati MĀKSLAS NORIŠU CEĻVEDI2.09 MB

“Marīna 2021” tēma Es un jūra iezīmē mūsu katra personīgās attiecības ar jūru. Jau kopš sendienām jūras varenība, stihiskais spēks un noslēpumainā zemūdens pasaule bijusi neizsīkstošs mītu avots pie jūras dzīvojošām tautām. Arī latviešu mīti vēsta, ka pasauli Dievs un Velns radījuši, izmantojot jūras dzelmes dūņas. Lai kāda būtu mītu izcelsme, tie liecina par cilvēku un jūras ciešo mijiedarbību. Kā zinātne, tā māksla šodien cenšas meklēt atbildes uz jautājumiem: kādas mums katram ir attiecības ar dabu, ar jūru un vai tās ir saudzējošas un uz nākotni vērstas? Savienībai Es un jūra ir sena pagātne, bet vai arī bezgalīga un skaista nākotne?

9.jūlijā visas dienas garumā Jūrmalas pilsētas muzejā notiks biennāles centrālās norises – starptautiskās glezniecības konkursizstādes “Marīna 2021” atklāšanas svētki; izstāde apskatāma no pulksten 10.00 līdz 16.00. Konkursizstādes laureātu apbalvošana pulksten 17.00 šaurā lokā atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Izstādes ekspozīcijai žūrija Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova vadībā ir atlasījusi 140 darbus, kurus pieteikuši mākslinieki no 13 valstīm. Cilvēka mijiedarbību ar jūru savos darbos pauž 2017. un 2019. gada konkursizstādes laureāti Madara Neikena, Anete Kalniņa, Martin Kaares (QBA) un Jana Šandibina, kā arī Madara Gulbis, Alvīne Bautra, Laima Bikše, Baiba Ābelīte, Andris Kaļiņins, Jānis Murovskis, Māris Upzars, Ilgvars Zalāns, Inese Ziemele, Jānis Jēkabsons u.c. mākslinieki. Izstādes kuratore Guna Kalnača.

Konkursizstādes apbalvošanas pasākumā tiks paziņoti tās laureāti – profesionālu mākslinieku kategorijā (galvenā balva 1000 EUR) un mākslas studentu kategorijā (balva 500 EUR un iespēja sarīkot personālizstādi Jūrmalas pilsētas muzejā).

9.jūlijā tiks atvērta arī biennāles “Marīna 2021” izstāde “Jūra izgaismo… Ingas Ozolas fotogrāfijas” Jūrmalas kultūras centrā, kā arī vakara noslēgumā no pulksten 19.00 līdz 20.00 būs baudāma ielu mūzika Horna dārzā “Mīlestības dārzs ir aizaudzis” Kristapa Vanadziņa trio izpildījumā.

SLĒPŅOŠANAS SPĒLE ĢIMENĒM AR BĒRNIEM

Ģimenes ar bērniem vecumā no 5–12 gadiem aicinātas doties mākslas pastaigā ar slēpņošanas (atvasināts no angļu val. apzīmējuma geocaching) elementiem. Pastaigas maršruts pieejams no 9. jūlija līdz 29. augustam un aptver 6 biennāles pieturvietas – Jūrmalas pilsētas muzeju, Aspazijas māju, Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, Bulduru Izstāžu namu, Jūrmalas Brīvdabas muzeju un Jūrmalas Mākslas skolu. Pastaiga ved caur glezniecības, laikmetīgās mākslas un foto izstādēm, kurās integrēts slēpnis ar aktivitāti, kas piešķir mākslas pastaigai intrigu un rosina aizdomāties par attiecībām ar jūru, vidi un mākslu. Slēpņošanas karte būs pieejama katrā pastaigas pieturvietā. 
Slēpņošanas karte pieejama ŠEIT1.56 MB

DOMNĪCAS JAUNIEŠIEM UN PIEAUGUŠAJIEM

Piecās biennāles mākslas izstādēs jauniešu un pieaugušo auditorijas tiks uzrunātas domnīcu – diskusiju formātā. Pieaicinot diskusiju moderatorus – dažādu nozaru pārstāvjus – tiks aktualizēta katras izstādes tēma un problemātika. Domnīcas tiks integrētas laikmetīgās mākslas un glezniecības izstādēs Jūrmalas pilsētas muzejā, Aspazijas mājā, Bulduru Izstāžu namā un Jūrmalas Brīvdabas muzejā.

Aicinām sekot biennāles aktualitātēm www.facebook.com/MarinaBiennale/

Biennāli rīko Jūrmalas pilsētas muzejs ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu un sadarbībā ar citiem muzejiem, izstāžu zālēm un galerijām visā pilsētā.