A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Tiekamies vasarā!

Saulainās dienas tā vien aicina būt ārā un iet, skriet vai mīt pedāļus. Ilgi gaidītā siltā saule, putni, pirmās puķes un svaigais gaiss vilina. Vasaras sajūtu palete meklējama Jūrmalā: pastaigas attālumā te ir gan savvaļa daba, Lielupes līkumi un Baltijas jūra. Jūrmalas plašumi mudina iet garās, drošās pastaigās. Mundrumam noderēs līdzņemamā kafija kādā no pilsētas kioskiem. To, kā dabas uzlādē un stiprina, pamanīsiet, izstaigājot taciņas priežu mežā, atpūšoties kilometriem garajā pludmalē vai rāmajā upmalā, kā arī mērojot pastaigu laipas dažādos Jūrmalas dabas parkos.

Sajūtiet vasaru dabas takās

Jūrmala ir pārgājienu paradīze. Egļu un priežu meži, teju bezgalīgais jūras liedags, Slokas ezers, kuram trīs kilometros apsoļot riņķī – katra ģimene atradīs sev tīkamāko ainavu. Pa divus kilometrus garām koka laipām iespējams izstaigāt Ragakāpas dabas parku pie Lielupes ietekas jūrā un apskatīt gadsimtiem senas priedes, kā arī retas augu un – acīgākajiem – putnu sugas. Pie Lielupes ietekas jūrā aplūkojams unikāls un skaists dabas veidojums – Baltā kāpa. Slokas ezera dabas parkā no septiņus metrus augstā peldošā skatu torņa varbūt pamanīsiet sniegbaltu gulbju pārus.Viļņi ir jūras fizika, dabas maģija un skaista metafora vienlaikus. Kad emociju pasaule plūst pāri malām, nav labākas vietas par pludmali. Jūras viļņi ir kā spogulis sirds pavasarim – saviļņojoši un hipnotizējoši skaisti. 24 kilometru garā Jūrmalas pludmale aicina gan pastaigu mīļotājus, gan tos, kas grib tāpat piesēst kāpās, kuras nemitīgi maina un veido tas pats vējš, kas kustina ūdeni, un atgūt laimīgu līdzsvaru.Noietie kilometri un patīkams nogurums dienas izskaņā garantēs neaizmirstamas atmiņas un uzkrātus fotomirkļus.

Vairāk par Jūrmalas dabas parkiem lasiet ŠEIT

 

Nofotografējieties pie pilsētvides objektiem

Pēdējo mēnešu laikā Jūrmala kļuvusi par vairākiem pilsētvides objektiem bagātāka. Aizstaigājiet līdz jaunajai skulptūrai “Aspazija kāpās”. Dzejnieci bronzā veidojusi tēlniece Olga Šilova. Pie dzejnieces kājām ir kāds dzīvnieks. Vai ziniet kāds? Skulptūra atrodas kāpās pie jūras tieši pretim Aspazijas mājai Dubultos. Uzņemiet lielisku kadru, apsēžoties uz Kristapa Gulbja veidotā soliņa “Jūrmalas baltā kaija”. Cik kaiju uz tā satupušas? Vai variet noteikt kādā materiālā tās veidotas? Pavisam kopā ir trīs šādi soliņi, kas izvietoti kūrortpilsētas centra populārākajās vietās: Jomas ielā pie Jūrmalas Kultūras centra, skvērā pretī Majoru stacijai, kā arī Dzintaros, Turaidas ielas galā, izejā uz pludmali. Savukārt Jaundubultu skvērā iepretim Dubultu Kultūras kvartālam slejas teju septiņus metrus augsts “Čiekurs”. Didža Jaunzema veidotais vides objekts vienlaikus kalpo kā paviljons, kurā var ieiet iekšā un sadzirdēt ko pavisam īpašu. Dodieties un noskaidrojiet, kāda mūzika “Čiekurā” skan?

 

Izstaigājiet pilsētas aizraujošos maršrutus

Vai zinājāt, ka Jūrmalā reiz bija sava “Austrālija”? Kur atrodas savrupmāja kā no Āzijas zemēm? Un kur pirms vairāk nekā simt gadiem notika Pludmales maskarāde? Iepazīstiet piecus aizraujošus maršrutus par Buļļuciemu, Lielupi, Bulduriem, Vecdubultiem un Dubultiem. Kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejupielādēt, izprintēt mājās vai aplūkot viedierīcē. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros un ilgums stundās, kā arī ceļa seguma veidi. Ekskursiju pa pilsētas ieliņām, apbruņojušies ar viedierīci, pat bērni nu var novadīt mammai un tētim. Pat ja šķiet, ka Jūrmalu pazīstiet labi, īpaši izstrādātie maršruti garantēs jaunus atklājumus.

Ar Jūrmalas maršrutiem variet iepazīties ŠEIT

 

Iepazīstiet Jūrmalu ar orientēšanās spēli

Ar kādu transportlīdzekli varēja atbraukt uz Jūrmalu, pirms tika uzbūvēta dzelzceļa līnija Rīga–Jūrmala? Kas ir mansards, kupols, vitrāža un brandmūris? Kā nosaka vēja virzienu, un kāpēc tas ir svarīgi? Kur Jūrmalā dzīvo Karlsons? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet, piedaloties izklaidējoši izzinošā orientēšanās spēlē “Izstaigājam – izzinām Jūrmalu”. Aptuveni divas stundas garais maršruts pa Majoriem īpaši domāts skolas vecuma bērniem, bet patiks arī pieaugušajiem.

Vairāk par orientēšanās spēli uzziniet ŠEIT

Baudiet iemīļotākos ēdienus uz restorāna terases
Ierobežojumu laikā lielākā daļa Jūrmalas kafejnīcu un restorānu turpina gatavot gardas maltītes un aicina viesus baudīt atmosfēru uz āra terasēm. 
Vairāk par Jūrmalas restorāniem ar terasēm lasiet ŠEIT
Vai tā būtu kūka, pica, kartupeļi frī vai gardi burgeri, visu joprojām variet iegādāties līdzņemšanai. Iespējams pasūtīt arī nesteidzīgās brīvdienās tik iemīļoto branču! 
Vairāk par piedāvājumiem lasiet ŠEIT