10 idejas bez kaklasaites

SPA. Jūrmalas SPA kūrorti piedāvā baudīt atslodzi ne tikai baseinos un saunās, bet arī atklāt mūžīgās jaunības noslēpumu. Dūņu aplikācijas un peldes sēravotu ūdeņos jau izsenis ir zināmas kā līdzeklis pret hroniskām un ieilgušām kaitēm. Procedūras uzlabo arī asinsriti, jo organisma audi un šūnas saņem vairāk skābekļa un barības vielu.

VELOSIPĒDS UN SLĒPES. Tas ir labākais veids, kā ieraudzīt Jūrmalu pa īstam. Vasarā velosipēds parādīs izcilo koka arhitektūru, bet ziemā slēpes ļaus izbaudīt jūras un priežu svaigumu, izbraucot pa 22 kilometrus garo distanču slēpošanas trasi, kas ierīkota pludmalē.

SAULRIETS. Vislabākie saulrieti ir vērojami tieši pludmalē. Tas ir vienkārši. Vajag vien sagaidīt vakaru un doties uz jūru. Pārējais notiks pats no sevis. Neaizmirstams saulriets jūs sagaidīs Ķemeru purva dabas takās. Jo purva sniegtā noskaņa ir ļoti īpaša. Tikai uzmanīgi, jo leģenda vēstī, ka šajos apvidos dzīvo neganta ragana.

BUMBAS SPĒLE. Golfs. Teniss. Futbols. Volejbols. Boulings.  Golfa klubs “Viesturi” atrodas 20 minūšu brauciena attālumā no pilsētas robežas. Savukārt tenisa dueļiem Jūrmalā pieejami gan slēgti, gan arī atklāti korti – tos piedāvā viesnīcas un vairāki tenisa klubi. Futbols un volejbols Jūrmalā tradicionāli tiek spēlēts pludmalē. Jūs neticēsiet, bet arī ziemā.

IZJĀDE. Tā nav tikai aristokrātiska izklaide. Zirgs ir lielisks ārsts! Reitterapija dziedē pat hronisku stresu, tā mazina depresiju un trauksmi. Izjāde uzlabos elpošanu, neļaus saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Pakalpojums pieejams Vaivaros un Jaunķemeros.

SMILTIS. Izsmalcinātākie pasaules pludmaļu pazinēji ir atzinušu Jūrmalas smiltis par nevainojamām. Noslēpums meklējams baltā smilšu graudiņa perfektajā izmērā un formā, kas tās padara maigas un izteikti smalkas. Savukārt, ja pilsētas pludmale jūs nogurdina, Lielupē atrodas Ragakāpas dabas parks, kurā mežs, kāpas un jūra ir tieši tāda pati kā pirms tūkstošiem gadu. Pirmatnēja un skaista.

AKVAPARKS UN SLIDAS. 15 slidkalniņi, 6 veidu saunas, SPA procedūras un masāžas. Viens no lielākajiem ūdens atrakciju parkiem Austrumeiropā, atvērts pat tad, kad pludmali klāj ledus. Savukārt, ja pret ledu nav iebildumu, tad īstā vieta būs Majoru slidotava. Atvērta apmeklētājiem gan ziemā, gan vasarā.

JAHTA. Kas gan ir atpūta pie jūras bez izbrauciena ar jahtu. Pilsētas jahtklubi meklējami Lielupē, netālu no dzelzceļa tilta. Īrei pieejamas dažāda izmēra laivas, jahtas un pat atpūtas kuģis. Īpašas emocijas radīs brauciens ar vēsturisko burinieku “Lībava,” kas spēj uzņemt pat 40 pasažierus un izvizināt pa visu Baltijas jūras piekrasti.

+371 671 479 00. Šis tālruņa numurs ir viss, kas Jums nepieciešams, lai īstenotu šīs idejas dzīvē. Jūrmalas Tūrisma informācijas centra darbinieki laipni pastāstīs kur, kā un kad vislabāk mesties aprakstītajos piedzīvojumos.