A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

Pasākumi

9.janvāris - 16.februāris
Jūrmalas mākslinieku biedrības 2019. gada pārskata izstāde

Jūrmalas mākslinieku biedrības 2019. gada pārskata izstāde

Nu jau par tradīciju kļuvis gadumijā rīkot Jūrmalas mākslinieku biedrības kopīgu izstādi. Šādi māksliniekiem ir iespēja novērtēt gada garumā paveikto un saņemt kolēģu un skatītāju vērtējumu. Šogad izstādē savu vietu raduši 45 autoru darbi – gleznas, lietišķās mākslas darbi, tekstils, fotogrāfijas, grafika un tēlniecība.

17.janvāris - 14.marts
Mākslinieces Alises Landsbergas darbu izstāde

Mākslinieces Alises Landsbergas darbu izstāde

Tikšanās ar mākslinieci 13.martā plkst. 16:00

Ieeja bez maksas

19.oktobris - 22.februāris
Izstāde "Ilmārs Blumbergs.Beigas ir"

Izstāde "Ilmārs Blumbergs.Beigas ir"

  • 19.oktobris - 22.februāris
  • Jāņa Pliekšāna iela 7

Izstādē tiks eksponēti zīmējumi un nelieli tēlniecības darbi no mākslinieka personiskā arhīva. Vienā zālē būs redzami Ilmāra Blumberga pašportreti no sērijas „Tas pats” (1996–2011), bet otrā – zīmējumu cikls „Tenerife 2015”. Ilmāra Blumberga pēdējais tušas un grafīta zīmējumu cikls uz 23 plaukstas lieluma rokas lējuma papīra lapām tapa 2015. gada novembrī Tenerifē, kur viņš pavadīja vienus no pēdējiem dzīves mēnešiem.

Mākslas zinātniece Anita Vanaga zīmējumu ciklu raksturo: „Mākslinieka iedomātā un izvērstā mītpoētika šeit bija redzama dabā – aprimis vulkāns, sacietējusī lava, tumsas un gaismas straujā mija, mēness pa pus debesi, kalns ar plakanu, “nocirstu” virsmu. Kalns Ilmāru Blumbergu pievilka, viņš to jau bija iedomājis agrāk un zīmējis neskaitāmas reizes. Un tad vēl cipreses. „Kāds koks,” teica Ilmārs, ņēma lapiņas un skicēja vairākos paņēmienos. Uzzīmēja četras cipreses kā „Četras pēdējās dziesmas”, divas cipreses kā „Tie esam mēs”, arī melno kvadrātu „BEIGAS IR”. Zīmējot plakano kalnu, klāt pierakstīja: „Sveiki! Mēs satiksimies memuāros!” Tenerifes zīmējumos ārējā telpa ir sarāvusies miniatūrā formātā, kustība palēninājusies. Ir izpletusies apziņas telpa. Tajā plaukst skaistuma instinkts, bauda uz detaļām, faktūru, toņiem.”

Pirmo reizi sabiedrībai tiek sniegta iespēja aplūkot Ilmāra Blumberga zīmējumu ciklu „Tenerife 2015” un tēlniecības darbus. Izstādes atklāšanā apmeklētāji saņems arī šo darbu katalogu.

1.oktobris - 9.februāris
 “Lučisma atdzimšana” Vitālijs Jermolajevs un viņa mācekļi