Latvijas simtgades akcijas GODA APLIS izstāde INTONĀCIJA

piektdiena, 19.oktobris - pirmdiena, 10.decembris

Latvijas simtgades akcijas GODA APLIS izstāde INTONĀCIJA

  • piektdiena, 19.oktobris - pirmdiena, 10.decembris
  • Jūrmalas Kultūras centrā
  • Jomas iela 35

Latviešu valodā pastāv trīs intonācijas veidi, kas dažkārt ir vienīgais veids kā atšķirt homonīmu nozīmi. Citkārt vienīgais veids kā saklausīt ironiju, lūgumu, jautājumu, apsveikumu vai tml.

Mūzikā ar intonāciju apzīmē vismazāko melodijas fragmentu, kas tiek izpildīts. Šādi tiek apzīmēts tīrs (precīzs) vai netīrs (neprecīzs) izpildījums – skaņas augstuma kvalitāte un precizitāte.
Mākslā intonācija vēl nav tehniski precīzi definēta, bet ir skaidrs, ka mūsdienu komunikācijas izteiksmes veidi paplašina savas definētās robežas un mēs šo “robežu pārkāpšanu” sajūtam arī vizuālajā mākslā. Gan krāsa, gan forma, gan telpa, gan citas nianses palīdz noteikt intonācijas dzidrumu, skaidrību, izteiksmi. Ne velti intonācija ir saziņas palīglīdzeklis, kas ļauj vienam otru saprast, uztvert otra domu, galu galā – tās uzdevums ir lielāks, kā tikai sadzirdēt. Intonācija vistiešākajā veidā skar mūsu emocijas, kas, protams, katram ir individuālas un subjektīvas.
Izstāde INTONĀCIJA ir veltījums Latvijas simtgades akcijai Goda aplis, kuram Jūrmalas Kultūras centrs pievienojas, aicinot dažādu Jūrmalas tēlotājmākslas tehniku māksliniekus radīt darbus, domājot par Latvijas apaļo jubileju, izceļot skaisto un gaišo, par ko priecājamies, lepojamies, par ko nekaunamies, ko nevēlamies pazaudēt arī nākamajā simtgadē. Par Latviju nerunāsim pompozā, bet sirsnīgā intonācijā.
Izstādē piedalīsies stikla māksliniece Ieva Strazdiņa, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, gleznotāja Alise Mediņa, grafiķe Nele Zirnīte un citi ievērojami Jūrmalas mākslinieki.

Izstāde Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē būs apskatāma no 19.oktobra līdz 10.decembrim.

Ieeja bez maksas