A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

Jaunumi

Ģimenes atpūta Jūrmalā kā brīvdienu ceļojums

Zaļā dzīvesveida entuziaste Dace Alpa kopā ar ģimeni kā brīvdienu ceļojumu izvēlējās Jūrmalu. «Tā kā palikt pa nakti ārā vairs nav iespējams, jo gaisa temperatūra naktīs ir pārāk zema, mēs izvēlamies apskatīt foršas pilsētas un nakšņot jaukās vietās,» stāsta Dace. Jūrmala ir arī lieliska vieta, kur visai ģimenei kopā pavadīt skolēnu rudens brīvlaiku.

8. oktobrī Jūrmalā tiks atvērta "Robotu Pilsēta"

Jūrmalā, izklaides un zinātkāres centrā "KORSO Brīnumi" pirmo reizi tiks atvērta ''Robotu pilsēta''​ - jaunāko robotu un tehnoloģiju izstāde. 

Izveidoti trīs jauni pastaigu maršruti pa vēsturiskām Jūrmalas vietām

Ir īstais brīdis, kad izzināt Jūrmalas apkaimju noslēpumus. Tā ir arī laba brīvdienu ideja – pastaigā apgūt vietas vēsturi un atklāt ko jaunu. Jūrmala ir izstrādājusi trīs aizraujošus maršrutus par Buļļuciemu, Lielupi un Bulduriem. Drīzumā tādi taps publicēti par visām Jūrmalas daļām. Kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejuplādēt PDF formātā, izprintēt mājās vai aplūkot savā viedierīcē. Tās var ērti atvērt arī Google Maps aplikācijā. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros un ilgums stundās, kā arī ceļa seguma veidi.
Buļļuciems un Lielupe izstaigājami divās līdz trīs stundās, bet Bulduri – stundas līdz divu stundu laikā. Dodieties ceļā!

Jūrmala aicina izbaudīt pilsētas ritmu ar īpašu Spotify dziesmu izlasi

Mirklis, kad ir nospiests Play, silta mēteļa kabatā ieslidināts telefons un tumbiņās atskan lieliska mūzika. Jūrmala iekrāsojas kā kinolente, un jūs pārņem iedvesma. Sajūtiet pilsētas atmosfēru no jauna!

27. septembrī norisināsies Jūrmalas skriešanas svētki

27.septembrī Majoru pludmalē jau desmito gadu norisināsies Jūrmalas skriešanas svētki, kur lieli un mazi dalībnieki varēs sacensties trīs skriešanas distancēs, Latvijas nūjošanas čempionāta 3. posma kausa izcīņā, kā arī piedalīties citās sportiskās un izklaidējošās aktivitātēs.

No 15. līdz 20. septembrim Jūrmalā norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Vērienīgākais šī gada pludmales volejbola notikums Eiropā: septembrī Jūrmalā pulcēsies labākie Eiropas pludmales volejbolisti un to droši var saukt par lielāko un nozīmīgāko šī gada volejbola notikumu pasaulē.
Majoru pludmalē pirmo reizi būs sastopami visi šī brīža labākie vīriešu un sieviešu dueti, ieskaitot pašmāju zvaigznes, pasaules ranga līderus, pasaules čempionus un olimpiskos medaļniekus.

30.augustā norisināsies desmitais Jūrmalas velomaratons

30. augustā Dzintaros norisināsies jau desmitais Jūrmalas velomaratonas. Riteņbraucēji un sportisko aktivitāšu cienītāji varēs sacensties tautas – 30 km, ģimenes – 15 km un bērnu –0.5–1 km distancēs. Reģistrējoties ar Jūrmalas iedzīvotāja karti, dalība Jūrmalas velomaratonā ir bez maksas.

16. augustā norisināsies Jūrmalas Krāsu skrējiens

16. augustā Kauguros jau piekto gadu norisināsies starptautiskais Jūrmalas Krāsu skrējiens, kurā dalībniekiem piecu kilometru garajā distancē būs iespēja piedzīvot krāsu festivāla atmosfēru. Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti dalība skrējienā ir bez maksas.

Sajūti dabas valdzinājumu!

Jūrmala ir pilsēta dabā, un dabu te var baudīt mežā, parkos, pludmalēs un uz ūdens – ar ģimeni, draugiem vai beidzot divatā. Trakulīgi vai rāmi, sportiski vai laiski, ikkatrs atradīs savai dabai piemērotāko.

Baudi gardu maltīti!

Jūrmalas svaigais gaiss un pastaigu maršruti rosina apetīti, bet skats aiz kafejnīcu un restorānu loga nereti aicina uzkavēties ilgāk. Stilīgi branči, sātīgas pusdienas, konditoreju saldumi un romantiskas vakariņas padara Jūrmalu par gardēžu galamērķi.

Atpūties!

Atlikt ikdienu un ļaut lai par jums rūpējas ir labu brīvdienu formula. Jūrmalas SPA viesnīcas vilina un lutina vecākus un bērnus, iemīlējušos pārus un tos, kas ilgojas atgūt ķermeņa un gara līdzsvaru spēcinošā vienatnē.

Idejas, ko darīt Jūrmalā

Lai padarītu atpūtu Jūrmalā ērtāku un interesantāku, piedāvājam idejas, kā vari pavadīt laiku lielākajā Baltijas kūrortpilsētā. Te diena vienmēr būs lieliski izdevusies!

Jūrmalā norisināsies festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari

Jūrmalā, pludmalē pie Dzintaru koncertzāles, 17. un 18. jūlijā plkst. 20.00–22.00 norisināsies klasiskās mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari. Lai arī šovasar gaidītie festivāla koncerti klātienē ir atcelti, festivāla organizatori piedāvā alternatīvu veidu, kā Rīgas un Jūrmalas pilsētvidē un citās netradicionālās vietās ikviens varētu noklausīties šovasar nenoskanējušās koncertprogrammas.

Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta ERGO Open otrais posms

Jau šajā nedēļas nogalē, no 17. līdz 19. jūlijam, Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO Open otrais posms. Otrā posma vēstneši ir Aleksandrs Samoilovs un Tīna Graudiņa, kuri gatavojas startēt arī septembra otrajā pusē Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Buļļuciems

Ragakāpas dabas parka un liedaga harmonija.

Buļļuciems atrodas Jūrmalas pilsētas austrumos, pie Lielupes ietekas Rīgas līcī. Buļļuciema nosaukums cēlies no Buļļu muižas (Bullenhof) vārda. Pēc tam, kad 1755. gadā Lielupe izlauzās uz jūru, izveidojot grīvu tagadējā vietā, Buļļu muižas teritorija sadalījās divās daļās. Mūsdienās kādreizējās muižas zemes atrodas gan Rīgas pilsētas teritorijā (Rītabuļļi un Vakarbuļļi), gan Jūrmalas pilsētas teritorijā (Buļļuciems). Savulaik iedzīvotāji šo no centra attālo teritoriju, sauca par “Austrāliju”.
 

Lielupe

Vēsturiskās arhitektūras pērles un izcilu personību likteņstāsti.

20. gadsimta 20.–30. gados uz Bulduru muižas zemes izveidojās tā sauktā Lielupes vasarnīcu kolonija, kad Lielupē jeb “tālajā Jūrmalā” vasarnīcas sāka būvēt latviešu inteliģence un Bulduru (bij. Lielais) prospektā, Meža prospektā un Rotas ielā zemesgabalus ieguva izcili Latvijas brīvvalsts laika zinātnes, mākslas un kultūras darbinieki.
Lielupes teritorijas apbūve vispilnīgāk atklāj Latvijas brīvvalsts laika arhitektūras iezīmes dzīvojamo ēku būvniecībā Jūrmalā. Arhitektūras stilu paletē ir gan klasicisms un neogotika, gan nacionālais romantisms un funkcionālisms. Daudzām ēkām šobrīd piešķirts valsts vai vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Bulduri

Arhitektūras pērles Vecbulduros. 

Senāk Buldurus sauca par Bilderliņiem. Vietvārds “Bilderliņi” cēlies no Lielupes pārcēlāja Jāņa Bildringa (Büldring) vārda, kuram Livonijas ordeņa mestrs Valters fon Pletenbergs 1495. gadā nodeva lēnī šo apvidu un plostu, bet 1516. gadā – arī krogu ceļotāju izmitināšanai.
Senāko Bulduru muižas daļu starp dzelzceļu un Lielupi sauc par Vecbulduriem. Savulaik tas bija upes zvejnieku ciems ar dažām vasarnīcām. 1833. gadā muižas zemes tika sadalītas gruntsgabalos, kurus sāka iznomāt vasarniekiem, bet muižas klētī tika ierīkotas telpas peldu viesiem.

19. gadsimta 30. gados Bilderliņi kļuva par rīdzinieku iecienītu peldvietu, kur no Rīgas varēja nokļūt, pārceļoties pār Lielupi ar plostu. 1875. gadā uz Bulduru muižas zemes jau bija uzceltas aptuveni 400 vasarnīcas.
1920. gada 2. martā Latvijas valdība Buldurus iekļāva jaunizveidotajā Rīgas Jūrmalas pilsētā. 1922. gadā Bilderliņu muižu (vācu: Bilderingshof, krievu: Бильдерингсгофъ) pārdēvēja par Bulduriem.
Vecbulduru vasarnīcu rajons Lielupes krastā ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.

Vasaras sezonas jaunumi

Jūrmalas tūrisma informācijas centrs ir apkopojis šīs vasaras aktualitātes un jaunumus. 

Jūrmala mīl atpūtu divatā

Šogad 14. februāris ir piektdiena, un saule Jūrmalā rietēs neilgi pēc pieciem vakarā. Ja mākoņu gubas būs izklīdušas, Valentīna diena sola rozā saulrietu, kuru ar savu mīļoto baudīt pludmalē pie jūras, gleznainajā Lielupes krastā, Lielā Ķemeru tīreļa ezerā slīdot ar kopīgu kanoe laivu vai krāsu spēles debesīs un ūdenī vērojot no laiska viesnīcas numuriņa balkona. Jūrmala, romantiska laikmeta oāze Baltijas jūras krastā tikai pārdesmit kilometrus no Rīgas, ir kā radīta Valentīna dienas mīlestībai. Pilsētas viesnīcas un restorāni ir sarūpējuši neaizmirstamu brīvdienu iespējas par pieejamām cenām.

Iepazīsti Jūrmalu ar jauno mobilo lietotni Visit Jurmala

Jaunā mobilā lietotne Visit Jurmala ļauj iepazīt Jūrmalu mūsdienīgi un ērti. Tajā pieejami jau sagatavoti dažādi ieteicamie maršruti, tūrisma objekti, ko vērts apskatīt, un to apraksti, karte, praktiska informācija un speciālo piedāvājumu sadaļa, kas noderēs gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem.

Atklāj citādu Jūrmalu ar "Another Travel Guide Jūrmala"

“Another Travel Guide Jūrmala” ir netradicionāls pilsētas ceļvedis – grāmata, kas atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

10 lietas, ko paveikt Jūrmalā

Lai padarītu braucienu uz Jūrmalu vēl ērtāku un interesantāku, piedāvājam jau gatavas idejas kā pavadīt savu laiku lielākajā Baltijas kūrortpilsētā. Te diena vienmēr būs lieliski izdevusies!

Dabas sniegta veselība – labākā dāvana savam ķermenim!

Ceļojumi uz karstajiem un aukstajiem minerālūdens avotiem bijuši populāri kopš Bronzas perioda, bet ārstnieciskās dūņas bija pazīstamas un tika izmantotas jau Senajā Romā, Grieķijā un Ēģiptē. Arī mūsdienās šīs dabas bagātības plaši tiek pielietotas SPA centros, tai skaitā Jūrmalā, un mēs varam lepoties, ka tās netiek importētas no citām valstīm, jo Jūrmalas teritorijā ir pieejamas gan ārstnieciskās dūņas, gan triju veidu ārstnieciskie minerālūdeņi. Tieši tādēļ, lai pilnvērtīgi izmantotu Jūrmalas apciemojumu, noteikti jāizmanto iespēja apmeklēt kādu no Jūrmalas SPA centriem, kuros ir ļoti plašs dažādu procedūru, rituālu, masāžu un ūdens relaksācijas veidu piedāvājums.

6 idejas pavasarīgām pastaigām Jūrmalā

Lai nodzīvotu ilgu un laimīgu mūžu, ir svarīgi gūt prieku no dzīves. Par naudu prieku nenopirkt, bet to noteikti var iegūt ceļojot, uzzinot ko jaunu, apmeklējot skaistas vietas un atceroties par fiziskām aktivitātēm dabā. Ir laiks, kad gūt prieku lecot ar izpletni, nirstot jūras dzīlēs vai kāpjot kalnu virsotnēs, un ir laiks pastaigām, peldēm vai nūjošanai, un tas noteikti ir lielisks veids kā aktīvi baudīt dabu, vienlaikus uzlabojot savu veselību.

Septiņas idejas ģimenēm brīvdienu pavadīšanai Jūrmalā

Brīvdienas ir ideāli piemērots laiks, lai pavadītu iespaidiem bagātu dienu jūras tuvumā, vienlaikus baudot kopā būšanu ģimenes lokā. Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs apkopojis interesantākās idejas, kā aktīvi un veselīgi pavadīt brīvdienas vai nedēļas nogali kūrortpilsētā ģimenēm ar bērniem. 

5 fakti par Jūrmalas greznāko daļu - Dzintariem

Šonedēļ Jūrmalā norisinās Jūrmalas festivāls ar grandiozu koncertu sēriju Dzintaru koncertzālē, ko papildinās Salsas nakts Dzintaru pludmalē un tradicionālie Jomas ielas svētki. Lielākā daļa pasākumu norisināsies kūrortpilsētas greznākajā daļā  Dzintaros, kas 19. gadsimtā bija iecienīta aristokrātu apmešanās vieta. Gatavojoties festivālam, Jūrmalas pilsētas Tūrisma informācijas centrs piedāvā piecus interesantus faktus par Dzintariem.

Pilsētas muzejā skatāma jauna pastāvīgā ekspozīcija “Bērns kūrortā”

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta izstāde “Bērns kūrortā”, kas veltīta dažādu laiku bērnības atmiņām par Jūrmalu.