A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Paraplāni Jūrmalas debesīs

No 24. līdz 26. augustam Jūrmalā, Vaivaru pludmalē norisināsies vēl nebijis pasākums – starptautiskās paraplanierisma precizitātes sacensības „Z-Accuracy Cup”. 

Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem tā būs iespēja tuvāk apskatīt pašu vieglāko lidaparātu, kāds eksistē un vērot kā lido un piezemējas piloti no vairāk nekā septiņām valstīm.

Sacensībās pilotu galvenais uzdevums ir piezemēties mērķī. Rezultātu mērot ar elektronisku mērķi, informācija par rezultātu iegūstama ar centimetru precizitāti. 

Pasākuma apmeklētāji aicināti uz bezmaksas pasākumu, kur būs iespēja uzzināt par lidošanu ar paraplānu, kā arī varēs satikt pieredzējušus pilotus. Pasākuma teltī varēs arī pieteikt lidojumus tandēmā - pieteikties iespējai lidot pasākuma dienā, bet, ja laikapstākļu dēļ tas nebūs iespējams, iegādāties dāvanu karti lidojumam citā dienā.

Pasākuma laikā darbosies Disko buss.

Paraplanierisms ir sporta veids, kas atkarīgs no laikapstākļiem, tādēļ informācija par sacensību norisi un laiku 24. augustā (treniņu dienā), 25. un 26. augustā (sacensību dienās) varēs noskaidrot pasākuma oficiālajā Facebook lapā: https://ej.uz/z-cup, kur informācija par lidojumu laikiem tiks publicēta katru norises dienu plkst. 08.00 no rīta.

Lidojumi norisināsies pludmalē, kas atrodas Atbalss ielas galā, pie Nemo akvaparka.

Paraplāns ir lidaparāts, kas šūts no viegla, gaisu necaurlaidīga, taču izturīga auduma. Pilots paraplānā iekaras kā šūpolēs, iesprādzējoties sēdeklī. Latvijā ir vairāk nekā 200 pilotu, kas paceļoties gaisā izmanto īpašu vinču ar vairākus kilometrus garu trosi, pie kuras pieāķējas pilots. Automašīnai uzsākot kustību, rodas slodze, kas pilotam ļauj pacelties līdz pat 900 metru augstumā. Tālākais ir pilota ziņā – var baudīt mierīgu lidojumu un piezemēties, veikt pilotāžas trikus vai mēģināt uzķert augšupejošas gaisa masas un aizplanēt pat 200 km sasniedzot 2,5 km augstumu.