A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Vēlās brokastis Jūrmalā- atcelts!

Vārds “brančs” (brunch) vēsturiski veidojies, sakausējot vārdus “brokastis” un “pusdienas” (breakfast+lunch). Vēlās brokastis aizsākušās 19. gadsimta beigu Anglijā, rakstniekam Gajam Bēringeram 1895. gadā publicējot eseju, kurā viņš ne vien izgudroja vārdu “brančs”, bet arī uzsvēra, ka agra celšanās brīvdienās ir lieka un smieklīga. Ja cilvēki pārņemtu viņa rosināto branča tradīciju, pasaule kļūtu par labāku vietu, jo tieši nesteidzīgas brokastis, kas pāraug pusdienās, rosina sarunas, uzlabo garastāvokli un aizslauka raizes.

Mūsdienās branči pazīstami jau visā pasaulē. Tā kļuvusi par iecienītu ģimenes tradīciju arī Jūrmalā, kur vēlās brokastis var būt lielisks sākums atpūtai svaigā gaisā. Jūrmala ir īpaša pilsēta, kurā vienā brīdī vari baudīt laisku rītu stilīgā kafejnīcā un doties urbānās pastaigās, apmeklējot izstādes, kino, koncertu vai teātri, bet jau nākamajā mirklī izsoļot cauri priežu mežam un nonākt pie jūras vai vērot kā pa Lielupi meditatīvi slīd laivas.

Jūrmalā vēlās brokastis tiek rīkotas svētdienās. Izņēmums ir restorāns “Barons” Bulduros, kur brančs notiek sestdienās. Atkarībā no vietas, brokastis sākas 11.00 vai 12.00, un izskan 14.00, 15.00 vai 16.00 pēcpusdienā. Restorāns “Simmer” Dzintaros piedāvā īpašas sestdienu vakariņas no 18.00. Maziem bērniem branči ir bez maksas – vecums ir noteikts dažādi. Vienmēr vispirms ir jāveic rezervācija.

Svētdienas brančs restorānā “ROOF BAR-B-Q & MUSIC” 

Jomas ielas pukstošajā sirdī, galerijā “Korso”, uz jumta iekārtots mājīgs un stilīgs restorāns “ROOF BAR-B-Q & MUSIC”, kur katru svētdienu no 12.00–15.00 notiek brančs ar uzsvaru uz grila un BBQ ēdieniem. Piedāvājumā ir arī plašs salātu, dārzeņu, uzkodu, olu ēdienu un desertu klāsts. Cenā iekļauts ūdens, limonāde, tēja un kafija. Atšķirībā no citām vēlajām brokastīm Jūrmalā, “ROOF BAR-B-Q & MUSIC” svētdienas gaisotni papildina dzīvā mūzika uz restorānā iekārtotās nelielās skatuves. Ar mazajiem viesiem bērnu stūrī nodarbosies auklīte, lai vecāki spētu nesteidzīgi izbaudīt rītu. 
Cena 20 EUR pieaugušajiem, 8 EUR bērniem (6–12 gadi).

Svētdienas brančs restorānā “Laivas

Lielupes krastā ar fantastisku skatu uz upi atrodas restorāns “Laivas”. Svētdienas brančā no 11.00–15.00 tiek piedāvāti vairāku veidu salāti, siltie ēdieni un deserti. Brokastu cenā nav iekļauti dzērieni. Bērniem līdz četru gadu vecumam vēlās brokastis ir bez maksas. Otrā stāvā pieejama liela spēļu istaba, īstena brīnumzeme, kur bērnus uzrauga auklītes. Pusstunda spēļu istabā maksā 6 EUR. Pirms branča ir jāveic rezervācija.
Cena 21 EUR pieaugušajiem, 7 EUR bērniem (4–9 gadi). Rezervācijām no 10 personām rēķinā tiks iekļauti 10% par apkalpošanu.

Svētdienas brančs grilbārā “House of Light

Majoros uz Jomas ielas mājīgais grilbārs “House of Light” piedāvā tematiskus brančus svētdienas rītos no 11.00–14.00. Gardas uzkodas, salāti, sāļās ruletes, groziņi, jūras veltes. Možumam tēju un kafiju var baudīt neierobežotā daudzumā, cenā iekļauta arī glāze Prosecco. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam brokastis ir bez maksas. Jaunākajiem apmeklētājiem pieejamas radošās nodarbības bērnu animatora vadībā. Pirms branča ir jāveic rezervācija.
Cena 20 EUR pieaugušajiem, 10 EUR bērniem (7–12 gadi). Rezervācijām no 6 personām reķinā tiks iekļauti 10% par apkalpošanu.

Sestdienas brančs restorānā “Barons” 

Bulduru restorāns “Barons” ir vienīgā vieta Jūrmalā, kur brančs tiek rīkots tieši sestdienās, nevis svētdienās no 11.00–15.00, un katra reize piedāvā tematiski citu brokastu piedāvājumu: Vidusjūras virtuve, itāļu ēdieni, suši ballīte u.c. Arī cena par branču ikreiz ir cita, bet cenā vienmēr iekļauts dzeramais ūdens. Bērniem līdz piecu gadu vecumam brokastis ir bez maksas. Pirms branča ir jāveic rezervācija.

Sestdienas vakariņu brančs restorānā “Simmer”

Priežu meža ielokā viesnīcā Amber Sea Hotel & SPA Dzintaros atrodas restorāns “Simmer”, kur sestdienās no 18.00–21.00 tiek rīkotas vakariņas branča stilā. Piedāvājumā ir uzkodas, gaļas, zivju un veģetārie ēdieni, un deserti. Cenā iekļauts kokteilis pieaugušajiem, kakao bērniem, kā arī kafija vai tēja. Vakars sola virmojošu gaisotni, jo no tādas patapināts restorāna nosaukums: “simmer” ir gatavotā ēdiena burbuļošana, lēna un mierīga tumēšana. Iespējams, vakariņas “Simmer” restorānā var kļūt par izcilu noslēgumu sestdienas pastaigai gar jūru, jo viesnīca atrodas vien dažu minūšu gājienā no Dzintaru pludmales.

Cena 22.50 EUR pieaugušajiem, 9.90 EUR bērniem (6–11 gadi).