A A
75%
100%
125%

Dzintaru koncertzāle

Viens no pilsētas nozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas piedāvā plašu kultūras programmu vietējo un viesmākslinieku izpildījumā. 1936. gadā  vēsturiskajā Dzintaru (Edinburgas) koncertdārzā tika atklāta pēc arhitektu Aleksandra Birzenieka un  Viktora Mellenberga projekta veidotā slēgtā koncertzāle ar 690 sēdvietām, kuras interjerā saglabājušies jūrmalnieka lietišķi dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa trīs gleznojumi – “Lielupe”, “Jūra” un “Latvija”. 1960. gadā tai piebūvēta vaļējā vasaras koncertzāle 2000 skatītājiem. Arhitekti Modris Ģelzis, Alberts Vecsīlis, konstruktors Andris Bite. Koncertzāles metāla konstrukciju apdare ar koka apšuvumu nodrošina teicamu akustiku. 2015. gadā pēc pilnas rekonstrukcijas tika atvērta slēgtās koncertzāles vēsturiskā mazā zāle. 

Dzintaru koncertzāle
Dzintaru koncertzāle
Dzintaru koncertzāle

Tuvākie pasākumi

  sestdiena, 19.septembris

  Electric run Jūrmala

  Piedzīvojumu skrējiens LED gaismās un mūzikas skaņās 5 kilometru distancē. 

  Aizvērt
  sestdiena, 8.augusts
  20:00

  20. Starptautiskais baleta festivāls. Baleta zvaigznes Jūrmalā

  21. Starptautiskais baleta festivāls. Baleta zvaigznes Jūrmalā

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  piektdiena, 17.aprīlis
  19:30

  Bēthovena klaviersonātes. Antons Ļahovskis

  Piedalās: Antons Ļahovskis (klavieres)

  Koncerts 2 daļās

  I daļa 

  Ludvigs van Bēthovens 32 oriģinālās tēmas variācijas Si minorā, WoO 80

  Ludvigs van Bēthovens 23. sonāte klavierēm Fa minorā “Appassionata”, Op. 57

  II daļa

  Aleksandrs Skrjabins. 3. sonāte klavierēm Fa diez minorā, Op. 23

  Sergejs Prokofjevs 2. sonāte klavierēm Do minorā, Op. 14

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  piektdiena, 24.jūlijs

  Mūzikas festivāls «LAIMA RENDEZVOUS JŪRMALA»

  • https://www.laimafestival.lv/

  Vasaras aizraujošākais muzikālais randiņš - izsmalcinātais un romantiskais festivāls, kurā uzstāsies populāri un iemīļoti skatuves mākslinieki no daudzām pasaules valstīm.

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  sestdiena, 8.februāris
  19:00

  Kremerata Baltica un Georgijs Osokins

  Piedalās: Georgijs Osokins (klavieres), kamerorķestris Kremerata Baltica

  Koncerts 2 daļās

  Koncerta ilgums ~ 2 stundas

  Programma 

  I daļa 

  Pēteris Vasks. Musica dolorosa.
  Bela Bartoks. 2.stīgu kvartets

  II daļa  

  Pēteris Vasks. "The Fruit of Silence” (Klusuma auglis)
  Frederiks Šopēns. Otrais Klavierkoncerts op.21 f moll.

  Izcilais Frederika Šopēna mūzikas interprets Georgijs Osokins ar klavieru taustiņiem spēj iedzīvināt poēzijas daili un mākslas patiesīguma spēku. Jaunais pianists kļuvis par kamerorķestra ’’Kremerata Baltica’’ pastāvīgo rezidējošo viesmākslinieku. Līdz ar franču pianistu Likā Debargu Georgijs ir pirmais, kam slavenais kamerorķestris piešķīris šo titulu savā 22 gadu pastāvēšanas vēsturē. Georgija izpildījumā dzirdēsim bezgala skaisto Fredrika Šopēna Otro klavierkoncertu. Opuss ir kā izteiksmīgs monologs ar intīmu atdzīšanos mīlestībā, kurā orķestris cēli un uzmanīgi ļauj klavieru partijai mirdzēt priekšplānā. Rokmūzikas cienīga ritmika un apollonisks gars izskanēs Bēla Bartoka Otrajā stīgu kvartetā, kas tapis Pirmā pasaules kara laikā. Bartoks ģeniālā veidā prata sakausēt ungāru mūziku ar modernajām kompozīcijas tehnikām, un Otrais stīgu kvartets ir viņa kamermūzikas šedevrs. Un no latviešu mūzikas lāpneša Pētera Vaska skanēs divi opusi – attīrošais sāpju dziedājums stīgām ar tiecību uz debesīm ’’Musica Dolorosa’’ un klusā meditācija par ceļu ’’The Fruit of Silence’’. 

  Georgijs Osokins, jaunākais no Osokinu dinastijas pianistiem, sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar interpretāciju dziļumu un nopietnu pieeju mākslai. ’’Viņam piemīt rets Šopēna mūzikas interpreta talants,’’ saka slavenais pianists un pedagogs Sergejs Babajans. Savukārt leģendārais krievu pianists Dmitrijs Baškirovs teicis: ’’Šis jaunais mūziķis ir ārkārtīgi talantīgs.’’ 

  Pēc fināla Šopēna konkursā 2015. gadā viņš kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs’’. Kopš piedalīšanās konkursā Georgijs aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos. Īpaša pianista firmas zīme ir Šopēna mūzika.  Britu ierakstu kompānijas ’’Piano Classics’’ paspārnē izdots Georgija solo albums ar vēlīnajiem Šopēna opusiem, izpelnoties slavinošas recenzijas no ievērojamiem kanādiešu, franču un vācu mūzikas izdevumiem.

  2016. gadā viņš kļuva par jaunāko Latvijas Lielās mūzikas balvas laureātu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” šīs balvas vēsturē. Pirmo reizi kopā ar orķestri uzstājies 10 gadu vecumā. Drīz pēc tam kļuva par laureātu IX starptautiskajā Aleksandra Skrjabina pianistu konkursā Parīzē (2009). Saņēmis Frederika Šopēna prēmiju XXII starptautiskajā konkursā Moncā (Itālija), 2014. gadā uzvarēja IX starptautiskajā Šopēna jauno pianistu konkursā Ķīnā. Ieguvis pirmo vietu Manhetenas Starptautiskajā mūzikas konkursā Ņujorkā (2018). Georgijs koncertējis Tokijas Metropolitēna teātra zālē, Berlīnes ’’Konzerthaus’’, Sanktpēterburgas filharmonijā, Tēlotājmākslas teātrī Vankūverā, aizstājot pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru, Birmingemas Town Hall un citviet.

  1997. gadā leģendārais Austrijas Lokenhausas Kamermūzikas festivāls bija pirmais liecinieks mazai revolūcijai: labi pazīstamais, izcilais vijolnieks Gidons Krēmers pasauli iepazīstināja ar pavisam jaunu orķestri — kamerorķestri ’’Kremerata Baltica’’ —, kā sastāvā ietilpa mūziķi no Baltijas valstīm: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Ar savu bagātīgo skanējumu, enerģētisko un prieka pilno spēlēšanu orķestris iekaroja izsmalcinātās publikas sirdis un ienesa festivālā pavisam cita veida dzīvību.

  ’’Kremerata Baltica’’, ilgtermiņā orientēts izglītojošs projekts, bija Krēmera 50. dzimšanas dienas dāvana sev. Tas ir veids, kā dižgars nodod savu gudrību jaunajiem mūziķiem un, ne kompromitējot mākslinieciskos, ne profesionālos standartus, iedvesmo veicināt muzikālo izaugsmi šajā reģionā. Savā pastāvēšanas laikā šī talantīgo mūziķu grupa ir attīstījusies par vienu no labākajiem starptautiskajiem kamerorķestriem pasaulē, un nodrošinājusi sev izcilu reputāciju, regulāri uzstājoties pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs ar izcilākajiem mūziķiem.

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  svētdiena, 26.janvāris
  14:00

  Abonements. Brīvdienu mūzika

  26.01.2020.  Sergejs Jēgers

  Piedalās: Sergejs Jēgers (kontratenors), Ieva Šmite (klavieres)

  01.03.2020. Brodveja un kino mūzika

  Piedalās: Rīgas Saksofonu kvartets (Katrīna Kivleniece, soprānsaksofons, Artis Sīmanis, altsaksofons, Ainars Šablovskis, tenorsaksofons, Baiba Tilhena, baritonsaksofons), Jolanta Strikaite-Lapiņa (sporrans), Emīls Kivlenieks (tenors)

  22.03.2020. Skaistākās operu ārijas

  Piedalās: Marlēna Keine (soprāns), Mihails Čuļpājevs (tenors), Agnese Egliņa (klavieres)

  26.04.2020. Piazzolla, Lācis, Tango

  Piedalās: LNSO stīgu kvartets (Sandis Šteinbergs, vijole, Raimonds Melderis, vijole, Arigo Štrāls, alts, Ainārs Paukšēns, čells, Raivo Ozols, kontrabass), Atrūrs Noviks, akardeons

  24.05.2020. Aija Vītoliņa, Ieva Kemlere. Spāņu mūzika un dejas

  Piedalās: Aija Vītoliņa (balss), Ieva Kemlere (deja un horeogrāfija), Ģirts Bisenieks (deja), Kaspars Vizulis (ģitāra), Reinis Ozoliņš (kontrabass), Toms Mikāls (taustiņinstrumenti), Rinalds Maksimovs (sitaminstrumenti)

   

  Koncertu vadītājs Jānis Ozols

  Koncertu ilgums ~ 1 stunda 30 minūtes bez starpbrīža

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  svētdiena, 1.marts
  14:00

  Brīvdienu mūzika. Brodveja un kino mūzika.

  Piedalās: Rīgas Saksofonu kvartets (Katrīna Kivleniece, soprānsaksofons, Artis Sīmanis, altsaksofons, Ainars Šablovskis, tenorsaksofons, Baiba Tilhena, baritonsaksofons), Jolanta Strikaite-Lapiņa (sporrans), Emīls Kivlenieks (tenors)

  Koncerta vadītājs Jānis Ozols

  Koncerta ilgums ~ 1 stunda 30 minūtes bez starpbrīža

  Aizvērt
  ceturtdiena, 5.marts
  19:30

  Jūrmala Jazz. Michael Kaeshammer

  Piedalās: Michael Kaeshammer trio, Konrāds Herbolchaimers (kontrabass), Štefans Dāms (bungas)

  Par mākslinieku:

  Maikls Kaešamers ir kanādiešu pianists, dziedātājs, dziesmu autors un producents, kuru neierobežo neviens žanrs vai mūzikas industrijas virziens. Viņš ir sava ceļa gājējs, pats sev iedvesmas mūza un bargākais kritiķis, radot tādu mūziku, kas, pirmām kārtām, stimulētu un apmierinātu viņa paša augstās prasības pret mūziku. Pateicoties viņa gadu gaitā izkoptajam talantam, Maikla radītā mūzika ir melodiski bagāta un klausītājiem viegli uztverama.


  Savā 20 gadus ilgstošajā karjerā Maikls ir izpelnījies ne tikai skatītāju mīlestību, bet arī kritiķu atzinību un pat vairākkārtīgi ticis nominēts - septiņas reizes Juno balvai, piecas reizes Rietumkanādas Mūzikas balvai (četrās no tām arī iegūstot pašu apbalvojumu), kā arī vairākās citās nominācijās.


  12. albumā „Something New” jeb latviski „Kaut kas jauns” Maikls ir ielicis sava muzikālā ceļojuma skaistākās un skaudrākās atmiņas, izveidojot 10 oriģinālus skaņdarbus, kas ietver ne tikai tādas globālas tēmas kā mīlestība, dzīves jēga, ceļošana un politika, bet arī aicinājis uz sadarbības kolēģus papildus muzikālajai rezonansei vokālajā un instrumentālajā jomā, piemēram, Čaku Līvelu, taustiņinstrumentālistu no amerikāņu rokgrupas The Rolling Stones.


  Šogad starptautisku atzinību guvušais Maikls Kaešamers kopā ar pavadošajiem mūziķiem brauc pasaules tūrē, iegriežoties arī Latvijā, lai izrādītu savus talantus un sniegtu Latviešu klausītājiem vēl nepieredzētu džeza šovu. Daudzpusīgais Kanādas mākslinieks savos koncertos rada intīmu un aicinošu gaisotni, kurā sev interesantu šķautni varēs atrast ikviens klausītājs.


  Maikla radītajā mūzikā var dzirdēt gan viņa kaislību pret savu sirdslietu, gan nebijušu muzikālās labskanības bagātību, kas tiecas pāri džeza, blūza, boogie-woogie un pedantiskas detalizētības robežām. Maikls Kaešamers nebaidās mērķēt augstu un izmantot dažādas ietekmes sfēras, lai savus klausītājus vestu aizvien tālākos muzikālos, neaizmirstamu skaņu ceļojumos.

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  piektdiena, 17.jūlijs
  19:00

  Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris & Elēna Grimo, klavieres

  Bavārijas Radio simfoniskais orķestris ir viens no Eiropas labākajiem orķestriem ar izsmalcinātu, elegantu skaņu, krāšņu tembrālo krāsu paleti, izcilu tehnisko meistarību, un pāri visam – ar reti spilgtu iztēli. Īpaši sajūsmina orķestra apbrīnojamā spēja pielāgoties diriģentu vēlmēm vai atskaņojamo darbu vajadzībām. Kopš 2003.gada tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Mariss Jansons, kurš radījis un uztur ne tikai visaugstākos mākslinieciskos standartus veicinošu atmosfēru, bet arī ļoti ciešu emocionālo saikni ar orķestra mūziķiem.

  Par pianisti Elēnu Grimo saka, ka viņai patīk izaicinājumi, un ka viņa ir vienmēr gatava pārkāpt robežas. Viņa tiešām mīl koncertos ļauties riskam, tomēr tikai tā vārdā, lai izgaismotu mūziku, nevis sevi pašu solistes lomā. Viņa ir pārliecināta, ka ik atskaņojuma reizē pie ikviena skaņdarba jāatgriežas ar piedzīvojuma garšu, ar novitātes sajūtu. Viņas spēlē ir daudz maiguma, tomēr pāris sekundēs viņa spēj radīt arī milzīgu spriedzi. „Grimo izskatās kā franču aktrise un runā par savu mākslu ar teju bērnišķu izbrīnu. Tomēr viņas darbā jaušas ass prāts un viņas atskaņojumi sniedz ieskatu pārpasaulīgajā” (Sound Tracks).

  Koncerta programma:
  Antonins DVORŽĀKS Fantāzija “Nāra” (Manfrēda Honeka un Tomaša Illes pārlikumā)
  Moriss RAVELS Klavierkoncerts Solmažorā M 83
  Ludvigs van BĒTHOVENS Septītā simfonija Lamažorā, op. 92

  Pirkt biļetes

  Aizvērt
  sestdiena, 18.jūlijs
  19:00

  Marija Žoao Pireša, klavieres

  Viņa ir viena no slavenākajām un iemīļotākajām pianistēm pasaulē, kuras veiktos Mocarta, Šopēna un Šūberta ierakstus apbrīno to intimitātes un dzidrā skaistuma dēļ. „Šopēns savā mūzikā ir dziļš dzejnieks”, teic Pireša, „tomēr viņš izgudroja arī šo briesmīgo lietu – solokoncertus. Tie man likuši ciest visu mūžu.”

  Jautāta, kāpēc ciest, viņa atbild: „Tāpēc, ka viss jādara vienai pašai. Nedalīties ar citiem uz skatuves man nākas ļoti grūti.” Marija Žoao Pireša uzstājas reti, un neslēpj, ka vislabprātāk gribētu kopā ar pāris draugiem muzicēt pavisam nelielam klausītāju lokam. „Es gribu dalīties ar savu mūzikas vīziju, gluži vienkārši gribu ļaut mūzikai runāt. Tieši to saku saviem audzēkņiem – jums jāieklausās tajā, ko mūzika pati vēlas jums pateikt.”

  Koncerta programma:
  Ludvigs van BĒTHOVENS Klaviersonāne Nr. 8 in dominorā op. 13 “Sonata Pathétique”
  Klods DEBISĪ Bergamaskas svīta
  Klods DEBISĪ Divpadsmit prelūdijas TBC
  Ludvigs van BĒTHOVENS Klaviersonāte Nr. 32 dominorā, op. 111

  15-80 Euro

  Pirkt biļetes

  Aizvērt

Tuvākās vietas