Dzintaru koncertzāle

Viens no pilsētas nozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas piedāvā plašu kultūras programmu vietējo un viesmākslinieku izpildījumā. 1936. gadā  vēsturiskajā Dzintaru (Edinburgas) koncertdārzā tika atklāta pēc arhitektu Aleksandra Birzenieka un  Viktora Mellenberga projekta veidotā slēgtā koncertzāle ar 690 sēdvietām, kuras interjerā saglabājušies jūrmalnieka lietišķi dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa trīs gleznojumi – “Lielupe”, “Jūra” un “Latvija”. 1960. gadā tai piebūvēta vaļējā vasaras koncertzāle 2000 skatītājiem. Arhitekti Modris Ģelzis, Alberts Vecsīlis, konstruktors Andris Bite. Koncertzāles metāla konstrukciju apdare ar koka apšuvumu nodrošina teicamu akustiku. 2015. gadā pēc pilnas rekonstrukcijas tika atvērta slēgtās koncertzāles vēsturiskā mazā zāle. 

 • Dzintaru koncertzāle
 • Dzintaru koncertzāle
 • Dzintaru koncertzāle

Tuvākie pasākumi

  sestdiena, 1.jūnijs

  Dzintaru koncertzāles Vasaras sezonas atklāšanas koncerts

  Piedalās: Raimonds Pauls (klavieres) un Latvijas Radio Bigbends

  Aizvērt
  sestdiena, 28.septembris

  'Electric run Jūrmala'

  Piedzīvojumu skrējiens LED gaismās un mūzikas skaņās 5 kilometru distancē. 

  Aizvērt
  svētdiena, 24.marts
  14:00

  Brīvdienu mūzika. Jolanta Strikaite-Lapiņa

  Piedalās: Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Jānis Porietis (trompete, pikolo trompete), Ilze Reine (ērģeles). Koncerta vadītājs - Jānis Ozols

  Programmā: Johana Gotfrīda Mīteļa, Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Georga Fīlipa Tēlemaņa skaņdarbi

  PAR MĀKSLINIEKIEM:

  JOLANTA STRIKAITE-LAPIŅA, soprāns

  Dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa vokālo mākslu studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (A.Garančas, K.Gailītes, A.Gobas klases). Viņas repertuārs un darbības lauks ir plašs- baroks, romantiskā mūzika, mūsdienu komponistu opusi, mūzikli, Disneja multeņu varoņu balss ieskaņojumi, loma dramatiskā teātra izrādē. 
  Pirmās operlomas saistītas ar operstudijas Figaro darbību: Lolita (Kalniņš “Lolitas Brīnumputns”), Leonora (Hindemits), titulloma operā Ēģiptes Marija ( Respīgi, uzvedums nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2013).

  Kā soliste piedalījusies vokāli simfoniskās mūzikas darbu atskaņojumos ar vadošajiem Latvijas orķestriem (LNSO, LSO, Orķestris Rīga) un koriem (VAK Latvija, Radio koris, Ave sol)- Karmina Burana (Orff), Erosa Ikona (Tavener), Mocarta rekviēms (Mocarts) , Jāņa Pasija (Bahs), Dzejnieka mīla (Kalninš).

  Latvijas Nacionālās operas un baleta teātrī Jolanta dzied Adeli (Sikspārnis), Barbarīnu (Figaro kāzas) un Paminu (Mazā burvju flauta ar V.A.Mocarta mūziku). Atjaunotajā Latvijas operetes fonda iestudējumos atveido Valensjenu Jautrā atraitne (Lehārs) un Stasiju Silvā (Kalmans).

  Dziedātājas uzmanības lokā ir arī laikmetīgā mūzika (O. Leith opera Nezināmais nezināmais, 2018) un latviešu komponistu mūzika, bieži piedalās mūsdienu mūzikas atskaņojumos, kamermūzikas programmās.
  Dziedātājas balsij mūziku rakstījuši komponisti Kārlis Lācis (simfonija “Krusta ceļš”, solo dziesmas) , Jēkabs Nīmanis (oratorija “Pārdaugavas ūdenstornis”, izrāde “Persiešu valodas stundas”) . 
  Sadarbībā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti un saksofonistu Arti Sīmani pirmatskaņoti mūsdienu latviešu komponistu opusi, kas ieskaņoti arī cietripā “Līdzenuma balss”.

  Biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/69548

  Aizvērt
  svētdiena, 31.marts
  18:00

  Bēthovena klavierkoncerts un Astotā simfonija

  Piedalās: Frančesko Pjemontēzi (klavieres, Francesco Piemontesi), The Orchestra della Svizzera Italiana, diriģents Markuss Pošners (Markus Poschner)

  Programma:

  I daļa

  Ludvigs van BĒTHOVENS (Ludwig van Beethoven, 1770-1827)
  Trešais klavierkoncerts do minorā op. 37
  I. Allegro con brio
  II. Largo
  III. Rondo. Allegro

  II daļa

  Ludvigs van BĒTHOVENS (Ludwig van Beethoven, 1770-1827)
  Astotā simfonija Fa mažorā op. 93
  I. Allegro vivace e con brio
  II. Allegretto scherzando
  III. Tempo di menuetto
  IV. Allegro vivace

  PAR MĀKSLINIEKIEM:

  ’’The Orchestra della Svizzera Italiana’’ ir viens no trīspadsmit profesionālajiem orķestriem Šveicē. Orķestris dibināts 1935. gadā Lugano, un tas spēlējis lielu lomu visa reģiona mūzikas kultūras attīstīšanā. Pie orķestra diriģenta pults stāvējušas tādas izcilas personības kā Igors Stravinskis, Leopolds Stokovskis, Serdžiu Čelibidake, Lorins Māzels, galveno diriģentu vidū bijuši Mihaels Pļetņevs un Vladimirs Aškenazi. Kopš 2015. gada oreķstri vada Markuss Pošners. Kolektīvs sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Pjetro Maskanji, Rihards Štrauss, Artūrs Onegērs, Pauls Hindemits, Lučiāno Berio, Kšištofs Pendereckis. Orķestris regulāri piedalās Lugano festivālā un pianisma leģendas Martas Argerihas festivālā. Kolektīva ieskaņojumi izdoti tādās prestižās ierakstu kompānijās kā ’’Chandos’’, ’’Hyperion’’, ’’EMI’’, ’’Deutche Gramophon’’.

  FRANČESKO PJEMONTĒZI, pianists

  Pianists Frančesko Pjemontēzi ir pasaulē atzīts klasicisma un agrīnā romantisma interprets, kuru īpaši slavē par Volfganga Amadeja Mocarta mūzikas izpildījumiem. Viņam izveidojusies cieša sadarbība ar diriģentiem seru Rodžeru Noringtonu, Deividu Afkhamu un Endrū Manci. Pianists uzstājies ar tādiem orķestriem kā Klīvlendas simfoniskais orķestris, Minhenes filharmoniķi, BBC simfoniskais orķestris, Losandželosas filharmoniskais orķestris un citiem. Frančesko Pjemontēzi ir arī aizrautīgs kamermūziķis, kura skatuves partneru vidū ir izcili mūziķi – Emersona stīgu kvartets, klarnetists Jērgs Vidmanis, čelllisti Gotjē Kapisons un Klemenss Hāgens, dziedātāja Angelika Kiršlāgere un citi. Šajā sezonā viņš uzstājas ar Šūberta mūzikas koncertu ciklu slavenajā Vigmora zālē Londonā.

  MARKUSS POŠNERS, diriģents

  Markuss Pošners dzimis Minhenē, kur arī studējis un sācis savas diriģenta gaitas. Viņš bijis asistents seram Rodžeram Noringtonam un Kolinam Deivisam. Kopš 2007. gada Pošners ir Brēmenes Universitātes goda profesors muzikoloģijas katedrā. Viņš diriģējis daudzus pasaules vadošos orķestrus – Drēzdenes Valsts kapelu, Minhenes filharmoniķus, Vīnes simfonisko orķestri, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, Bambergas simfonisko orķestru Štutgartes Radio simfonisko orķestri, NKH simfonisko orķestri, Metropolitēna simfonisko orķestri Tokijā un citu. Kā viesdiriģents uzstājies Berlīnes Valsts operā, Cīrihes operā, Frankfurtes operā un Hamburgas Valsts operā. Kopš 2017. gada viņš arī ir Antona Bruknera orķestra Lincā galvenais diriģents.

  Biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70494

  Aizvērt
  pirmdiena, 8.aprīlis
  09:45

  Meža pasakas

  Par putniem, zvēriem un kokiem, sauli un mēnestiņu. Ar tautas un mūsdienu dziesmām, pasakām un teikām, mīklu minēšanu, rotaļās iešanu un kopīgu dziedāšanu cildināsim mūsu zemes bagātību – mežu,- mūžam zaļu, saules apmirdzētu un krēslainu, mājvietu zaķiem un stirnām, mīkstu sūnu paklājiņu un brūklenāju pilnu.

  Piedalās:

  Jolanta Strikaite-Lapiņa - soprāns
  Jānis Kurševs - tenors
  Jēkabs Nīmanis - klarnete, ģitāra
  Artūrs Bērziņš - trombons
  Uģis Krišjānis - taustiņinstrumenti
  Stāstniece - Karina Bērziņa

  Programmā: Jāzepa Vītola, Kārļa Lāča, Jēkaba Nīmaņa latviešu tautas dziesmas oriģinālās aranžijās

  Pirkt Biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70698

  Aizvērt
  pirmdiena, 8.aprīlis
  11:00

  Meža pasakas

  Par putniem, zvēriem un kokiem, sauli un mēnestiņu. Ar tautas un mūsdienu dziesmām, pasakām un teikām, mīklu minēšanu, rotaļās iešanu un kopīgu dziedāšanu cildināsim mūsu zemes bagātību – mežu,- mūžam zaļu, saules apmirdzētu un krēslainu, mājvietu zaķiem un stirnām, mīkstu sūnu paklājiņu un brūklenāju pilnu.

  Piedalās:

  Jolanta Strikaite-Lapiņa - soprāns
  Jānis Kurševs - tenors
  Jēkabs Nīmanis - klarnete, ģitāra
  Artūrs Bērziņš - trombons
  Uģis Krišjānis - taustiņinstrumenti
  Stāstniece - Karina Bērziņa

  Programmā: Jāzepa Vītola, Kārļa Lāča, Jēkaba Nīmaņa latviešu tautas dziesmas oriģinālās aranžijās

  pirkt Biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70697

  Aizvērt
  sestdiena, 13.aprīlis
  18:00

  Kino un teātra mūzika. Jānis Lūsēns

  Koncerta vadītājs - Ojārs Rubenis

  Sīkāka informācija sekos

  Pirkt biļetes https://www.bilesuparadize.lv/events/event/70864

  Aizvērt
  ceturtdiena, 18.aprīlis
  17:00

  38. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa atlases kārta

  Ielūgumus uz pasākumu iespējams izņemt Biļešu paradīzes vai Dzintaru koncertzāles kasēs!

  Aizvadītā gada jūnijā Dzintaru koncertzālē pirmo reizi Latvijā norisinājās pasaulē ievērojamākais, 37. Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināls, kur vokālajām prasmēm mērojās vairāk nekā 150 jauno operdziedātāju no 54 pasaules valstīm.

  Pasaulē prestižākais Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss ir izšķirošs notikums jauno dziedātāju karjerā visā pasaulē, jo, piedaloties konkursā, viņi iegūst ne tikai naudas balvas, bet arī pastāvīgus sadarbības piedāvājumus. Iepriekšējo dalībnieku un laureātu vidū ir tādas operzvaigznes kā Elīna Garanča, Egils Siliņš, Andžela Georgiū (Angela Gheorghiu), Marina Meščerjakova (Marina Mescheriakova), Ildiko Raimondi (Ildikó Raimondi), Irina Samoilova (Irina Samoilova), Staņislavs Švecs (Stanislav Schwez).

  Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā menedžera Hansa Gabora vārdā nosauktais “Belvederes” jauno operas solistu konkurss Jūrmalas pilsētai nav svešs jēdziens. Kopš 2005. gada šī konkursa Baltijas valstu atlases kārtas ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu norisinājušās tieši Jūrmalā.

  Šogad reģionālā atlases kārta norisināsies 18. aprīlī plkst. 17.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. 
  Ielūgumus uz pasākumu iespējams izņemt Biļešu paradīzes vai Dzintaru koncertzāles kasēs!

  Informācija un pieteikšanās: http://www.belvedere-competition.com

  Aizvērt
  piektdiena, 19.aprīlis
  18:00

  Koncerts Lielajā Piektdienā. Stabat Mater

  Piedalās: Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, diriģents Māris Sirmais, Kristīne Adamaite (ērģeles), Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Laura Teivāne (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons)

  Programmā:

  Antonīns DVORŽĀKS (Antonín Dvořák, 1873-1904)
  Stabat Mater

  Pirkt biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70866

  Aizvērt
  svētdiena, 28.aprīlis
  14:00

  Brīvdienu mūzika. Raimonds Ozols

  Piedalās: Raimonds Ozols (vijole), Raimonds Macats (klavieres), Mārcis Auziņš (ģitāra). Koncerta vadītājs - Jānis Ozols

  Programmā: Astora Pjacollas, Raimonda Paula, Georga Frīdriha Hendeļa un citu komponistu mūzika

   

  Pirkt biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/69549

  Aizvērt

Tuvākās vietas