Dzintaru koncertzāle

Viens no pilsētas nozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas piedāvā plašu kultūras programmu vietējo un viesmākslinieku izpildījumā. 1936. gadā  vēsturiskajā Dzintaru (Edinburgas) koncertdārzā tika atklāta pēc arhitektu Aleksandra Birzenieka un  Viktora Mellenberga projekta veidotā slēgtā koncertzāle ar 690 sēdvietām, kuras interjerā saglabājušies jūrmalnieka lietišķi dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa trīs gleznojumi – “Lielupe”, “Jūra” un “Latvija”. 1960. gadā tai piebūvēta vaļējā vasaras koncertzāle 2000 skatītājiem. Arhitekti Modris Ģelzis, Alberts Vecsīlis, konstruktors Andris Bite. Koncertzāles metāla konstrukciju apdare ar koka apšuvumu nodrošina teicamu akustiku. 2015. gadā pēc pilnas rekonstrukcijas tika atvērta slēgtās koncertzāles vēsturiskā mazā zāle. 

 • Dzintaru koncertzāle
 • Dzintaru koncertzāle
 • Dzintaru koncertzāle

Tuvākie pasākumi

  sestdiena, 1.jūnijs

  Dzintaru koncertzāles Vasaras sezonas atklāšanas koncerts

  Piedalās: Raimonds Pauls (klavieres) un Latvijas Radio Bigbends

  Aizvērt
  sestdiena, 28.septembris

  'Electric run Jūrmala'

  Piedzīvojumu skrējiens LED gaismās un mūzikas skaņās 5 kilometru distancē. 

  Aizvērt
  trešdiena, 12.jūnijs
  19:30

  Leonīdam Agutinam - 50! Jubilejas koncerts.

  Leonīds Agutins pārstāv Krievijas mūzikas labāko pusi. Patiess, nedalīts, spilgts – tāds dziedātājs neiekļaujas nekādās skatuviskās klišejās, tieši tāpēc izceļas un ieņem savu savrupu vietu starp visslavenākajiem krievu mūziķiem. Viņa radošo darbību grūti attiecināt uz kādu noteiktu muzikālu virzienu, viņš ir ārpus šādām robežām. Un tā ir Agutina neordinaritātes būtība. Viņš ir dzejnieks romantiķis ar rokenrola skanējumu, kurš jūt, kas atbalsosies pielūdzēju sirdīs, – un pielūdzēju viņam ir tūkstošiem, visu paaudžu un ar visdažādākajām muzikālajām gaumēm. 

  Leonīds Agutins ir daudzās pasaules malās atzīts un mīlēts mūziķis. Katrs viņa koncerts tiek izpārdots. Katra dziesma ir hits. Solists un viņa grupa «Esperanto» prot radīt par visiem simts procentiem dzīvu šovu ar līdz pēdējiem sīkumiem pārdomātu programmu, katram koncertam mūziķi gatavo jaunus aranžējumus. Tāpēc divu vienādu Agutina koncertu nav un nevar būt.

  Šogad Leonīds Agutins svin jubileju – 50. Šo dzīves skaitli viņš sagaida ar neticamu popularitāti un autoritāti. Nemainīgs žūrijas dalībnieks un jauno talantu aizbildnis valsts galvenajā mūzikas šovā «Golos», miljonu elks – viņš neapšaubāmi ir kulta personība mūsdienu Krievijas muzikālajā scēnā.

  Koncertā piedalīsies arī īpašais viesis no Latvijas - Intars Busulis.

   

  Pirkt biļetes https://www.bilesuparadize.lv/events/event/69324

  Aizvērt
  svētdiena, 30.jūnijs
  20:00

  Ana Moura - fadu dīva

  Dzīvā leģenda! Ana Moura (Portugāle) - fado dīva un viņas ansamblis!

  Savā dzimtenē Portugālē Ana Moura jau sen tiek uzskatīta par fado zvaigzni. Un ne tikai dzimtenē – arī Parīzē un Ņujorkā viņas māksla sajūsmina klausītājus. Paši portugāļi par viņu saka: otras tādas balss nav un nebūs. Ana Moura dzied fadu mūsdienīgā stilā, taču tradīcijas viņa nenoniecina, bet gluži otrādi – kopj un attīsta. Žurnālisti atzīst: „Anas Mouras gurdo, zemo, melanholisko balsi labāk ir klausīties, nevis aprakstīt”.

  Ana Moura ir dzimusi netālu no Lisabonas un uzaugusi fadu piesātinātā gaisotnē. Tāpēc nav brīnums, ka savas pirmās dziesmas viņa dziedāja jau sešu gadu vecumā. Vēlāk, tapāt kā jebkura pusaudze, viņa aizrāvās ar popmūziku un roku, taču sapņoja vienīgi par fadu. Anai bija 20 gadu, kad kāda fadu klubā viņu dzirdēja dziedātāja un kluba Senhor Vinho īpašniece Marija da Fē. Neslēpjot savu sajūsmu, šī slavenā māksliniece uzaicināja meiteni strādāt sava klubā. Anai šie gadi bija īstas mācīšanās un nobriešanas laiks. Viņas dabiskums un radošā intuīcija nemainījās, taču klāt nāca meistarība un sevis apzināšanās šajā žanrā, kas, neraugoties uz lokālo raksturu, strauji iekaroja citu valstu klausītāju mīlestību. Kopā ar fadu arī Ana iekaroja mīlestību. 2003. gadā parādījās viņas pirmais albums Guarda-me a Vida na Mão un dziedātāju iemīlēja Lisabona. Pēc otrā albuma visa Portugāle atzina: jā, tā ir unikālā personība, kura ir spējīga apvienot nesatricināmas tradīcijas ar ļoti personisku attieksmi un mūsdienīgu žanra izpratni. Pēc trešā albuma iznākšanas par viņu jau sāka runāt visā pasaulē.

  2005. gadā viņa uzstājās Kārnegi zālē, kā arī pirmo reizi – kopā ar grupu The Rolling Stones (viņu radošā draudzība joprojām turpinās). Toreiz pats Tims Raiss sacerēja Anai dziesmu, kuru viņa iekļāva savā albumā Para Além da Saudade. Šis albums ieguva Amālijas Rodrigešas balvu. Savukārt Anas ceturtais albums Leva-me aos Fados tūliņ pēc klajā nākšanas kļuva par Platīna disku un par vienu no 2009. gada labākajiem world-music albumiem.

  Viens no viņas pielūdzējiem – leģendārais Prinss – speciāli aizlidoja uz Parīzi, lai paklausītos šo valdzinošu balsi. Un 2010. gadā fadu dziesmas Anas un Prinsa kopīgā priekšnesumā skanēja Portugāles festivāla Super Bock Super Rock lielkoncertā. Tajā pašā 2010. gadā viņa uzstājās Frankfurtē kopā ar Frankfurtes radio bigbendu.

  2011. gadā viņa jau otro reizi dziedāja prestižākajās Portugāles koncertzālēs – Lisabonas un Portu Kolizejos. Anai tika piešķirts Portugāles Zelta Globuss, un viņa tika nominēta angļu žurnāla Songlines balvai Artist of the Year, kā arī iekļuva Billboard un Amazon topā. Pēdējā laikā ir dzirdēts, ka Ana Moura atkal mainās. Ieintriģētie lietpratēji apgalvo: mēs labi zinām, ka tieši fadu dziesmās ir meklējams Anas radošā ceļa sākums, taču nezinām, kurp viņu aizvedīs šis ceļš.

  Fadu Portugālei nozīmē to pašu, ko valsis Austrijai un flamenko Spānijai. Šīs melodijas ir dzimušas Lisabonā, kuras līkumotās ielas ir bruģētas melniem un baltiem akmeņiem, pilsētā, kuru piepilda uz oglēm ceptu sardīņu smarža, kuras šķērsielām ar grūtībām cauri spraucas vecmodīgie dzeltenie tramvajiņi un kuras logos čivina viļņspārnīši.

  Nosaukuma „fadu” saknes, visticamāk, ir meklējamas latīņu vārdā “fatum”– liktenis. Un tiešām – dziesmu tekstus caurauž, no vienas puses, viegla smeldze, bet no otras – nepretošanās liktenim.
  Fadu – tā ir portugāļu jūrnieku sievu melno plīvuru mūzika, Lisabonas baltā Betlēmes torņa mūzika, kas, jūrniekus un zvejniekus pavadot un sagaidot, skan Težu krastā. Tā ir mūzika, kurā saplūst šķiršanās skumjas un ilgi gaidītas satikšanās prieks – gluži kā vienā no dziesmām: “tas viss notiek, tas viss ir skumji, tas viss ir fadu”. Sergejs Petrovs

   

  Pirkt biļetes https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/klasika/festivals-artissimo-ana-moura-fadu-diva-portugale-un-vinas-ansamblis-278480/

  Aizvērt
  pirmdiena, 1.jūlijs
  20:00

  Richard Galliano. Piazzolla Forever

  Džeza gardēžiem! Richard Galliano (Rišārs Galjāno, akordeons, Francija) un viņa ansamblis ar programmu - PIAZZOLLA FOREVER!

  Rišārs Galjāno ir dzimis Kannās. Pirmās klavieru un akordeona spēles iemaņas viņš apguva pie sava tēva, bet vēlāk ar izcilību pabeidza Nicas konservatoriju. Jaunībā Galjāno piedalījās starptautiskos akordeonistu konkursos un kļuva pazīstams kā Baha, Čaikovska un Gēršvina mūzikas interprets. Jau toreiz viņš saņēma pirmās balvas – Trophée Mondial (Valensijā un Kalē) un Republikas Prezidenta Pirmo balvu (1968). 1973. gadā Galjāno apmetās uz dzīvi Parīzē, kur sadarbojās ar tādām franču dziesmas zvaigznēm kā Žaks Brels, Barbara, Seržs Redžanī, Seržs Gensbūrs, Šarls Aznavūrs, Žiljeta Greko, Žoržs Mustaki, Īvs Montāns, Klods Nugaro.

  1983. gadā Astors Pjacolla uzaicināja jauno mākslinieku spēlēt bandoneonu teātra Comédie Française izrādē Sapnis vasaras naktī pēc Šekspīra lugas, kurai Pjacolla bija uzrakstījis oriģinālmūziku. Šī tikšanās kļuva par svarīgāko attīstības posmu Galjāno karjerā, un viņa draudzība ar Pjacollu turpinājās līdz pat meistara nāvei 1992. gadā. Kopš 1980. gada Rišārs Galjāno ir uzstājies kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Čets Beikers, Džo Zavinuls, Als Fosters, Pjērs Mišelo, Džens Klārks, Jans Garbareks, Pakito de Rivera, Filips Ketrins, Tūtss Tīlemanss, Mišels Portāls, Rons Kārters, Mišels Petručiāni, Enriko Rava un citiem. 1993. gadā viņš saņēma Franču džeza akadēmijas Džango Reinharda balvu un tika nosaukts par gada labāko mūziķi. Tajā pašā gadā viņš noslēdza ekskluzīvu līgumu ar skaņu ierakstu firmu Dreyfus Jazz.

  Rišārs Galjāno ir koncertējis visā pasaulē – spēlējis Parīzē, Romā, Berlīnē, Maskavā, Londonā, Ņujorkā, Sanfrancisko, Monreālā, Buenosairesā, Tokijā. Kopā ar draugiem viņš uzstājies tādās prestižās koncertzālēs kā Ņujorkas Lincoln Center, Milānas La Scala, Amsterdamas Concertgebouw, Parīzes Théâtre des Champs Elysées. Mākslinieks ir pazīstams arī kā lielisks pedagogs – pēc viņa videokursiem mācās akordeonisti visās pasaules malās.

  Jau pirmais Galjāno albums – Viaggio – tika apbalvots ar Django d’Or 1993 balvu kā labākais gada albums. Turpmākie albumi atzīmēti ar tādām balvām kā Victoire de la Musique 1996, Victoire de la musique 1997 un Džeza akadēmijas Borisa Viāna balva. Viņam arī piešķirtas balvas Musica jazz 1997 un 1998 par labāko starptautisko albūmu. Galjāno desmitais albums Gallianissimo tika nosaukts par Dreyfus Jazz visu laiku labāko albumu. Divpadsmitais albums Piazzolla Forever (2003) ir veltīts Astora Pjacollas atceres desmitgadei. Atzīmējot Federiko Fellīni iecienītā komponista Nino Rotas simtgadi, klajā tika laists albums Richard Galliano Plays Nino Rota un dzima programma, kuru mēs jau esam dzirdējuši Jūrmalā festivālā "Artissimo".

  "Rišārs Galjano ir mainījis akordeona vēstures ceļu – šodien mēs sakām: „līdz” un „pēc” Galjano." Yasuhiro Kobayashi

   

  Pirkt biļetes https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=278490&design=bilesuserviss&lang=lat&center=126&policy=1#view=ticketsselect

  Aizvērt
  otrdiena, 2.jūlijs
  20:00

  Take 6

  Desmit Grammy Award, desmit Dove Award un desmit zelta albumu – tā ir vien maza daļa no leģendārās grupas balvām. TAKE 6 ar prieku dāvā savu izcilo vokālu klausītājiem visā pasaulē. TAKE 6 draugu un cienītāju vidū ir tādas slavenības kā THE MANHATTAN TRANSFER un Latvijā iemīļotā THE REAL GROUP.

  Visvairāk balvu guvusī a cappella grupa vēsturē! Pats Kvīnsijs Džonss viņus titulējis par „labākajiem dziedošajiem džekiem pasaulē”!

  Pirkt biļetes https://shop.piletilevi.ee/public/?center=126&lang=lat&concert=278483&design=bilesuserviss#view=ticketsselect

  Aizvērt
  pirmdiena, 8.jūlijs
  20:00

  Gariks Sukačovs

  Krievu roka leģenda, viens no atpazīstamākajiem Krievijas mūziķiem Gariks Sukačovs dodas vērienīgā koncerttūrē «59:59». Tāds nosaukums, saka pats mūziķis, nozīmē ne tikai teicamu basketbola spēles rezultātu. 1959. gadā dzimušajam Garikam Sukačovam nupat, 2018. gada 1. decembrī, palika 59 – un šo ciparu mākslinieks ir gatavs svinēt no sirds!
  Garika Sukačova koncertos skatītāju gaida ne tikai iemīļotās dziesmas – te ir efektīga scenogrāfija, fantastiskas gaismas, neaprakstāma skaņas jauda un traka enerģētika, ko izstaro mūziķi paši. Šis spilgtais šovs visādā ziņā jāredz savām acīm: nenovecojoši hiti, kas ierakstīti krievu roka klasikas fondā, te izcili saskan ar virtuozām talantīgu un harizmātisku mūziķu improvizācijām.

  Pirkt biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70709

  Aizvērt
  otrdiena, 9.jūlijs
  20:00

  Maskavas Operetes teātra galā koncerts LIELAIS KANKANS / GRAND CAN-CAN

  GRAND CAN-CAN / LIELAIS KANKANS

  Muzikāls priekšnesums 2 cēlienos
  Mūzika: krievu un ārzemju komponistu darbi
  Režisore: Inara Guļijeva
  Baletmeistari: Boriss Baranovskis, Irina Korņejeva, Igors Maklovs
  Mākslinieks: Vladimirs Arefjevs

  Maskavas Operetes teātris pirmoreiz uz Dzintaru koncertzāles skatuves izrādīs galā koncertu «Grand cancan». Gluži kā spilgtā kaleidoskopā, cits citu nomainot, skatītājus priecēs vispazīstamāko klasisko un padomju operešu un mūziklu varoņi, vakara programmā skanēs J. Štrausa un Dž. Hermana, I. Kālmāna un Dž. Geršvina, Ž. Ofenbaha un Dž. Kandera, I. Dunajevska un R. Paula mūzika. Šajā izrādē, talantīgu aktieru izpildīts, operetes žanrs tiks pārstāvēts visā savā lieliskumā – skatītājus gaida slavenas šlāgermelodijas, koši tērpi, gaismas superefekti un, protams, neaizmirstamais, neatdarināmais un «dievišķais kankans»! Maskavas Operetes teātris savā vairāk nekā 90 darba gadu vēsturē ir pratis kļūt par sava žanra līderi ne vien Krievijā, bet arī iekarojis milzu autoritāti Eiropā un joprojām ieņem flagmaņa lomu savas valsts muzikālajā mākslā. 

  Pasākuma organizators: Art Forte

  Pirket biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70713

  Aizvērt
  otrdiena, 23.jūlijs
  20:00

  Jūrmalas Festivāls. Atklāšanas koncerts. Dzimuši Latvijā

  Piedalās: Intars Busulis (solists), Iveta Apkalna (ērģeles), Aleksandrs Antoņenko (tenors), Vestards Šimkus (klavieres), Latvijas jauniešu simfoniskais orķestris, diriģents Ainārs Rubiķis

  Pirkt biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70421
   

  Aizvērt

Tuvākās vietas