Jūrmalas pilsētas muzejs

 • 15.maijs - 14.septembris

  • pirmdienaslēgts
  • otrdienaslēgts
  • trešdiena10:00 - 18:00
  • ceturtdiena10:00 - 18:00
  • piektdiena10:00 - 18:00
  • sestdiena10:00 - 18:00
  • svētdiena10:00 - 18:00
 • 15.septembris - 14.maijs

  • pirmdienaslēgts
  • otrdienaslēgts
  • trešdiena10:00 - 17:00
  • ceturtdiena10:00 - 17:00
  • piektdiena10:00 - 17:00
  • sestdiena10:00 - 17:00
  • svētdiena10:00 - 17:00

​Laipni lūdzam vienā no modernākajiem muzejiem Latvijā! Jūrmalas pilsētas muzejs apmeklētājiem pastāstīs par Jūrmalas kūrorta pirmsākumiem un attīstību no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām. Šīs sezonas aktualitāte ir pastāvīgā ekspozīcija “Bērns kūrortā”, kas fotogrāfijās, spēlēs, rotaļlietās un grāmatās rosinās atmiņas par bērnību, piedāvājot ģimenēm dažādas interaktīvas nodarbības. Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu zālēs gadā notiek vidēji 30 dažādas mākslas un kultūrvēstures izstādes, tāpat šeit notiek radoši pasākumi un darbnīcas bērniem.

Muzejā ir vairākas izstāžu zāles, suvenīru veikaliņš, telpas semināriem un konferencēm.

Ieeja bez maksas!

 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
 • Jūrmalas pilsētas muzejs
+5

Tuvākie pasākumi

  sestdiena, 31.augusts
  12:00

  Meistarklase jūras ainavu žanrā

  Meistarklase jūras ainavu žanrā Alekseja Naumova vadībā Jūrmalas pilsētas muzejā.

  Aizvērt
  pirmdiena, 26.augusts
  15:00

  Smilšu spēļu nodarbības un Pasaku darbnīca

  Smilšu spēļu nodarbības un Pasaku darbnīca Jūrmalas pilsētas muzejā. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29331883.

  Aizvērt
  sestdiena, 31.augusts
  12:00 - 14:00

  Noslēdzošā meistarklase marīnas žanrā ar Alekseju Naumovu

  Noslēdzošā meistarklase marīnas žanrā ar mākslinieku Alekseju Naumovu glezniecības konkursizstādē "Marīna 2019".
  2. starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2019” laikā katru sestdienu kādā no biennāles pieturām bērniem un viņu vecākiem būs iespējams piedzīvot ģimenisku kopā būšanu mākslas un kultūrvidē.

  Aizvērt
  19.jūlijs - 1.septembris

  2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Starptautiskā glezniecības konkursizstāde "Marīna 2019. Vētra"

  • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

  Marīna kā patstāvīgs ainavas žanrs nostabilizējās 17. gadsimtā  Holandē, un savu popularitāti šis žanrs saglabājis līdz pat mūsdienām. Marīnistu izstādes Jūrmalā notiek regulāri jau kopš 2006. gada,  valdzinot un iedvesmojot gan māksliniekus, gan skatītājus. Šogad  jūras tematikai veltītā glezniecības konkursizstāde Jūrmalas pilsētas muzejā sniedz iespēju vienas izstādes ietvaros aplūkot dažādu pasaules valstu gleznotāju skatījumu uz vētras tēmu kā tradicionālā, tā laikmetīgā rakursā. Žūrijas komisija Latvijas  Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova vadībā no gandrīz 200 pieteikumiem izstādei izvēlējās 149 mākslinieku darbus no 9 valstīm. Laureāti tradicionāli tiek paziņoti izstādes atklāšanā, tiek pasniegta galvenā balva, kā arī noskaidrots laureāts mākslas studentu kategorijā, norisinās arī skatītāju balsojums. Izstādes kuratore Guna Kalnača.

  DARBA LAIKS:
  P., O.  slēgts
  T. - Sv. 10.00 - 18.00

  Aizvērt
  17.jūlijs - 1.septembris

  2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Laikmetīgās mākslas izstāde "Atmiņu jūra"

  • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

  Brīvdienas pie jūras liek aizmirsties, un neticami skan zinātnieku brīdinājums par jūras piesārņojumu. Baltijas jūrā 70 tūkstošu kvadrātkilometru platībā izveidojušās mirušās zonas, kurās iet bojā visa dzīvā radība. Tajā vainojamas cilvēku darbības, kuru rezultātā  jūrā nonāk slāpeklis, fosfors, medikamenti. Izstāde “Atmiņu jūra” pievērš uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam. Tas ir līdzībās balstīts smeldzīgs un skaudrs stāsts par cilvēka un jūras trauslo dzīvību. Evas Saukānes videoinstalācija ar Aivara Vegnera 90. gadu amatiervideo fragmentiem, baleta “Vārna” video projekcijas ar Reiņa Sējāna komponēto mūziku un Elzu Leimani galvenajā lomā vienlaicīgi norisināsies uz vairākiem dažādu izmēru ekrāniem, sajaucot pagātni, tagadni un nerealizēto nākotni. Izstādē skatāmi Kristīnes Abikas objekti, kas radīti no jūras izskalotām lietām. Izstādes kuratore Inga Bunkše. 

  DARBA LAIKS:
  P., O.  slēgts
  T. - Sv. 10.00 - 18.00 

  Aizvērt
  2.janvāris - 31.decembris

  Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

  Izstādē skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstādē būs iespējams ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties pašiem. Visjaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā.
  • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts

  Lielākā daļa no izstādē redzamajiem priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Muzeja darbinieki izsaka pateicību māsām Elizabetei Priedītei un Irinai Ženičai, Mairai Placēnai, Irēnei Štrausei, Rasmai Ruskai, Edītei Jerumai, Marikai Rainei-Bukelei, Birutai Miķelsonei, Laimonim Ķudim, Guntim Mārim Smilgainim un daudziem citiem par saglabātajām un muzejam nodotajām laikmeta liecībām. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.

  Muzeja vēsturniece Inga Sarma stāsta: “Kūrortus izgudroja pieaugušie. Iespējams tāpēc, ka tur viņi jutās kā bērnībā – līksmi un bezrūpīgi. Tomēr, braucot uz kūrortu, pieaugušajiem pašiem bieži vien līdzi bija bērni. Kamēr vecāki baudīja kūrorta gaisotni, bērni atrada un izgudroja paši savas kūrorta izklaides: būvēja smilšu pilis, dzenāja bumbu, laida pūķus, bet lietainās dienās patvērās vasarnīcu verandās, kur varēja pārtapt par iemīļoto grāmatu varoņiem, tērpt lelles vai izspēlēt alvas zaldātiņu kaujas. Dažādi laiki veidoja savas iezīmes bērnu kūrorta ikdienā. Izjādes ar poniju jūras krastā tiem, ko pieskatīja aukles un guvernantes, pirmās vasaras kolonijas tiem bērniem, kuru vecāki paši nekad neatļāvās atpūsties kūrortā, pionieru nometnes ar militarizētām spēlēm un maršēšanu uz pludmali... Visos laikos bērni aizvien gaidījuši vasaru un priecājušies par sauli un jūru. Aizvien kāds būvē smilšu pilis liedagā un rada savu sapņu pasauli kādā vasarnīcas verandā.”

  Izstādes veidošanā piedalījās Jūrmalas pilsētas muzeja speciālisti – saturs, māksliniece Dace Džeriņa –dizains, mākslinieks Mārtiņš Ratniks – videomontāža, SIA “Dekorāciju darbnīca” – montāža un iekārtošana, Jūrmalas teātris – audioieraksts.

  Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

  Ieeja bez maksas!

  Aizvērt
  1.janvāris 10:00 - 31.decembris 17:00

  Multimediāla ekspozīcija "Raiņa telpa. Plašums. Dziļums. Bezgalība.”

  • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts
  Aizvērt

Tuvākās vietas