Mākslas stacija "Dubulti"

  • pirmdiena07:15 - 18:45
  • otrdiena07:15 - 18:45
  • trešdiena07:15 - 18:45
  • ceturtdiena07:15 - 18:45
  • piektdiena07:15 - 18:45
  • sestdiena07:15 - 18:45
  • svētdiena07:15 - 18:45

​Šī ir Eiropā vienīgā laikmetīgās mākslas telpa, kas darbojas joprojām funkcionējošā dzelzceļa stacijas ēkā. Mākslas stacija “Dubulti” ir izcils piemērs, kā apvienot transporta, kultūras un publiskās pārvaldes resursus, lai radītu unikā- lu un ikvienam pieejamu mākslas platformu. Dubultu stacijas ēka ir būvēta 1977. gadā un pēc arhitekta Igora Javeina ieceres rada asociācijas ar bangojošu jūru. 2015. gadā stacijā tika veikta pilna rekonstrukcija, kas arī pavēra iespēju šeit ierīkot profesionāli vadītu mākslas galeriju.

Ieeja bez maksas!

 • Mākslas stacija "Dubulti"
 • Mākslas stacija "Dubulti"
 • Mākslas stacija "Dubulti"
 • Mākslas stacija "Dubulti"
+1

Tuvākie pasākumi

  sestdiena, 20.jūlijs
  15:00

  Modernā telpa. Nacionālie dārgumi

  Ekskursija izstādē "Modernā telpa. Nacionālie dārgumi""Mākslas stacijā "Dubulti"".

  Aizvērt
  svētdiena, 21.jūlijs
  15:00

  Modernā telpa. Nacionālie dārgumi

  Ekskursija izstādē "Modernā telpa. Nacionālie dārgumi" "Mākslas stacijā "Dubulti"".

  Aizvērt
  sestdiena, 24.augusts
  11:00

  Mākslas staicja "Dubulti"

  Darbnīca ģimenēm ar bērniem "Mākslas stacija "Dubulti"". 

  Aizvērt
  30.aprīlis - 30.jūnijs

  Jāņa Deinata personālizstāde “–šie”

  Asuma milimetrs, gaismas sekunde un mirkļa unikalitāte – šie profesionālās meistarības lielumi Jāņa Deinata fotogrāfijā ir slīpēti līdz perfekcijai. Sekojot tiem no darba darbā, var nonākt paralēlajā pasaulē – gan “citā” stāstā, gan laikmeta tendenču aizvējā. Vērojot, kā sociāls komentārs Jāņa Deinata darbos maskējas elegantā un pašpietiekamā profesionālismā, rodas vēlme salīdzināt fotogrāfa poētisko metodi ar Imanta Ziedoņa trikiem, kurš arī nekautrējās rīmēt “liels un cildīgs” ar “zāģu skaidām pildīts”.

  Jānis Deinats devis izstādei īsu, bet sarežģītu nosaukumu “–šie”. To burtiskā nozīmē veido izskaņa, kas dažādiem apzīmētājiem ir viena un tā pati: uzplaukušie, atnākušie, aizbraukušie, nosalušie, palikušie. Pasaules vērojumi – daba un civilizācija jeb augu tuvplāni un numeroloģiskas anekdotes izstādē “– šie” atgādina apgaismības laikmeta dienasgrāmatu ar tai neiztrūkstošu vispārinājumu, atziņu un sentimentālu noskaņu klātbūtni. Attēlu poētiskais profesionālisms vedina norādīt uz metaforām – vērtībām un abstraktiem jēdzieniem, ko ikdienā mēdz dēvēt par “vārdos nepasakāmo”: laime, mīlestība, dzīve, dzimtene, mūžs. Šāda “nulles” definīcija radīta, lai pierādītu nozīmi, izceltu to pāri citam, taču tehniski tā no nozīmes atbrīvo “pierādījumu trūkuma dēļ”. Tieši šīs svārstības apdzīvo Jāņa Deinata “–šie”. “Mūsu dzīve ir iluzora,” saka fotogrāfs.

  Jānis Deinats nekad nav bijis “jaunais mākslinieks”, bet kopš 1989. gada fotografē. Pirms tam ieguvis aktiera diplomu, 1986. gadā beidzot J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra nodaļu. Praksē viņš atklāj fotogrāfiju kā “jēlmateriālu” un veidojamu formu savu intuitīvo un konceptuālo mērķu sasniegšanai.
  Jāņa Deinata personālizstāde “-šie” notiek Mākslas stacijā Dubulti ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu un mākslas centra Zuzeum atbalstu. Izstāde ir “Rīgas Fotomēnesis 2019” programmā. Izstādes kuratore ir Inga Šteimane.

  Pasākumi:

  • Preses tūre ar mākslinieku – 2019. gada 30. aprīlī plkst. 11.00 Mākslas stacijā Dubulti.
  • Izstādes atklāšana 2019. gada 30. aprīlī plkst. 18.00 Mākslas stacijā Dubulti.
  • Tikšanās ar Jāni Deinatu izstādē “–šie” “Rīgas Fotomēnesis 2019” atklāšanas nedēļā – 18. maijā plkst. 15.00 Mākslas stacijā Dubulti.
  • Radošā darbnīca bērniem un skolniekiem mākslas izglītības centra TRĪS KRĀSAS vadībā Jāņa Deinata personālizstādē “–šie” – 18. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Mākslas stacijā Dubulti. Jānis Deinats tiksies ar darbnīcas dalībniekiem plkst. 13.00.

  Aizvērt

Tuvākās vietas