A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Diagnostika

Diagnostika un vispārējās veselības pārbaudes jeb check-up programmas ir vienas no pieprasītākajiem medicīnisas pakalpojumiem ārvalstu medicīnas tūristiem. Tās paredz izvērtēt visu svarīgāko organisma sistēmu veselības stāvokli maksimāli īsā laikā bez uzturēšanās stacionārā. Jūrmalas slimnīca piedāvā daudzveidīgus diagnostikas veidus un noteiktas veselības pārbaudes programmas atbilstoši klīnikas darbības specifikai, ievērojot pacienta vecumu, dzimumu, vēlmes un sūdzības par esošo veselības stāvokli. Diagnostikas programmas paredz daļēju vai pilna ķermeņa izmeklēšanu. Tai var būt profilaktisks raksturs un var ilgt dažas stundas, bet var būt komplicētāka un ilgt no vienas līdz pat vairākām dienām. Rezultātā pacients iegūst skaidru un pilnīgu ainu par savu veselības stāvokli, saslimšanām un uzsākt ārstēšanās procedūru kursu. 

Veselības pārbaudes un diagnostikas programmas visbiežāk iedala pamata, standarta un premium (uzlabotajās). Programmām ir skaidri noteikta cena un to pakalpojumu detalizēts uzskaitījums, ko pacients saņems iegādājies konkrēto paketi, tādejādi jau pašā sākumā ir informēts, cik detalizēti tiks veikta diagnostika un cik lieli plānoti tēriņi. Pamata programmās parasti iekļauta terapeita konsultācija un nozīmīgāko veselības stāvokļa rādītāju izmeklēšana, kā, piemēram, laboratorijas izmeklējumi, elektrokardiogramma, RTG (krūšu dobuma rentgens), ultrasonogrāfija vēdera dobumam un vairogdziedzerim, doplerogrāfija kāju vēnām un artērijām.

Pacienti ir atšķirīgi, bieži vien tiem nepieciešama individuāla programma, tāpēc jau sākotnēji  standarta check – up programmas var papildināt ar individuāli noteiktiem izmeklējumiem un konsultācijām, tas ir – veidot pacientam pielāgotu individuālu programmu. Premium jeb uzlabotās programmas paredz papildus dažādus izmeklējumus kā laboratoriskos,  kompjūtera tomogrāfiju (CT) un citu specifiskāku medicīnas tehnoloģiju izmantošanu problēmas izmeklēšanai. Jāatzīmē, ka vairākos Latvijas medicīnas centros un klīnikās pieejamas visjaunākās tehnoloģijas dažādu slimību un veselības stāvokļa noteikšanai, kas paver visplašākās iespējas izmeklējumu veikt ātri un kvalitatīvi, iegūstot visaugstākās izšķirtspējas vizuālās diagnostikas trīsdimensiju attēlus dažādu orgānu un ķermeņa daļu diagnostikā. Pastāv iespēja veikt pilna ķermeņa vienlaicīgu skenēšanu. Tā noderīga cilvēkiem, kas par savu veselību rūpējas preventīvi un ļauj atklāt patoloģiju pēc iespējas agrīnākā stadijā vai labāk izvērtēt jau kādu esošo patoloģiju. Turklāt šāda izmeklējuma iespējamība ir īpašs ieguvums onkoloģiskajiem pacientiem, jo bez pilna ķermeņa skenējuma nav iespējams atrast agrīnas metastāzes. Pozitīvi, ka minētais izmeklējums ir nekaitīgs cilvēka organismam. 

Fleboloģijas izmeklējumus veic izmantojot duplekssonogrāfiju, kad vidēji 20 minūšu laikā tiek diagnosticēts, cik nopietni ir bojātas vēnu vārstules, redzami bojāto vēnu posmi un konstatēts vai vēnas ir jāoperē, vai asinsvadi ir veseli un traucē tikai vizuāli. Sarežģītu gadījumu diagnosticēšanai tiek pielietota datortomogrāfijas flebogrāfija, kas ļauj apskatīt dziļo vēnu sistēmu. ​Veicot diagnostiku, ārvalstu pacients var justies komfortabli un droši, jo Jūrmalas slimnīcā ārsti brīvi runā krievu un angļu valodās, ir augsti profesionāli, tas vairo pacientu uzticību saņemtajam produktam un dod drošības sajūtu. Un nenoliedzami, jo agrāk diagnostika tiek veikta, jo lielāka iespējamība izveseļoties, pilnībā atgūt spēkus un dzīvesprieku pilnvērtīgai dzīvei.