A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Dzemdības

Pakalpojumu sniedz 

Māmiņas var būt mierīgas – Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļa uzņemsies rūpes par pašas māmiņas un mazuļa veselību un drošību ar vismodernāko medicīnas tehnoloģiju palīdzību, un priecāsies par ikvienu jaundzimušo bērniņu.

Gadu desmitiem Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļas īpašais lepnums ir augsti profesionāla un iejūtīga dzemdību speciālistu komanda, ko veido ārsti ginekologi - dzemdību speciālisti, neonatologi, vecmātes, bērnu māsiņas, kas dienu un nakti rūpējas par to, lai ikviena jaunā ģimene šajā īsajā, bet ļoti nozīmīgajā brīdi justos droša un aprūpēta.

Latvijā Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļa ieņem stabilu trešo vietu pēc dzemdību skaita un ik gadu palielinās Jūrmalas slimnīcā dzimušo bērniņu skaits. 2015. gadā dzimuši 1524 bērniņi; 2014. gadā - 1509; 2013. gadā – 1496; 2012. – 1268 un 2011.-1208 bērniņi.

2015. gada nogalē tika pabeigta nodaļas renovācija, iegādātas jaunas mēbeles un aprīkojums, lai jaunās ģimenes justos ērti un komfortabli. Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļā ir 23 palātas, četras dzemdību zāles, ūdens dzemdību vanna un zāle, divas operāciju zāles un pilnībā aprīkota jaundzimušo intensīvās terapijas palāta. Diennaktī vidēji tiek pieņemtas četras dzemdības.

Jūrmala vienmēr ir lepojusies ar Jūrmalas slimnīcas (iepriekš Bulduru slimnīcas) dzemdību nodaļas panākumiem, kas jau vairākus gadu desmitus sevi ir pierādījusi kā spēcīga nodaļa ar profesionālu un tajā pašā laikā atsaucīgu personālu. Balstoties uz labajām atsauksmēm un drošības sajūtu, ko rada nodaļas personāls un mūsdienīgais aprīkojums, pēdējos gados vērojama arī ārvalstu iedzīvotāju interese tieši par Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļu. 2013. gadā dzimapiecdesmit četri citu valstu pilsoņu bērni,  2014. gadā - 51 un 2015. gadā 45 bērniņi.

Dzemdību nodaļa nodrošina pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību aprūpi

 • Pirmsdzemdību aprūpi nodrošina ginekologi – dzemdību speciālisti un ambulatorā vecmāte: tiek sniegtas konsultācijas un veikti nepieciešamie izmeklējumi, ambulatorā vecmāte vada lekciju kursus topošajiem vecākiem grupās un tiek sniegtas konsultācijas grūtniecības saglabāšanas un grūtniecības patoloģiju gadījumos.
 • Jūrmalas slimnīcā fizioloģiskās dzemdības pieņem ginekologs – dzemdību speciālists un vecmāte, kā arī tiek veiktas ķeizargrieziena operācijas.
 • Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļa nodrošina piemērotus apstākļus ģimenes dzemdībām, ūdens dzemdībām un mājas dzemdībām stacionārā.
 • Pēcdzemdību aprūpē iesaistās ārsts neonatologs un bērnu māsas. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts arī fizioterapeits.

Dzemdību aprūpe

Pēcdzemdību aprūpe

 • Ginekologa, dzemdību speciālista ikdienas veselības pārbaudes (nepieciešamības gadījumā RTG, US un citi izmeklējumi);
 • Neonataloga un bērnu māsas ikdienas vizītes (zīdīšanas apmācības, veselības pārbaudes);
 • Jaundzimušā intensīvā terapija;
 • Ginekoloģisko operāciju un citu ar ginekoloģiju saistītu pakalpojumu sniegšana.
 • Fizioterapeita konsultācijas - kustību terapija mazuļiem: Bobota terapija, Handlings;
 • Neonatologa, pediatra un bērnu acu ārsta (okulista) konsultācijas.
 • Neirosonogrāfija, ehokardiogrāfija un labarotorisko analīžu veikšana bērniem.

Nodaļas vadītāja: Jolanta Bārbale Mālniece

Nodaļas ārsti ginekologi, dzemdību speciālisti: Inese Lasmane, Sergejs Gamzajans

Nodaļas ārsts, neonatalogs: Dina Krūze

Nodaļas dežūrārsti ginekologi, dzemdību speciālisti: Lilita Ertmane, Iveta Dumbrovska, Valdis Mozgirs, Sandra Tamane

Nodaļas dežūrārsti neonatalogi: Svetlana Duhovnaja, Iveta Grotāne, Zane Rozentāle, Svetlana Krasutina, Iveta Lāce, Zoja Sorokina, Roberts Veidemanis, Ruta Vikaine

Nodaļas vecākā vecmāte: Jana Brosko

Vecmātes: Inga Majorenkova, Elita Antone, Vija Kalniņa, Kristīne Brinkmane - Druze, Sarmīte Trautmane, Līga Rainska, Anda Ulpe, Mārīte Platā, Iveta Paņina

Dzemdību līgums

No 35. grūtniecības nedēļas darba dienās no 11:00 – 15:00 var tikties ar vecāko vecmāti Janu Brosko, kas atbildēs uz jautājumiem un pastāstīs par kārtību, kā sagatavoties dzemdībām Jūrmalas slimnīcā. 

Iepazīsties ar dzemdību nodaļu Virtuālajā tūrē!

Maksas pakalpojumu cenrādis