A A
75%
100%
125%
Kontrasts

Visi pasākumi

16.novembris - 20.novembris
Izstāde “Andrejs Upīts, Jānis Akuraters, Rainis un jaunās Latvijas valsts kultūrpolitika”

Izstāde “Andrejs Upīts, Jānis Akuraters, Rainis un jaunās Latvijas valsts kultūrpolitika”

 • 16.novembris - 20.novembris
 • Pliekšāna ielā 5/7

Izstāde “Andrejs Upīts, Jānis Akuraters, Rainis un jaunās Latvijas valsts kultūrpolitika”.

16.novembris 16:00 - 20.novembris
Izstāde “Zalša līgava. Interpretācija stiklā”

Izstāde “Zalša līgava. Interpretācija stiklā”

 • 16.novembris 16:00 - 20.novembris
 • Z.Meierovica prospektā 18/20
 • Aspāzijas māja
 • https://www.facebook.com/aspazijas.maja/

Izstāde “Aspazija. Zalša līgava. Interpretācija stiklā.“ notiek Starptautiskā dzejas festivāla ietvaros un būs skatāma līdz šā gada 20. novembrim.

Izstādes “Aspazija. Zalša līgava. Interpretācija stiklā.“ koncepta autors ir režisors, scenogrāfs, Latvijas mākslas akadēmijas (LMA) docents Viktors Jansons un tajā piedalās LMA Stikla mākslas katedras vadītāja - profesore Vineta Groza, un maģistrantūras studentes – Baiba Dzenīte, Dace Mola, Everita Jansone, Ilze Apine, Renāte Zeimule un Marta Romanovska.


Izstādē apskatāmajos stikla mākslas darbos saplūst pagātnes mantojums ar mūsdienām, dodot iespēju Aspazijas literāro darbu skatītājam “lasīt” ar citu izteiksmes līdzekļu palīdzību.

16.novembris - 30.decembris
 Digitālā ekspozīcija “Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.–20. gs.”

Digitālā ekspozīcija “Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.–20. gs.”

 • 16.novembris - 30.decembris
 • Tirgoņu iela 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Katru otro pirmdienu turpinās ieskats muzeja digitālajā ekspozīcijā „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20. gadsimts”. Ekspozīcija atklāj to, ko šodien redzēt vairs nav iespējams.Tā ir peldēšanās no peldu steķa vai peldu ratiem, vannu procedūras Ķemeru Peldu iestādē, tie ir Jūrmalas koncertdārzi, kas līdz mūsdienām nav saglabājušies un ēkas, kuru vairs nav, kā arī laikmeta noskaņas Jūrmalas ielās, ko rada cilvēki, tērpušies tam laikam raksturīgos tērpos.

16.novembris - 30.decembris
 Mainīgas digitālās izstādes “Mākslinieka darbnīcā”

Mainīgas digitālās izstādes “Mākslinieka darbnīcā”

 • 16.novembris - 30.decembris
 • Tirgoņu iela 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Trešdienās muzejs apmeklētājiem piedāvā mainīgās izstādes. Darbs mākslinieku darbnīcās neapstājas un, savu izstādi gaidot, mākslinieces Karinē Parojanca un Ieva Maurīte apmeklētājiem par sevi un saviem darbiem stāsta attālināti.

16.novembris - 30.decembris
Programma “Sajūtu ceļojums”

Programma “Sajūtu ceļojums”

 • 16.novembris - 30.decembris
 • Pliekšāna ielā 5/7

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā radīta programma “Sajūtu ceļojums” – taktils sajūtu piedzīvojums, kas ļauj caur maņām – dzirdi, tausti un smaržu – iepazīt dzejnieku sajūtu pasauli un muzeju kā draudzīgu vietu cilvēkiem ar redzes grūtībām.

Saule, vējš, rozes, kafija, dzejas rindas, vēstules un atmiņas ir tikai dažas no iemīļotajām dzejnieku lietām, kas veido sajūtu ceļojumu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Programma īpaši veidota cilvēkiem ar redzes grūtībām, bet pieejama ikvienam interesentam.

Sajūtu ceļojumā apmeklētāji aicināti sataustīt dzejnieku vaibstus, sasmaržot Alpu ziedus Raiņa herbārijā, pievienoties Aspazijai kafijas pauzē, kā arī aktieru Ievas Džindžas, Sandras Kļaviņas un Ģirta Krūmiņa pavadībā būs ļauts sadzirdēt un iztēloties to, ko sajūt rokas, bet neredz acis.

Projektu veidojusi Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Astrīda Cīrule un radošā grupa: režisores Liena Šmukste un Ieva Džindža, skaņu režisors Kārlis Gliks un mākslinieki Raimonds Vindulis un Kārlis Žagata. Radošā grupa darbojas sajūtu teātra žanrā, kas Latvijā piedāvā neparastu un salīdzinoši jaunu teātra baudīšanas pieredzi, priekšplānā izceļot visas cilvēka maņas.

Programma veidota sadarbībā ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolu. Programmu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”.

Nepieciešama iepriekšēja rezervācija pa tālr. +371 67764295. Grupas lielums no 4 līdz 10 cilvēkiem. Mēneša pēdējā sestdienā programma pieejama individuāliem interesentiem, iepriekš piesakoties.

Programma pieejama personām ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu. Līdzās sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Maksa 2.00 EUR no personas.

Papildu informācija:

 • tālr. +371 67764295; +371 29239472;
 • e-pasts: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

Darba laiks:

Otrdiena–sestdiena 10.00–17.00

16.novembris - 31.decembris
 Jūrmalas Brīvdabas muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – “Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē”

Jūrmalas Brīvdabas muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – “Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē”

 • 16.novembris - 31.decembris
 • JŪRMALAS BRĪVDABAS MUZEJĀ TĪKLU IELĀ 1A
 • Tīklu ielā 1a

Ekspozīcija ir veidota kā stāsts par laivu būves pirmsākumiem un laivu būvēšanas veidiem Latvijā. Centrālais izstādes eksponāts ir nepabeigta, klinkerbūves jeb pārlaidbūves tehnikā būvēta Kurzemes koka zvejas laiva dabiskā lielumā. Telpā izvietoti senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti, kā arī tekstuālā informācija, zīmējumi un fotogrāfijas.

Ekspozīcija tiks izmantota muzejpedagoģisku nodarbību veidošanai muzeja apmeklētāju iesaistei laivu būves izzināšanā. Mākslinieciski augstvērtīgā un kvalitatīvā ekspozīcija par laivu būvniecības tradīcijām būs interesanta un saistoša gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem.

Pirms piecdesmit gadiem, zvejnieku kolhoza “Uzvara” darbiniekiem dibinot Jūrmalas Brīvdabas muzeju, bija iecere iekārtot laivu būves darbnīcu, kur meistars sniegtu laivu būves amata paraugdemonstrējumus, iesaistot darba procesā muzeja apmeklētājus. Jūrmalas Brīvdabas muzeja darbiniekiem, strādājot pie jaunās ekspozīcijas izveides,  bija vēlme šo pamatieceri saglabāt, līdz ar to tika radīta laivu būves darbnīca, kas atspoguļo piekrastes iedzīvotāju dzīvi un nodarbošanos.

Jaunā ekspozīcija ir nozīmīgs ieguldījums Rīgas jūras līča piekrastes, arī Jūrmalas pilsētas, seno iedzīvotāju dzīves izpētē, zvejniecības un ar to saistīto zudušo vēsturisko arodu popularizēšanā, muzeja apmeklētāju izglītošanā, kā arī vērtīgs Jūrmalas Brīvdabas muzeja ekspozīciju tematisks papildinājums. Ekspozīcija izveidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs atrodas Tīklu ielā 1a, apmeklētājiem atvērts no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00–18.00. Muzeja apmeklējums ir bez maksas.

16.novembris - 2.aprīlis
Daiļamata meistares Dagmāras Prībergas tekstilrokdarbu kursi

Daiļamata meistares Dagmāras Prībergas tekstilrokdarbu kursi

 • 16.novembris - 2.aprīlis
 • Z.Meierovica prospektā 18/20

“Aspazijas māja” aicina uz tekstilrokdarbu kursiem, ko vadīs daiļamata meistare Dagmāra Prīberga. 

Nodarbībās varēs apgūt knipelēšanu, frivolitē mežģīņu darināšanu, galdautu un sedziņu veidošanu lentīšu tehnikā. Kursi norisināsies reizi nedēļā, sākot no 14. septembra, un ilgs līdz nākamā gada aprīlim.

Dagmāra Prīberga ir Latvijas Amatniecības kameras Goda meistare tekstilrokdarbu amatos, Rīgas Tautas lietišķās mākslas studijas „Bārbele” vadītāja un vairāku rokdarbu grāmatu autore.

Iegūt plašāku informāciju par kursu programmu un pieteikties kursiem iespējams, zvanot pa tālruni 26319755 vai 29183391.

12.maijs - 30.decembris
 Pašapkalpošanās fotosesijas pie mākslas objektiem

Pašapkalpošanās fotosesijas pie mākslas objektiem

 • 12.maijs - 30.decembris
 • Bulduru Iizstāžu namā, Muižas ielā 6
 • Muižas ielā 6

Brīvā dabā mākslas objekti “Turamies rāmjos”, “Mirkļmarka no Bulduru Izstāžu nama”, “Laimīga stunda”, “Ejam pupās” un “Baltais Zirgs piemēra Mēness vai Vērša ragu”.