A A
75%
100%
125%
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Slokas ezera taka

Taka gar ūdensputniem  bagāta ezera krastiem vijas caur dažādiem mežiem. Tā sākas un beidzas pie Slokas ezera, kur atbraucējus sagaida automašīnu stāvlaukums, piknika vieta un 7 m augsts peldošs skatu tornis. Pastaigājoties pa taku, iespējams redzēt vairākus interesantus objektus – mitros mežus pie Vēršupītes, sēravotu pie Slokas ezera, lielo akmeni, vairākus purva ezerus. Ceļā pa taku var pārbaudīt savu fizisko formu, izmēģinot dažādus sporta elementus: šūpoles, staigāšanu pa šauru koku, kāpelēšanu un citus. Uzkāpjot skatu tornī, var nodoties putnu vērošanai Slokas ezerā.
Takas segums pamatā ir zemes taka. Posms, kas ved caur Vēršupītes dumbrāju, un citas mitrākās vietas klātas ar dēļu laipu (platums 80 cm).
Takas sākumā ceļš ved pa zemes taciņu, marķējuma gar takas malu nav, krustojumos ar meža takām ir tumši sarkanas koka norādes. Taka noslēdzas pie ceļa, kas savieno Slokas ezeru ar Ķemeriem. Ja Slokas ezera stāvlaukumā esat atstājuši transporta līdzekli, tad pa zemes ceļu virzienā pa kreisi jādodas atpakaļ uz ezeru.
Taku ieteicams apmeklēt vēlā pavasarī, vasarā un rudenī (agrā pavasarī un vēlā rudenī taka var būt applūdusi).

Apskatei nepieciešamais apskates laiks: 1.5h
Labiekārtojums: stāvlaukums, piknika vieta.
Laipas garums: 3.1 km (iespējams palielināt līdz 12km)
Vides pieejamība: taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām.

Nokļūšana

Ar vilcienu Rīga-Ķemeri-Tukums līdz stacijai Ķemeri, tad pastaiga kājām (2.5 km) līdz “Meža mājai”, tad sekojiet norādei uz Slokas ezeru (2 km).

Ar auto pa Talsu (P128) vai Ventspils (A10) šoseju līdz pagriezienam uz Ķemeriem, tad pa galveno ielu cauri Ķemeriem (2.5 km), pie norādes “Slokas ezers” pa labi (2 km).

Ar autobusu Nr.6 no Slokas vai mikroautobusu Nr.10 no TC Bulduri līdz Ķemeriem, pieturai “Meža māja”, tad sekojiet norādei uz Slokas ezeru (2 km).

!!! Pavasarī un rudenī daļa takas var būt applūdusi. Lietus laikā dēļu laipas kļūst slidenas. Vasarā nepieciešami odu un ērču atbaidīšanas līdzekļi. Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos vai ar bērnu ratiņiem. Laipu iespējams apmeklēt bezmaksas un tā ir atvērta visu gadu.

Slokas ezera taka

Tuvākās vietas