A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Rīgas Jūrmalas pilsētai – 100. Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma izstāde

trešdiena, 15.aprīlis - piektdiena, 26.jūnijs

Rīgas Jūrmalas pilsētai – 100. Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma izstāde

  • trešdiena, 15.aprīlis - piektdiena, 26.jūnijs
  • Tirgoņu iela 29

Tagadējā Jūrmalas pilsētas teritorijā savulaik bija trīs patstāvīgas pilsētas – Rīgas Jūrmala, Sloka un Ķemeri. Senatnē Jūrmalas centrālā daļa bija vien atsevišķi Rīgas jūrmalas peldu miesti, taču 19. gs. 60. gados radās ideja par vienotu administratīvo pārvaldi šīm peldvietām. Iecerēto reformu pārtrauca Pirmais pasaules karš. Tikai pēc tam, kad Latvija ieguva neatkarību, Rīgas jūrmalas peldu miestiem – Buļļiem [Lielupe], Bilderliņiem [Bulduri], Edinburgai I un II [Dzintari], Majoriem, Vecdubultiem [Dubulti] un Jaundubultiem, Karlsbādei [Melluži], Asariem un Valtermuižai [Valteri] – tika piešķirtas pilsētas tiesības, apvienojot tos vienā pilsētā ar nosaukumu “Rīgas Jūrmala”.

Taču pilsēta ar šādu nosaukumu pastāvēja tikai 26 gadus. Rīgas Jūrmala paguva kļūt par Latvijā un ārzemēs pazīstamu kūrortpilsētu ar aktīvu sabiedrisko un kultūras dzīvi. Pilsētā tolaik tika izveidota kūrorta specifikai atbilstoša saimniecība, līdzsvarojot pastāvīgo iedzīvotāju un kūrorta viesu intereses.

Izstādē. tiks eksponēti priekšmeti, kas vēsta par pilsētas iedzīvotāju un viesu sadzīvi laika posmā no tās dibināšanas 1920. gadā līdz 1946. gadam.