Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Izbaudi vasaru ar riteni pa Jūrmalu

Mēdz teikt, ka jaunu divriteni neizgudrosi. Arī labāku veidu kā braucienu ar velo, lai veselīgi izkustētos, veikli pārvietotos un daudz redzētu, iedomāties ir grūti! Divritenis ir izcila ideja, lai ģimenes un draugu lokā apskatītu Jūrmalu vai vienkārši pavadītu skaistu dienu svaigā gaisā pie jūras. Pilsētas bruģētās ieliņas, izbūvētie veloceliņi, kā arī meža takas un plašais liedags ir lieliska trase brīvdienu izbraucienam. Jūrmalas velonomas piedāvā dažādas iespējas iznomāt sev un ceļa segumam piemērotāko braucamo. Sagatavotie maršruti pateiks priekšā idejas, kur braukt!

Iznomājiet sev piemērotāko velosipēdu uz vietas

Ja sava divriteņa nav, vai vienkārši ērtāk ir to nomāt uz vietas, Jūrmalā ir plašas iespējas to darīt. Mūsdienīgiem atpūtniekiem četrās pilsētas vietās – pieejami arī RIDE elektrovelosipēdi un BOLT skrejriteņi, kurus var iznomāt caur mobilo aplikāciju, pēc brauciena braucamo atstājot sev ērtā vietā atļautās teritorijas mērogā.

          

Klasiska formāta velonomas piedāvā iespēju izraudzīties sev piemērotāko variantu no plašā braucamo klāsta – sieviešu, vīriešu, bērnu, pilsētas un kalnu velosipēdus, kā arī visu nepieciešamo aprīkojumu no atstarojošām vestēm līdz ķiverēm. Dodieties uz sev tuvāko nomu: velo darbnīcā “VeloMan” Bulduros, “Mellužu Pikniks” Mellužos vai ABC Grupas velonomā Majoros. Pludmales smiltīm pielāgotos fatbike divriteņus var nomāt ZLX Bike turpat Majoros. Tāpat arī daudzas Jūrmalas viesnīcas saviem viesiem piedāvā velo nomu, savukārt viesnīcā Villa St. Maria velosipēdus var iznomāt ikviens. Elektrovelosipēdus RIDE un Bolt braucamos atradīsiet jebkurā publiskā vietā vai laukumā, to darbības zonās.

Velomaršruti visām gaumēm un vecumiem

Kā dzīvīgas artērijas Jūrmalu caurstrāvo speciāli izbūvēti veloceliņi. Apvienojumā ar bruģētajām ieliņām, meža takām un jūras krasta līniju, iespējams izdomāt neskaitāmus ceļojumu variantus un galamērķus. Dažas idejas esam jau sagatavojuši!

12 kilometrus garā maršruta “Majori–Bulduri” starta un finiša punkts ir Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs Lienes ielā 5. Pa ceļam varēsiet apskatīt Majoru skvēru ar strūklaku un vides objektu “Jūrmalas baltā kaija”, piejūras skulptūru Bruņurupucis, Jūras paviljonu, Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas globusu, atpūsties Dzintaru mežaparkā vai pat uzkāpt skatu tornī. Pēc tam ceļš tālāk vedīs gar Morberga vasarnīcu, Bulduru luterāņu baznīcu, Majoru dievmātes Romas katedrāles baznīcu un Majoru ledus halli.

25 kilometru garais velomaršruts “Majori–Kauguri” sākas un beidzas Majoros. Tā līkloči dod iespēju iepazīt arī Kaugurciemu, vienu no senākajām Jūrmalas daļām, kurā joprojām skatāmas senas un oriģinālas celtnes. Atpakaļceļš ved pa pludmali. Elpu varēsiet atvilkt Mellužu parkā, kurā apskates vērta ir atjaunotā Mellužu estrādes skaistā gliemežnīca.

Jūrmalā ir atvērts jauns veloceliņš, kas ved no Jaunķemeru pludmales līdz pat vēsturiskajam Ķemeru kūrorta parkam, turpat arī vairākas dabas takas - Sēra dīķu taka, Lūžņu grāvja sēravota taka un Ķemeru ūdenstornis. Te ir arī romantiskā vasaras kafejnīca Mīlestības saliņa, kurā var iedzert kafiju un panašķoties ar atvēsinošu saldējumu. Līdz ar to, šis veloceliņš lieliski papildina jebkuru maršrutu, kas ved gar pludmali.

Kafejnīca Ķemeru parkā     

Bet pēc īsas pauzes   – laiks atkal mīties tālāk!