Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Izstaigā Jūrmalu!

Nav nekā labāka par pilnvērtīgi pavadītu brīvo laiku. Jūrmala aicina doties nelielos ceļojumos un izzināt pilsētas noslēpumus. Īpaši sagatavotie pastaigu maršruti izvedīs pa Bulduriem, Lielupi, Buļļuciemu, Vecdubultiem un Dubultiem. Pieejama arī orientēšanās spēle Majoru apkaimes izpēte skolēniem "Staigājam – izzinām Jūrmalu".

Visas kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejupielādēt, izprintēt mājās vai aplūkot viedierīcē. Tās var ērti atvērt arī Google Maps aplikācijā. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros un ilgums stundās, kā arī ceļa seguma veidi. Viss, kas vēl nepieciešams, ir ērti apavi, labs noskaņojums un kāds uzticams ceļabiedrs. Pat ja šķiet, ka Jūrmalu pazīstiet labi, īpaši izstrādātie maršruti garantēs jaunus atklājumus.
 
Orientēšanās spēle skolēniem "Staigājam – izzinām Jūrmalu"
Maršruts pieejams ŠEIT
Ar kādu transportlīdzekli varēja atbraukt uz Jūrmalu, pirms tika uzbūvēta dzelzceļa līnija Rīga-Jūrmala? Kas ir mansards, kupols, vitrāža un brandmūris? Kā nosaka vēja virzienu, un kāpēc tas ir svarīgi? Kurš dzīvnieks nes veiksmi un garantē ilgu mūžu? Kādu noslēpumu glabā monogrammas? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet, piedaloties izklaidējoši izzinošā orientēšanās spēlē! Aptuveni divas stundas garais maršruts pa Majoriem īpaši domāts skolas vecuma bērniem, bet patiks arī pieaugušajiem. Tas būs interesants gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem, jo ļaus ne tikai sameklēt uz kartes un apskatīt daudzus tūristu iecienītus objektus Jūrmalas centrā, bet arī uzzināt ko jaunu. 
 

Bulduri. No vāciešu citadeles līdz saviesīgas dzīves centram
Maršruts pieejams ŠEIT
Aptuveni piecus kilometrus garais maršruts ar 33 apskates objektiem izstaigājams vienā līdz divās stundās un ved tikai pa asfalta seguma ceļiem. "Vācu cietokšņu" arhitektūras pērlēm bagātīgajā ceļvedī iekļauti arī tādi pieturpunkti kā  viesnīca "Lielupe by SemaraH", "Villa Marta" un Sanatorija "Belorusija".
 

Bulduri: Arhitektūras pērles Vecbulduros
Maršruts pieejams ŠEIT
Nepilnus četrus kilometrus garais maršruts ar 27 apskates objektiem izstaigājams vienā līdz divās stundās un ved tikai pa asfalta seguma ceļiem. Koka arhitektūras pērlēm bagātīgajā ceļvedī iekļauti arī tādi pieturpunkti kā Līvu akvaparks, Jūrmalas slimnīca un Jūrmalas teātris. Acīgākie pamanīs vasarnīcu ar Austrumu kultūras ietekmi.

Lielupe: Vēsturiskās arhitektūras pērles un izcilu personību likteņstāsti
Maršruts pieejams ŠEIT
Aptuveni septiņus kilometrus garais maršruts ar 26 apskates objektiem veicams divās līdz trīs stundās un ved gan pa pludmali – posmā no Lielupes bākas līdz Ragakāpas dabas parkam, – gan pa asfalta seguma ceļiem. Ceļvedis ar izcilu Latvijas zinātnieku, komponistu, mākslinieku un mecenātu vasarnīcām, tostarp ārsta Paula Stradiņa māju. Arhitektūras entuziasti vienas pastaigas garumā varēs pamanīt jūgendstilu, neogotiku, nacionālo romantismu, neoklasicismu un art deco.

Buļļuciems: Ragakāpas dabas parka un liedaga harmonija
Maršruts pieejams ŠEIT
Gandrīz astoņus kilometrus garais maršruts ar 12 apskates objektiem veicams divās līdz trīs stundās un ved pa pludmali, meža takām, dēļu laipām, kā arī asfaltētām ieliņām. Savvaļa un izzinoša pastaiga ar iespēju apskatīt gan skaisto Lielupes ieteku jūrā, gan izzināt Buļļuciema zvejniecības vēsturi. Kālab šo Jūrmalas apkaimi savulaik sauca par Austrāliju? Atbildi meklējiet maršrutā.

Vecdubulti: Vēsturiskais Jūrmalas centrs
Maršruts pieejams ŠEIT
Ap trim kilometriem garais maršruts ar 30 apskates objektiem izstaigājams nepilnās divās stundās un ved tikai pa asfaltētām ieliņām. Pieturpunktiem blīvais un kokgriezumiem bagātais ceļvedis ļaus iepazīt Jūrmalas vēsturisko centru ar vairāk nekā divsimt gadu vēsturi. Maršrutā iekļauta arī Mākslas staciju “Dubulti”, kas ir Eiropā vienīgā laikmetīgās mākslas telpa strādājošā dzelzceļa stacijā.

Dubulti: Aristokrātu un radošās inteliģences centrs
Maršruts pieejams ŠEIT
Ap trim kilometriem garais maršruts ar 18 apskates objektiem veicams aptuveni divās stundās un ved gan pa grants, gan asfalta ceļiem. Ceļvedis iepazīstinās gan ar Dubultu peldēšanas vēsturi, gan literāro mantojumu. Lai arī kartē atzīmēti padsmit pieturpunkti, pavisam Dubultos ir ap 70 arhitektūras, mākslas un vēstures pieminekļu.