A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

10 idejas, kā pavadīt laiku ar bērniem Jūrmalā

Jūrmala ir lieliskākā vieta bērnu atpūtai. Šeit nepastāv jēdziens "garlaicīgi"! Bērniem piedāvāto aktivitāšu klāsts ir tik plašs, ka šāda sajūta šeit vienkārši nepastāv. 

Vasarā Jūrmalas pludmale pārvēršas 24 kilometrus garā, plašā smilšukastē ar iespējām veidot skulptūras, pilis vai vienkārši plunčāties viļņos. Bērni būs sajūsmā arī par izklaides iespējām pilsētā: piedzīvojumu parki, augsti skatu torņi, čiekurveida teltis priežu virsotnēs, eksotiski taureņi, saulrieta sagaidīšana laivā Ķemeru tīrelī, baseini un slidkalniņi. Savukārt vietējie uzņēmēji mazajiem viesiem ir sagatavojuši īpašus SPA piedāvājumus, ēdienkartes un izklaides programmas. 
 

1. BAUDI ŪDENS ATRAKCIJAS LĪVU AKVAPARKĀApmeklētājiem vasarā pieejama 7000 m2 plašs āra ūdens komplekss ar baseiniem, strūklakām un dažādas sarežģītības slidkalniņi. Āra zonā izvietoti arī ekstremālākie akvaparka slidkalniņi Kamikadze un Ūdens skeletons - vienīgais slidkalniņš nošļūkšanai lejā ar galvu pa priekšu.
 

2. IZMEĢINI SPĒKUS PIEDZĪVOJUMU PARKOS. Dzintaru mežaparkā piedzīvojumu meklētājus gaida divas trases: 

Jūrmalas tīklu parks izvietots Dzintaru mežaparka priedēs 6 metru augstumā un sastāv no 5 tīklu laukumiem un tuneļiem 600 kvadrātmetru platībā. Starp koku galotnēm atradīsiet labirintus, slidkalniņus, mīksto kluču un bumbu laukumus, tīklu "purvu" un šūpoles. Gan aizraujošas izklaides, gan mierīga atpūta tīklu parkā ir drošas un piemērotas ikvienam.

Piedzīvojumu parks "Jūrmalas Tarzāns". Aizraujošs piedzīvojums 7 kokos izveidotās trasēs, kas iepriecinās gan pieaugušos, gan bērnus. Piedzīvojumus nodrošina 89 šķēršļi, no kuriem augstākie ir 12 metru augstumā.

3. UZKĀPJ JŪRMALAS AUGSTĀKAJĀ SKATU PLATFORMĀ. 2021. gadā atjaunots Ķemeru kultūrvēsturiskais parks. Vairāk nekā 20 hektāru lielajā parkā apskatāmi vēsturiski arhitektūras paraugi – paviljons, rotonda un divpadsmit tiltiņi, kas šķērso cauri parkam plūstošo Vēršupīti. Ķemeru ūdenstornī izveidots tūrisma informācijas punkts un ekspozīcija par Ķemeru kūrorta vēsturi. Torņa augšējā platformā 42 metru augstumā ir ierīkota skatu platforma, no kuras var vērot Ķemeru apkārtni. Lai uzkāptu uz skatu platformas, obligāti ir jārezervē apmeklējuma laiks. Ieeja ir bez maksas.
 

4. SAJŪTI TAUREŅU SPĀRNU VĒZIENUS. Taureņu mājā var apskatīt eksotiskus un krāšņus tropu tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas, kas apžilbina ar krāsu košumu, visdažādākajos rakstos izrakstīto spārnu daudzveidību un aizrautīgo, vieglo lidojumu. 

5. IEPAZĪSTI KŪRORTA VĒSTURI. Jūrmalas muzejā var iepazīt kūrorta pirmsākumus un attīstību no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta vidum. Tā izstāžu zālēs regulāri notiek mākslas un kultūrvēstures izstādes, radoši pasākumi un darbnīcas bērniem. Ieeja ir bez maksas. 
 

6. SARĪKO PIKNIKU ZVĒJNIEKU SĒTĀ. Ragakāpas dabas parka ielokā atrodas Jūrmalas brīvdabas muzejs, kur var ieskatīties 19.-20. gadsimta Jūrmalas piekrastes zvejnieku sētā ar tai raksturīgām ēkām - dzīvojamo māju, tīklu šķūni, klēti, zivju kūpinātavu, pirti un citām būvēm. Muzeja teritorijā ir ierīkotas ugunskura un piknika vietas. Ieeja ir bez maksas.  

7. IZBAUDI PLUDMALES VASARAS DZĪVES RITMU. Jūrmalas 24 km gara smilšaina pludmale ir ideāla vieta gan mierīgai vasaras saules baudīšanai, gan aktīvajai atpūtai. Vasaras laikā pludmalē norisinās starptautiskie kultūras un sporta pasākumi, pludmales kafejnīcās notiek dzīvas mūzikas vakari un degustācijas, savukārt bērni būs sajūsmā par iespēju izplunčāties siltajā un seklajā jūras ūdenī, būvējot savdabīgu formu smilšu pilis un pasaku mošķus.
 

8. APSKATI JŪRMALU UZ KUĢĪŠA KLĀJAS. Vasaras laikā maršrutā Rīga-Jūrmala-Rīga kursē divi upes kuģīši "New Way" un "Elizabete". Brauciena laikā atpūtnieki var baudīt Rīgas un Jūrmalas dabas un pilsētas skatus. Tie, kuri vēlas doties īsākā braucienā, var izvēlēties maršrutu pa Jūrmalu, lai no kuģīša klājas vērotu kūrorta nesteidzīgu dzīves ritmu. 

9. DODIES VELO PIEDZĪVOJUMĀ. Ģimenēm ar mazākiem bērniem piemērots būs 12 km garais apļveida maršruts Majori-Bulduri vai 13 km garais maršruts Bulduri-Buļļuciems. Tiem, kas ir gatavi doties garākā braucienā, interesants būs 25 km garais maršruts no Majoriem līdz Kauguriem. Pilsētā ir pieejamas vairākas velo nomas.
 

10. SAGAIDI SAULLĒKTU PURVA EZERU VĪDŪ. Piedzīvojumu meklētāji izbaudīs aizraujošu braucienu ar SUP-dēļiem vai laivām pa purva ezeru līkločiem, vērojot, kā uzaust saule un mostas viss dzīvais dabā.

SVARĪGĀKAIS PAR ATPŪTU JŪRMALĀ 2022
 
• Jūras ūdens temperatūra šodien »
Ko darīt un redzēt Jūrmalā »
Piedalies vasaras konkursā »
Rezervēt Ķemeru ūdenstorņa skatu platformas apmeklējumu »
Pasākumu kalendārs »
Info materiāli, ko var izdrukāt un paņemt līdz »
Aktuālie atpūtas piedāvājumi »
Pērc iebraukšanas caurlaidi »
Tūrisma informācijas centrs »
Seko mums Facebook »
Seko mums Instagram »