A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Ar riteni apkārt Jūrmalai

Mēdz teikt, ka jaunu divriteni neizgudrosi. Arī labāku veidu kā braucienu ar velo, lai veselīgi izkustētos, veikli pārvietotos un daudz redzētu, iedomāties ir grūti! Divritenis ir izcila ideja, lai ģimenes un draugu lokā apskatītu Jūrmalu vai vienkārši pavadītu skaistu dienu svaigā jūras gaisā. Pilsētas bruģētās ieliņas, speciālie veloceliņi, kā arī meža takas un liedags ir lieliska trase brīvdienām. Jūrmalas velonomas piedāvā dažādas iespējas uz stundām vai pat dienām iznomāt sev un ceļa segumam piemērotāko braucamo. Sagatavotie maršruti pateiks priekšā idejas, kur braukt!

Iznomājiet sev piemērotāko velosipēdu uz vietas

Ja sava divriteņa nav, vai vienkārši ērtāk ir to nomāt uz vietas, Jūrmalā ir plašas iespējas to darīt. Mūsdienīgiem atpūtniekiem četrās pilsētas vietās – Majoros (stāvlaukumā pie Jūrmalas Tūrisma informācijas centra), Bulduros (Vienības un Bulduru prospektu krustojumā), Dzintaros (pie Dzintaru koncertzāles), Dubultos (pie dzelzceļa stacijas Dubulti) – pieejami Nextbike velosipēdi, kurus var iznomāt caur mobilo aplikāciju, un pēc brauciena divriteni var atstāt sev ērtā vietā atļautās teritorijas mērogā.

Klasiska formāta velonomas piedāvā iespēju izraudzīties sev piemērotāko no plaša braucamo klāsta – sieviešu, vīriešu, bērnu, pilsētas un kalnu velosipēdus, kā arī visu nepieciešamo aprīkojumu no atstarojošām vestēm līdz ķiverēm. Dodieties uz sev tuvāko nomu: velo darbnīcā “VeloMan” Bulduros, “Mellužu Piknikā” Mellužos vai ABC Grupas velonomā Majoros. Pludmales smiltīm pielāgotos fatbike divriteņus var nomāt ZLX Bike turpat Majoros. Dzintaru mežaparkā pieejama aktīvās atpūtas noma “Dzin fit”, kur līdzās velosipēdiem var nomāt arī longbordu, elektro skūteri, parasto skūteri, mini segveju un virkni citu braucamo. Tāpat Jūrmalas viesnīcas Amber SPA Boutique Hotel Bulduros un Hotel Jūrmala SPA Majoros piedāvā velonomu gan viesnīcas viesiem, gan arī ikvienam citam.

Ja Jūrmalā esat ieradušies ar vilcienu, velosipēdu sev iespējams sagādāt Dubultu dzelzceļa stacijā un tuvu Majoru stacijai (Nextbike), kā arī velonomās Bulduru un Ķemeru stacijās.
Ja pārplīst riepa, nokrīt ķēde vai vēl kas ceļā atgadās, ABC Group un ZLX Bike velonomās Majoros un “VeloMan” Bulduros pieejams velosipēdu remonts.

Vairāk informācijas par velonomām: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/aktiva-atputa/sportiskas-aktivitates/ritenbrauksana/velonomas/

Velomaršruti visām vēlmēm

Kā dzīvīgas artērijas Jūrmalu caurstrāvo speciāli izbūvēti veloceliņi. Apvienojumā ar bruģētām ieliņām, meža takām un jūras krasta līniju, iespējams izdomāt neskaitāmus ceļojumu variantus. Dažas idejas esam jau sagatavojuši!

12 kilometrus garā maršruta “Majori–Bulduri” starta un finiša punkts ir Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs Lienes ielā 5. Pa ceļam varēsiet apskatīt Majoru skvēru ar strūklaku un vides objektu “Jūrmalas baltā kaija”, Benjamiņa māju, piejūras skulptūru Bruņurupucis, Jūras paviljonu, Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas globusu, atpūsties Dzintaru mežaparkā vai pat uzkāpt tā skatu tornī, ceļš tālāk vedīs gar Morberga vasarnīcas un botāniskā dārza ansambi, Bulduru luterāņu baznīcu, Majoru dievmātes Romas katedrāles baznīcu un Majoru ledus halli.

25 kilometru garais velomaršruts “Majori–Kauguri” sākas un beidzas Majoros. Tā līkloči dod iespēju cita starpā iepazīt arī Kaugurciemu, vienu no senākajām Jūrmalas daļām, kurā joprojām skatāmas senas un oriģinālas celtnes. Atpakaļceļš vedīs pa pludmali. Maršrutā iekļauta Aspazijas māja un leģendārās Raiņa priedes. Elpu varēsiet atvilkt Mellužu parkā, kurā apskates vērta ir atjaunotā Mellužu estrādes skaistā gliemežnīca.

Ja ir vēlme izbraucienu pārvērst īsteni izzinošā ekskursijā, vērts lejuplādēt arhitektūras pērļu ceļvežus, kas iepazīstinās ar Bulduru, Lielupes, Buļļuciema, Vecdubultu un Dubultu apkaimēm. Pieejamas arī orientēšanās spēles “Kūrorta romantika Bulduros” un Majoru izpēte bērniem un jauniešiem “Staigājam – izzinām Jūrmalu”. Visu iespējams veikt arī ar velosipēdu! Visas kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejuplādēt PDF formātā, izprintēt mājās vai aplūkot savā viedierīcē. Tās var ērti atvērt arī Google Maps aplikācijā. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros, kā arī ceļa seguma veidi.

Kad kilometri mēroti un kājas piekusušas, Jūrmalā netrūkst velonovietņu un āra kafejnīcu, kur piesēst, paēst pusdienas vai iemalkot tasi kafijas tonusam, atspirdzināties ar aukstu limonādi, nopirkt bērniem saldējumu vai kūkas gabalu. Šis ir arī īstais brīdis, kad sociālajos tīklos padalīties ar jau redzēto un atzīmēt Jūrmalu kā izcilu galamērķi velo mīļotājiem. Bet nu – laiks mīties tālāk!

Vairāk par velo maršrutiem: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/aktiva-atputa/sportiskas-aktivitates/ritenbrauksana/velomarsruti/
Vairāk par arhitektūras maršrutiem: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/apskates-vietas/marsruti/