A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Vasaras brīvlaikā uz Jūrmalu!

Vasara ir klāt!  Laiks doties atpūtā. Jūrmala ir īstā vieta, kur baudīt brīvlaiku, sauli un kustīgu dzīvesveidu svaigā gaisā – prom no mācībām, tiešsaistēm un savas istabas. Bērnus un jauniešus iepriecinās tik tikko atvērtais Jūrmalas tīklu parks, kas ir noteikti jāiemēģina. Pastaigu idejām noder īpaša orientēšanās spēle, kā arī aizraujoši pilsētas maršruti un savvaļas dabas takas. Vasara nav iedomājama bez atpūtas pie vai uz ūdens Lielupē un Rīgas jūras līcī. Savukārt izbrauciens ar upes kuģīti ir neaizmirstams un jauks piedzīvojums visai ģimenei – lielisks veids kā iekuģot vasaras brīvdienās.

Skrieniet, leciet, rāpieties un skrituļojiet Dzintaru mežaparkā

Skaistais Dzintaru mežaparks ir viena no Jūrmalas atpazīstamības zīmēm jau vairāk nekā 10 gadus. Priežu gaiss, moderni rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, celiņi gājējiem un skrituļslidotājiem, skeitparks un strītbola laukums ir vien daži no iemesliem, lai dotos tieši turp. Drosmīgākie aicināti uzkāpt 33,5 metrus augstajā skatu tornī ar 12 balkoniņiem, no kura paveras neaizmirstams skats pāri priedēm uz Baltijas jūru. Azartiskākie gaidīti piedzīvojumu parkā “Jūrmalas Tarzāns”, kur kokos izvietotas dažādu līmeņu un sarežģītības pakāpes šķēršļu trases. Kopsakitā 98 šķēršļi pēc grūtību pakāpēm ir sadalīti Zaļā, Zilā, Sarkanā un Melnā trasē, kā arī Bērnu trasē, kura piemērota vecumam jau no trim gadiem. Šopavasar “Jūrmalas Tarzāns” papildināts ar pavisam jaunu tīklu parku. Lai nokļūtu tīklu laukumos 6 metrus virs zemes, ir jāšķērso 30 metrus garš tunelis – un jautrība var sākties! Jūrmalas tīklu parks sastāv no 5 dažādiem atsperīgiem tīklu laukumiem, kurus savstarpēji savieno īsāki un garāki tuneļi. Dauzīšanos kopā ar draugiem un ģimeni papildinās mīkstās bumbas un kluči, labirints, šūpoles, tīklu purvs un slidkalniņi.

  

Izziniet pilsētu orientēšanās spēlē un arhitektūras pērļu maršrutos

Jūrmala aicina doties nelielos ceļojumos un izzināt pilsētas noslēpumus. Īpaši sagatavotie pastaigu maršruti izvedīs pa Bulduriem, Lielupi, Buļļuciemu, Vecdubultiem un Dubultiem, ļaujot pamanīt detaļas un uzzināt interesantus faktus.  Pieejamas arī orientēšanās spēles “Kūrorta romantika Bulduros” un Majoru apkaimes izpēte skolēniem “Staigājam – izzinām Jūrmalu”. Visas kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejuplādēt PDF formātā, izprintēt mājās vai aplūkot savā viedierīcē. Tās var ērti atvērt arī Google Maps aplikācijā. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros un ilgums stundās, kā arī ceļa seguma veidi. Bērni var iejusties gida lomā un ekskursijā vest vecākus.
Vairāk par maršrutiem uzzini ŠEIT.

  

Dodieties savvaļas dabas izpētē kāpās, mežos un purvos

Jūrmala ir pārgājienu paradīze. Egļu un priežu meži, teju bezgalīgais jūras liedags, Lielais Ķemeru tīrelis tā vien aicina sasmērēt sviestmaizes un doties garākā pastaigā. Dabas ceļojums var kļūt arī par rotaļu. Vai Ragakāpas dabas parkā pie Lielupes ietekas jūrā atradīsiet priežu Karali un Karalieni, Jūrmalas dižkokus? Vai Slokas ezera dabas parkā no septiņus metrus augstā peldošā skatu torņa izdosies pamanīt sniegbaltus gulbjus? Slokas ezeru apjož ap trim kilometriem gara pastaigu taka, kas vienā virzienā iet gar ezeru, bet otrā – cauri mežam. Takas tālakajā daļā ir vairāki sporta elementi bērniem kāpelēšanai, līdzsvara un veiklības pārbaudei. Lielā Ķemeru tīreļa laipas (lielais loks – 3,4 kilometri, mazais loks – 1,4 kilometri) ļauj nonākt civilizācijas neskartā purvu ainavā ar mazu ezeriņu un akaču labirintiem. Noteikti paņemiet līdzi binokļus, jo purvs vasarā ir arī dažādu putnu mājvieta.
Vairāk par atpūtu pie dabas uzzini ŠEIT

  

Nūjošana, riteņbraukšana, saule, peldes un rotaļas labiekārtotās pludmalēs

Baltās kvarca smiltis 24 kilometru garajā Jūrmalas pludmalē ir labākais segums vasarai, kuru baudīt skrienot, minoties ar velosipēdu, nūjojot vai pēc peldes atguļoties uz dvielīša. Pilsētā pieejama velo noma, kā arī vairākās Jūrmalas viesnīcās var nomāt nūjošanas ekipējumu. Pie jūras ir gan kur ērti pārģērbties, gan iespēja izvēlēties: liedagu ar volejbola tīklu, bērnu atrakcijām un vasarnieku kņadu vai klusākas kāpas netraucētam ģimenes piknikam – pludmale ir sadalīta aktīvās un mierīgās atpūtas zonās, izvietoti arī bāri, kafejnīcas, pat silti baseini. Jūrmalā ir labiekārtotas peldvietas ne tikai jūras, bet arī Lielupes krastā. Turklāt upē ūdens visbiežāk ir siltāks nekā jūrā. Priedainē, Majoros, Dubultos un Mellužos ir iekoptas atpūtas vietas ar velo statīviem, ērtām ģērbtuvēm, piknika galdiem un volejbola laukumiem. Upes peldvietā Majoros, netālu no Lejas un Plūdu ielas krustojuma, iekārtots liels rotaļu laukums “Kuģis”. Bērni var iejusties jūrnieku, kapteiņu un pirātu lomā – kāpelēt, šūpoties, slidināties un celt smilšu pilis. 

  

SUP dēļi, kajaki un upes kuģītis ģimenes atpūtai uz ūdens

Kad krasti kļūst par šauru piedzīvojumu meklētāju garam, laiks iepazīt apkārtni no ūdens skatupunkta. Lielupē vasarā valda sportiska rosība. Aktīvās atpūtas parkā Ski Wake Jurmala ir pieejams viss, ko vien sirds kāro: ūdensslēpes, veikbords, tostarp arī apmācība, lustīga braukšana ar pūsli, kā arī motorlaivu un kuteru noma. Tāpat iespējams nomāt laivu makšķerēšanai. Mierīgākam plūdumam iespējams nomāt dažāda izmēra SUP dēļus (arī SUP Brothers) un kajakus, un doties saulrieta ekspedīcijā vai vienkārši izlūkot upes lokus un niedru krastus. Ja pašam airēties negribas, bet būt uz ūdens gan, tad izcilām ģimenes brīvdienām pieejams upes kuģītis New Way, ar kuru ne vien divās ar pusi stundās var atceļot uz Jūrmalu no Rīgas, bet arī izbraukāt Lielupi, esot kopā.
Vairāk par aktīvu atpūtu uz ūdens lasi ŠEIT