A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

Ziemas ceļvedis Jūrmalā

Laikā, kad kultūrvietas klātienes apmeklējumam ir slēgtas, Jūrmala aicina pavadīt laiku svaigā gaisā un doties ziemas pastaigās kūrortpilsētā – izstaigāt piesnigušās dabas takas, izbaudīt Jūrmalai raksturīgo arhitektūru, vēstures un mākslas objektus āra telpā. Aktīvākai atpūtai – iemēģināt distanču slēpošanu pludmalē.

Jūrmala platības ziņā ir otra lielākā pilsēta Latvijā, teju puse no tās 100 kvadrātkilometru plašās teritorijas ir meži – vietas pastaigām ar drošu distanci ir pietiekami. Šobrīd Jūrmalu klāj balta sniega sega un ir īstais laiks doties ziemas pastaigās kūrortpilsētas mazajās ieliņās, priežu mežos, pludmalē un dabas parkos.

Distanču slēpošana pludmalē un Dzintaru mežaparkā

Aktīvākai atpūtai Jūrmalā, pludmalē no Lielupes ietekas jūrā līdz pat Jaunķemeriem, izveidota 22 kilometrus gara slēpošanas trase. Slēpošanai pieejama ir arī trase Dzintaru mežaparkā, kas atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 22.00. Slēpot gribētājiem gan jāierodas ar savu inventāru – slēpošanas inventāra noma nav pieejama. 

Atrodiet prieka sajūtu mirdzošajā Gaismas parkā

Jau ceturto gadu Jūrmalā Dzintaru mežaparks iemirdzas īpaši spoži – tūkstošiem krāsainu lampiņu krēslas stundās veido dažādus gaismas dekorus. Šogad Dzintaru mežaparka teritorijā mirdz vēl vairāk gaismiņu – izveidota jauna gaismas koku aleja un izgaismots 38 metrus augstais skatu tornis, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu un jūras piekrasti. Arī šogad mežaparka apmeklētājiem pieejams lielākais no dekoriem – parka tiltiņš, kas veidots jūras viļņa formā no gaismu virtenēm kopumā 3,5 kilometru garumā. No gaismu virtenēm veidotais tiltiņš ir arī viena no iecienītākajām fotografēšanās vietām jūrmalniekiem un pilsētas viesiem. Krēslas stundās parku apdzīvo no gaismiņām veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža iemītnieki. Pie tuvējās Dzintaru koncertzāles ir izrotāta eglīte, kurā ikviens var iekārt savu novēlējumu. Dzintaru mežaparks apmeklētājiem atvērts katru dienu līdz plkst. 22.00.

Apmeklējot Gaismas parku, aicinām ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus! Jūrmalas pilsētas pašvaldības policija brīvdienās uzraudzīs Dzintaru mežaparku, lai nenotiktu pulcēšanās un tiktu ievērota divu metru distance. Lai novērstu drūzmēšanos, Gaismas parka objekti- gaismas tilts un skatu tornis ir slēgti.  

Izstaigājiet pilsētas aizraujošos maršrutus

Tā ir laba brīvdienu ideja – pastaigā apgūt vietas vēsturi. Ekskursiju pa pilsētas ieliņām, apbruņojušies ar viedierīci, nu bērni var novadīt mammai un tētim. Pat ja šķiet, ka Jūrmalu pazīstiet labi, īpaši izstrādātie maršruti garantēs jaunus atklājumus. Vai zinājāt, ka Jūrmalā reiz bija sava “Austrālija”? Un kur atrodas savrupmāja kā no Āzijas zemēm? Iepazīstiet četrus aizraujošus maršrutus par Buļļuciemu, Lielupi, Bulduriem un Dubultiem. Kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejuplādēt, izprintēt mājās vai aplūkot viedierīcē. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros un ilgums stundās, kā arī ceļa seguma veidi.

Ar Jūrmalas maršrutiem variet iepazīties šeit: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/apskates-vietas/marsrut/

Dodieties pārgājienā pa dabas takām

Jūrmala ir pārgājienu paradīze. Egļu un priežu meži, teju bezgalīgais jūras liedags, Slokas ezers, kuram trīs kilometros apsoļot riņķī, mūžsenais sūnu purvs Ķemeros ar drošām koku laipām 3,5 un 1,5 kilometru garumā – katra ģimene atradīs sev tīkamāko ainavu. Dabas ceļojums var kļūt arī par rotaļu. Vai visi zvēri ziemā guļ? Vai Ragakāpas dabas parkā atradīsiet priežu Karali un Karalieni, Jūrmalas dižkokus? Vai Slokas ezera dabas parkā no septiņus metrus augstā peldošā skatu torņa izdosies pamanīt sniegbaltus gulbjus? Noietie kilometri, kūpoša termosa krūze un patīkams nogurums dienas izskaņā garantēs neaizmirstamas atmiņas un fotomirkļus.
Pastaiga Ragakāpas dabas parkā, izbaudot ziemas klusumu un baltumu, ved pa senu priežu apaugušām kāpām, izved pie jūras vienā pusē un līdz Jūrmalas Brīvdabas muzejam otrā pusē. Āra teritorijā brīvdabas muzejā apskatāma 19. gs. beigu–20. gs. sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamā māja, klēts, pirts, tīklu un peldu būda, laivu un enkuru novietne u. c. Muzeja teritorija apmeklētājiem atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas.

Vairāk par Jūrmalas dabas parkiem lasiet šeit: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/aktiva-atput/daba/

Apskatiet jaunos vides objektus pilsētā – Aspazijas skulptūra, soliņi ar bronzas kaijām, lielformāta čiekurs

Pastaigas laikā aicināti apskatīt ziemas rotā tērptus vides objektus pilsētā – tēlnieka Kristapa Gulbja veidotās kaijas uz soliņiem – Dzintaros Turaidas ielas galā un Majoros – skvērā pie Majoru stacijas un Horna dārzā. Jaundubultu skvērā apskatāms arhitekta Didža Jaunzema veidots vides objekts “Čiekurs”, kurā spoguļojas ziemas baltums un vējš ieskandina zvanu skaņas. Savukārt kāpās, visšaurākās Jūrmalas ieliņas galā, netālu no “Aspazijas mājas”, atrodas tēlnieces Olgas Šilovas veidotā skulptūra “Aspazija kāpās” – dzejnieces tēls jaunībā.

Baudiet maltīti un karstos dzērienus līdzņemšanai

Ierobežojumu laikā lielākā daļa Jūrmalas kafejnīcu un restorānu turpina gatavot gardas maltītes līdzņemšanai. Savukārt brīvdienu vakaros Jūrmalā daudzviet darbojas “street food”. Jomas ielā maltītes un dzērienus piedāvā tādi restorāni un kafejnīcas kā “House of Light”, “Kompots”, “Pegasa pils”, kā arī atsevišķos stendos ir nopērkamas vafeles un karstie dzērieni; Dubultos – restorāni “Kinza House” un “36.līnija”; Bulduros – “Kafijas stūrītis” un “Faces”; Kauguros – “Briedīškrogs”.