A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Romantiskas idejas visdažādākajiem pāriem

Kalendārs priecē: Valentīndiena šogad ir brīvdiena – laiska un romantiska svētdiena. Kā to vislabāk pavadīt? Ziemas izskaņā Jūrmala ir pasakai līdzīga piejūras pilsēta ar piesnigušu mežu, bruģētām ieliņām, koka arhitektūras pērlēm, vides mākslas objektiem un pludmales distanču slēpošanas trasi. Ikkatrs pāris te var izplānot savu ideālo Valentīndienu. Gan neglābjami romantiķi, gan ekstrēmi aktīvisti, dabas bērni, instagrama zvaigznes, cīrulīši, kuri vienmēr visur ir pirmie, un mākslas cienītāji. Arī tie, kuri vēlas mīlestības svētkus atzīmēt pavisam slepus no citu acīm. Kurš no pāriem esiet jūs?

Neglābjamie romantiķi

Jūrmala – viena no romantiskākajām pilsētām Latvijā – var kļūt par jūsu Valentīndienas ikgadēju tradīciju. Šarmanta koka vasarnīcu arhitektūra, jūras krasts, Lielupes līkumi, vilciena dunoņa un dabas tuvums – neglābjamie romantiķi te atradīs kāroto idilli. Lielā Ķemeru tīreļa iecienīto laipu lokos var atrast nomaļākus skūpstu soliņus. 8000 gadus senā purva ainavā pazaudēsiet laika un pat laikmeta izjūtu. Varēsiet aizmirsties un sajusties kā vienīgie mīlnieki uz pasaules. Jaunais sirds formas statīvs uz jūras fona Dzintaru pludmalē ir izcila vieta romantiskam selfijam. 14. februārī saule riet plkst. 17.25. Iespējams, tieši šis ir īstais mirklis, lai, vērojot saulrietu, jūras krastā atzītos mīlestībā.

Ekstrēmie aktīvisti

Mīlnieki, kuriem ir kaislīga vēlme atrasties kustībā, Valentīndienā ir aicināti iet, nūjot, skriet, slēpot un pat peldēt. Jūrmala ir garākā pilsēta Latvijā. Rūdīti pastaigu mīļotāji to var lieti izmantot. Liedags visā tā garumā ir iekļauts divos Jūrtakas posmos. Maršruts “Ragaciems–Dubulti” ir 22 kilometrus garš un sākas ārpus pilsētas – vēsturiskajos zvejniekciemos. Tālāk tas turpinās jau Jūrmalā no Jaunķemeriem līdz pat Dubultiem, kur iešana vai nūjošana norit pa Rīgas jūras līča platāko smilšu pludmali cauri pilsētas vēsturiskajam kūrortam. Jūrtakas posms “Dubulti–Lielupe–Bulduri” ir 15 kilometrus garš un salīdzinoši viegls. Ziemīgākā Valentīndienā var nodoties slēpošanai. Pludmales kāpās no Lielupes ietekas jūrā līdz pat Jaunķemeriem ir izveidota 22 kilometrus gara trase klasiskajai distanču slēpošanai. Inventārs gan jāņem līdzi savs. Ekstrēmiem pāriem dienas plānā noteikti jāiekļauj ziemas pelde. Kas var būt neaizmirstamāks kā Valentīndienā novilkt drēbes un iemesties ledaini aukstā jūrā, lai pēc tam kopīgi sildītos pie kūpošas termosa krūzes?

Mākslas cienītāji

Līdzņemama kafijas krūze un svētdienas pastaiga roku rokā pa Jūrmalas ieliņām ir kultūras cienītāju Valentīndiena. Lejuplādējami pastaigu maršruti atklāj Jūrmalas arhitektūras mazāk zināmās pērles Buļļuciemā, Lielupē, Bulduros un Dubultos. Kopā atklāsiet Jūrmalas “Austrāliju”, redzēsiet izcilu mākslinieku un zinātnieku vasarnīcas, iepazīsiet Jūrmalas vēsturisko centru Vecdubultos. Dubultos vien ir apskatāmi vairāk nekā 70 arhitektūras, mākslas un kultūras pieminekļi. Par randiņa kartes punktiem var kļūt arī jaunie vides objekti pilsētā. Kāpās, visšaurākās Jūrmalas ieliņas galā, netālu no Aspazijas mājas, atrodas tēlnieces Olgas Šilovas veidotā skulptūra “Aspazija kāpās” – dzejnieces tēls jaunībā. Tēlnieka Kristapa Gulbja veidotās kaijas uz soliņiem sasēdušas Dzintaros Turaidas ielas galā un Majoros – skvērā pie Majoru stacijas un Horna dārzā. Jaundubultu skvērā apskatāms arhitekta Didža Jaunzema veidots vides objekts “Čiekurs”, kurā spoguļojas ziemas baltums un vējš ieskandina zvanu skaņas. Jūrmalā daudzviet darbojas street food piedāvājumi: pastaigas laikā varēsiet paēst.

Slepeni kopā

Savulaik tieši slepenībā aizsākās Raiņa un Aspazijas mīlestība, Pumpuru kāpās slēpjoties no citu acīm. Ja arī jums ir vēlme noslēpties, pilsētā ir virkne mazāk pazīstamu un klusu rajonu. Līdzās Dzintariem, Majoriem un Dubultiem ir arī Asari, Vaivari un Priedaines meži. Jūrmalai piegulošajā mežā Lielupes labajā krastā (Ventspils šosejas malā, netālu no Jūrmalas viadukta) ir mazliet spocīgs dabas liegums Darmštates priežu audze. Līkās un greizās importa priedes, kas uzbur eksotisku ainavu, ir viss, kas palicis pāri no 19. gadsimta mežziņa Eižena Osvalda ieceres. Viņš vēlējās Latvijā iesēt Vācijas pilsētas Darmštates priedes, kuras izauga līkas un greizas. Aizlavījies mīlnieku pāris te sajutīsies kā īpatnā džungļu ainavā. Lielupe ziemā ir klusa, nereti pat aizsalusi, kuģīši nekursē. Majoru piestātnē varēsiet neviena nemanīti baudīt skaisto skatu un ilgoto divvientulību.

Vienmēr pirmie

14. februārī Jūrmalā saule aust plkst. 7.56. Pāris, kas visu vienmēr paspēj pirmie, vēl pirms gaismas ierodas Ragakāpas dabas parkā. Pustumsā izstaigā tā līkumotās dēlīšu takas, ielausās pirmajās putnu balsīs. Februāra vidus ir laiks, kad var cerēt sagaidīt pirmos gājputnus – lauku cīruļus! Vietā, kur Lielupe ietek jūrā, pāris sagaida neaizmirstamu saullēktu. Varbūt šī ir jūsu pirmā kopīgā Valentīndiena un tieši Jūrmala kļūs par pirmā skūpsta pilsētu? Pastaigu turpinot pilsētas centra virzienā, būsiet pirmie, kas baudīs vēlās brokastis, tiklīdz plkst. 12.00 atveras pirmie street food piedāvājumi. Vai jūsu draugi jau ir redzējuši atjaunoto 42 metru augsto Ķemeru ūdenstorni? Uzkāpt tajā vēl nevar, tomēr varat būt pirmie, kas to apskata klātienē. Tieši Ķemeros savulaik aizsākās Jūrmalas kūrorta vēsture, pirms gandrīz 200 gadiem te atveroties pirmajai peldu iestādei.

Instagrama zvaigznes

Vai var būt kas vēl labāks par izcilu kadru Valentīndienā? Instagrama bilde, kas savāktu simtiem sekotāju sirsniņu. Uzlādējiet baterijas un dodieties kopīga selfija meklējumos Jūrmalā. Variet sākt ar tuksnesim līdzīgu ainavu Buļļuciemā, kur Lielupe ieplūst jūrā. Mellužos lielisks kadrs izdosies restaurētās Mellužu estrādes gliemežnīcā. Ja vēlaties uzņemt lieliskus kadrus no drona lidojuma, dodieties Ķemeru purvā ar īpašajām purva kurpēm vai uzkāpiet skatu tornī. Dzintaru pludmales jaunatklātais sirds formas stends ir tematiski trāpīga ideja skaistai Valentīndienas fotogrāfijai. Dubultos Aspazijas mājas ārsienu rotā autores dzejas pants, kas sākas ar vārdiem: “Dedzi, dvēsele, dedzi! Dedzi un paliec vienmēr kvēla...” Aspazija ar savu spēcīgo tēlu arī visticamāk būtu bijusi sociālo tīklu zvaigzne! Meklējot Valentīndienas kadru, kāda nebūtu nevienam citam, vērts iegriezties Jūrmalas pilsētas muzeja iekšpagalmā. Sarkano ķieģeļu sienu rotā grafiti mākslinieka Kaliakin. Maliakin. stilīgie sienu zīmējumi: papīra kuģītis, kurš burā pret straumi, un ievērojamā latviešu grafiķa, gleznotāja un jūrmalnieka Anša Cīruļa pastmarka. Kas meklē, tas atrod vislabāko kadru Jūrmalā!

Dabas bērni

Vairāk nekā pusi Jūrmalas klāj meži. Liela daļa no tiem ir cieši nopēdoti labiekārtotu dabas taku un dabiski veidojušos taciņu tīklojumā. Pāris – dabas bērni – izplāno Valentīndienas pikniku Jūrmalas savvaļā. Piemēram, pludmalē pie jūras vai priežu ielokā. Viena no skaistākajām vietām piknikam noteikti ir Baltā kāpa, kas slejas Lielupes labajā krastā starp Priedaini un Vārnu krogu. Savulaik kāpa veidojusies kā kaislīgs mīlasstāsts starp Lielupi un Baltijas jūru, neprātīgā vētrā upei izlaužot ceļu uz jūru īsā laikā. Veselīga dzīvesveida entuziasti maltīti zem klajas debess var izplānot kādā no labiekārtotām atpūtas vietām Lielupes krastā, piemēram, Ezera ielas galā, Mellužos.