Pasākumi

piektdiena, 23.augusts
10:00

Starptautiskā volejbola federācijas (FIVB) trīs zvaigžņu čempionāts pludmales volejbolā

Pasaules 32 labākie vīriešu pludmales volejbola pāri

piektdiena, 23.augusts
19:00

Jans Ļiseckis. Solokoncerts

Piedalās: Jans Ļiseckis, klavieres

Programma:

 • Frideriks ŠOPĒNS Noktirnes op. 55 – faminorā un Mibemolmažorā
 • Roberts ŠŪMANIS “Nakts skaņdarbi” op. 23
 • Moriss RAVELS “Nakts Gaspars”
 • Sergejs RAHMAŅINOVS “Fantāzijskaņdarbi” op. 3
 • Frideriks ŠOPĒNS Noktirne Nr. 1 miminorā op. 72 nr. 1
 • Frideriks ŠOPĒNS Pirmais skerco sibemolminorā op. 20

Trešo mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA nedēļas nogali atklās pianists Jans Ļiseckis, kuru respektablais žurnāls „Gramophone” atzinis par gada Jauno mākslinieku (2013). Mūzikas kritiķi savulaik viņu dēvēja par „brīnumbērnu”, vēlāk – par „ģēniju”, „mūsdienu Mocartu”. Pats mūziķis uzskata, ka tas ir lieks slogs jaunam māksliniekam, jo rada nevajadzīgu, pat kaitējošu psiholoģisku spiedienu. Bet viņa sasiegumi ir daiļrunīgāki par presē lāsāmajiem apzīmējumiem – nepārspējami un individuāli spilgti klaviermūzikas lasījumi, personības harisma atvērušas teju visu vadošo pasaules koncertskatuvju durvis.

Biļetes

16.augusts - 1.septembris

Mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala"

Vasaras sezonā Jūrmalas pilsēta kļūst par Latvijas mūzikas galvaspilsētu, uz kuru ved visdažādāko žanru izpildītājmākslinieku ceļi. Jūrmalas pilsētas pērle ir unikālā Dzintaru koncertzāles atvērtā skatuve, kurā harmoniski mijiedarbojas piejūras daba un mūzika. Šovasar īpašu krāsu Jūrmalai piešķirs jaunais pasaules līmeņa mūzikas festivāls RĪGA JŪRMALA!

No 16. augusta līdz 1. septembrim Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē izskanēs pasaules līmeņa orķestru koncerti ar leģendāriem diriģentiem un izciliem solistiem, kā arī būs iespējams apmeklēt īpašos dienas koncertus. Biļetes pieejamas: www.riga-jurmala.com 

20.jūlijs - 31.augusts

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". "FOTO Marīna 2019".

Fotoklubu un studiju darbība Latvijā aizsākās 1962. gadā ar Rīgas fotokluba nodibināšanu. Sākotnēji organizēti kā amatieru klubi – tās bija vietas, kur satikās spēcīgas un radošas personības, izveidojās noteikti estētiskie kritēriji, notika intensīva informācijas un viedokļu apmaiņa, valdīja sāncensības gara uzturēta radoša spriedze. Viena no klubu darbības galvenajām jomām bija regulāra izstāžu veidošana, kas formēja sava laikmeta izpratni par fotogrāfiju kā mākslas darbu. Šīs spēcīgās tradīcijas mūsdienās pārmantojušas un uztur dzīvas daudzas fotostudijas un fotoklubi Latvijā. Jūrmalas fotostudija “Aspazija” rīko vērienīgu foto izstādi “FOTO Marīna 2019” četrās norises vietās, kurā piedalās fotogrāfi no fotokluba “Rīga”, VEF Kultūras pils Tautas mākslas fotostudijas RVR, Tautas fotostudijas “Bauska”, fotokluba “Āgenskalns”, Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F”, Krāslavas fotokluba “Zibsnis”, Liepājas tautas foto studijas “Fotast”, Talsu, Ventspils novada fotokluba “Kursa”, Ventspils fotokluba “Moments”, Kuldīgas fotoklubiem. Plaši pārstāvēti ir fotostudijas “Aspazija” fotogrāfi. Ar saviem darbiem skatītājus priecēs arī tādi foto lielmeistari kā Gunārs Binde, Dainis Rozentāls, Valdis Brauns, Raimonds Rāts u. c. Mākslinieki fotokadros centušies notvert mūžam mainīgo jūru dažādos gadalaikos un apstākļos, fiksēt gaismas un ēnu spēles jūras viļņos un baltajās liedaga smiltīs. Dažu fotogrāfu darbos atplaiksnīs ironisks skatījums un laba humora izjūta, neparasti skatupunkti un interesantas situācijas. Jūra ir mūžam mainīga, nepastāvīga un aizraujoša… Katru fotogrāfu jūra uzrunā atšķirīgi, tāpēc katram ir sava jūra, sava marīna!

 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Jāņa Pliekšāna iela 7, Majori

DARBA LAIKS:
Sv., P.  slēgts
O. 10.00 - 17.00
T.  12.00 - 19.00
C. 10.00 - 17.00
P.  10.00 - 17.00
S.  10.00 - 17.00

 • Sociālās integrācijas valsts aģentūras izstāžu zāle, Dubultu prospekts 71, Jaundubulti

DARBA LAIKS:
P. - Sv. 09.00 - 21.00 

 • Viesnīcas "Daina Jūrmala Beach Hotel&Spa" 1.stāva foajē, Mežsargu iela 4/6, Melluži

DARBA LAIKS:
P. - Sv. 09.00 - 21.00

 • SIA "M.S. Kuznetsov Apartments" izstāžu zāle "I.O.", Kāpu iela 143, Vaivari

DARBA LAIKS:
Iepriekš piesakoties pa telefoniem 67766447, 29401393

19.jūlijs - 31.augusts

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Izstāde “13 metri sekundē”

 • 19.jūlijs - 31.augusts
 • Jomas iela 35
 • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Izstādē piedalās trīs mākslinieki – gleznotājs Jānis Jēkabsons, tēlnieks Ivars Miķelsons un grafiķis, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesors Jānis Murovskis. Autori savstarpēji ir labi pazīstami. No 1981. līdz 1986. gadam visi ir bijuši kursabiedri LMA. Kopā būts gan plenēros, gan savulaik obligātajās kolhoza talkās, kā arī, interesējoties par kolēģu daiļradi, apmeklējuši viens otra izstādes. Pēc studijām katrs ir izvēlējies savu ceļu mākslā. Izstādei “13 metri sekundē” ir kopīgi radīts nosaukums un idejiskā platforma, bet tālāk katrs seko līdzi savam vējam. Tēlnieks Ivars Miķelsons par savu darbu tēmu izvēlējies CEĻAVĒJU, grafiķis Jānis Murovskis apspēlē SĀNVĒJU, bet gleznotājs Jānis Jēkabsons pētīs, kāds ir SPĒJŠ VĒJŠ. Tēlnieks Ivars Miķelsons par sevis izvēlēto CEĻAVĒJU: - Tā ir kustība, ceļojums, pārvietošanās... Mums, Latvijas iedzīvotājiem, tā kļuvusi arī par prom braukšanu uz neatgriešanos. Iespējams, mūsdienās savu nozīmi ir zaudējis senais teiciens – “Labu ceļavēju!”... Līdzīgi domā gleznotājs Jānis Jēkabsons: - Mēs nekad nevaram zināt, kā situāciju mainīs SPĒJŠ VĒJŠ. Ne dabā, ne dzīvē kopumā. Bet varbūt mēs uz to noskatāmies “pa gabalu”, un tas mūs neskar nemaz. Izstādes nosaukums “13 metri sekundē” ietver sevī ne tikai vēja ātruma mērījumu. Taču par to vairāk varēs uzzināt, apmeklējot izstādi.

DARBA LAIKS:
Sv., P.  slēgts
O. - S. 12.00 - 18.00

20.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Laicīgās, īslaicīgās un garlaicīgās mākslas izstāde "Marināde-2"

 • 20.jūlijs - 1.septembris
 • Muižas iela 6
 • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Laicīgās, īslaicīgās un garlaicīgās mākslas izstādes “Marināde-2” izstāžu koncepciju pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Izstāžu nama vadītāja un dizainere Agnese Bule rada notikumus, akcijas, kuros aktīvi iesaistās plašs Latvijas mākslinieku un iedzīvotāju loks. Marinas tante, kura savu veiksmīgo darbību Bulduru Izstāžu namā aizsāka jau 2017. gada vasarā, izstādes “MARINĀDE-1” laikā ar savu krāšņo klātbūtni un produkciju ir atbalstījusi daudzus Bulduru Izstāžu nama pasākumus. Šovasar Marinas tante aicina uz savu otro, pārsteigumu pilno iznācienu. Jau izsenis Marinas tante grozījās Baltijas jūras tuvumā un domāja, ko vēl labu varētu pasākt ar jūru. Jūras sāļo ūdeni taču varētu izmantot arī marinēšanai, viņa nevilšus iedomājās. Un ko vasaras vidū varētu marinēt? Protams, ka gurķus, jo Jūrmala ir izslavēta gurķošanās un citu atpūtas veidu kūrortpilsēta. Iesākumā Marinas tante meklēja jūras gurķus, bet viņai nekā neveicās, tāpēc nācās samierināties ar parastajiem mājas gurķīšiem. Priekšautu mugurā un uz priekšu, Marinas tante saberzēja rokas 2017. gada vasarā... Toties šovasar Jūrmalā sola lielu vētru, un tas ir nonācis arī Marinas tantes dzirdīgajās ausīs. Nu gan vētra izskalos kādu jūras gurķi, klusi pie sevis bubina Marinas tante, cerot uz lielo lomu. Izstādi veido Bulduru Izstāžu nams sadarbībā ar biedrību “RAD-DAR” un “Latviešu sapnis”. 

DARBA LAIKS:
Sv., P. slēgts
O. - Pt. 12.00 - 19.00
S. 12.00 - 16.00

19.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Starptautiskā glezniecības konkursizstāde "Marīna 2019. Vētra"

 • 19.jūlijs - 1.septembris
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Marīna kā patstāvīgs ainavas žanrs nostabilizējās 17. gadsimtā  Holandē, un savu popularitāti šis žanrs saglabājis līdz pat mūsdienām. Marīnistu izstādes Jūrmalā notiek regulāri jau kopš 2006. gada,  valdzinot un iedvesmojot gan māksliniekus, gan skatītājus. Šogad  jūras tematikai veltītā glezniecības konkursizstāde Jūrmalas pilsētas muzejā sniedz iespēju vienas izstādes ietvaros aplūkot dažādu pasaules valstu gleznotāju skatījumu uz vētras tēmu kā tradicionālā, tā laikmetīgā rakursā. Žūrijas komisija Latvijas  Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova vadībā no gandrīz 200 pieteikumiem izstādei izvēlējās 149 mākslinieku darbus no 9 valstīm. Laureāti tradicionāli tiek paziņoti izstādes atklāšanā, tiek pasniegta galvenā balva, kā arī noskaidrots laureāts mākslas studentu kategorijā, norisinās arī skatītāju balsojums. Izstādes kuratore Guna Kalnača.

DARBA LAIKS:
P., O.  slēgts
T. - Sv. 10.00 - 18.00

19.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Jūras ainavas no muzeja krājuma

 • 19.jūlijs - 1.septembris
 • Privāto kolekciju muzejs "Nellija"
 • Dzelzceļa iela 16
 • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Jūrmalas pilsētā savu vietu radis salīdzinoši neliels, savdabīgs privāto kolekciju muzejs “Nellija”, kas kalpo arī kā pilsētas kultūrprocesu vizītkarte, veicina mākslas attīstību un kultūras vērtību saglabāšanu, bagātina kultūras dzīvi pilsētā. Pateicoties Vladimira Ribakova iniciatīvai un entuziasmam, muzejs uzsāka darbību 2016. gadā speciāli muzeja vajadzībām celtā ēkā. Tajā skatāmas vairāk nekā 300 krievu un Rietumu mākslinieku gleznas un oforti, mākslinieciski augstvērtīga 70 ikonu kolekcija. Muzeja kolekcijas veidošanā piedalījās mākslas zinātnes pasaules slavenības: bijušais Tretjakova galerijas ģenerāldirektors Valentīns Rodionovs, Tretjakova galerijas direktorāta loceklis Oļegs Ivanovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Vladimirs Kozins un citi. Gleznas muzejā dzīvo ne tikai pie galerijas sienām un griestiem, tās stāv uz grīdas, reizēm slēpjas viena aiz otras. Šeit nav nevienas brīvas sienas – gleznas kārtotas trīs, četrās rindās, no grīdas līdz griestiem. Galerijā izstādīti slavenu akadēmisko gleznotāju Iļjas Repina, Ivana Šiškina, Īzaka Levitāna, Valentīna Serova, Mihaila Ņesterova, Ivana Aivazovska darbi. Mākslas cienītājus priecē arī “Mākslas pasaules” (Мир исскуства), “Zilās rozes” (Голубая роза) un “Kārava kalpa” (Бубновый валет) mākslinieku grupu biedru radītie darbi. Galerijā pārstāvēti arī 20. gs. sākuma krievu avangardistu – tajā skaitā arī avangarda aizsācēja Kazimira Maļēviča – darbi. Netrūkst arī neatkārtojamo krievu “Avangarda amazoņu” Nadeždas Udaļcovas (Надежда Удальцова), Natālijas Gončarovas (Наталья Гончарова), Ļubovas Popovas (Любовь Попова), Olgas Rozanovas (Ольга Розанова), Aleksandras Eksteras (Александра Экстер), Varvaras Stepanovas (Варвара Степанова) gleznu. Privāto kolekciju muzejs ir arī radošo ideju ģenerēšanas “mezgls” – vēsturiski izveidojusies komunikācijas vieta. Šeit dzīvo zināšanas un liela mīlestība pret mākslu.

DARBA LAIKS:
Grupām no 7 cilvēkiem – katru dienu, iepriekš piesakoties pa tālruni  +371 25257727
Individuāli: P. - Pt. slēgts S. - Sv. 11.00 - 15.00

18.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Gleznas no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma "Jūra vecmeistaru darbos"

 • 18.jūlijs - 1.septembris
 • Jūrmalas pilsētas domes vestibils
 • Jomas iela 1/5
 • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Latviešu glezniecība var lepoties ar izciliem marīnas žanra pārstāvjiem. Šajā izstādē būs skatāmi  Jāņa Oša, Staņislava Kreica, Aleksandra Zviedra un Herberta Siliņa romantiski reālistiskie gleznojumi, kuros ietvertas  jūras, jūras krasta, ostas un zvejnieku darba ainas. Klasisko jūras žanra interpretāciju piedāvās Valdis Kalnroze. Arvīda Egles gleznā īpatnēji risināta gaismēnas kompozīcija, kurā viņš, iespējams, iemūžinājis arī sevi. Savukārt izcilais gleznotājs Jānis Pauļuks apliecinās sevi kā vitālu ainavistu, kurš spēlējas ne tikai ar mirdzošiem krāsu toņiem, bet arī ar glezniecības tehniku veidiem. Lidijas Auzas darbu “Vētra”, kas sasaucas ar šī gada biennāles “Marīna 2019” apakšvirsrakstu, raksturo ritms, košums, bieza faktūra. Induļa Zariņa izturētais, taču ļoti dinamiskais Leo Svempa portrets uz jūrmalas fona rada kontrasta un piesātinājuma sajūtu, kas raksturīga tonālajai glezniecībai. Izstāde līdz pirmajam septembrim būs skatāma Jūrmalas pilsētas domes vestibilā. Izstādes kuratore Jana Rāve.

18.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Vitālija Jermolajeva un viņa mācekļu darbu izstāde "Jūras enerģija"

Mākslas galerijai “Inner Light” ir īpaša vieta Jūrmalas mākslas dzīvē un tā ir arī unikāls tūrisma objekts Jūrmalā. Mākslas galerija ir uzbūvēta pēc īpašnieka un gleznotāja Vitālija Jermolajeva projekta. Mākslinieks tradicionālās glezniecības vērtības veiksmīgi apvienojis ar savu jauno “fluorescento” tehniku – par fluorescento krāsu izgatavošanas paņēmienu un kompozīciju gleznotājam piešķirts patents. Vitālija Jermolajeva gaismas glezniecība ir eksperimentāla autortehnika, kas ar luminiscējošu krāsu spēli atklāj skatītājam mākslinieka iekšējo pasauli – “iekšējo gaismu”. Katra mākslinieka radītā glezna ietver gaismas noslēpumu – īpašā apgaismojumā mākslas darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, it kā paslēptais attēls. Dažos darbos šie tā saucamie “dienas” un “nakts” efekti ir līdzīgi, citos visai atšķirīgi. Pakāpeniskā pāreja no dienas uz nakts gleznu piedāvā skatītājam plašu tēlu transformēšanās daudzveidību. Vitālija Jermolajeva gleznas raisa asociācijas, kas kā tilts savieno apziņu ar zemapziņu. Biennāles norises laikā mākslinieka Vitālija Jermolajeva neatkārtojamās gleznas skatītājiem atklās stāstu par jūras mainīgo enerģiju dažādos gadalaikos. Izstādē piedalās arī Kade Clemensen (ASV), Arina Jermolajeva (Latvija), grupa EzotericOM ( Igaunija).

DARBA LAIKS:
P. - Sv. 11.00 - 17.00

18.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Sociālā projekta "Vētras stātsti smiltīs" noslēguma izstāde

 • 18.jūlijs - 1.septembris
 • Asaru prospekts 61

Izstādē skatītāji var  iepazīties ar pasakām, kuras sacerējuši bērni, spēlējoties smiltīs, kā arī ar fotogrāfijām no spēles procesa.  Būtisks izstādes elements ir Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Annas Ābolas digitālās ilustrācijas bērnu sacerētajām pasakām. Bērnu instrumenti pasakas sacerēšanā bija smiltis, dažādas miniatūras figūriņas, ūdens un pašu iztēle. Bērnu pasakas tapušas gan Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” smilšu spēļu nodarbību laikā, gan radošajās darbnīcās Jūrmalas pilsētas muzejā. Projektā piedalījās bērni vecumā no 5 līdz 12  gadiem. Idejas autore un pasaku pierakstītāja ir NRC “Vaivari” smilšu spēļu terapeite, Jūrmalas pilsētas muzeja projektu vadītāja Inese Ābola.

DARBA LAIKS:
P. - Sv. 10.00 - 18.00 

17.jūlijs - 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Laikmetīgās mākslas izstāde "Atmiņu jūra"

 • 17.jūlijs - 1.septembris
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Brīvdienas pie jūras liek aizmirsties, un neticami skan zinātnieku brīdinājums par jūras piesārņojumu. Baltijas jūrā 70 tūkstošu kvadrātkilometru platībā izveidojušās mirušās zonas, kurās iet bojā visa dzīvā radība. Tajā vainojamas cilvēku darbības, kuru rezultātā  jūrā nonāk slāpeklis, fosfors, medikamenti. Izstāde “Atmiņu jūra” pievērš uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam. Tas ir līdzībās balstīts smeldzīgs un skaudrs stāsts par cilvēka un jūras trauslo dzīvību. Evas Saukānes videoinstalācija ar Aivara Vegnera 90. gadu amatiervideo fragmentiem, baleta “Vārna” video projekcijas ar Reiņa Sējāna komponēto mūziku un Elzu Leimani galvenajā lomā vienlaicīgi norisināsies uz vairākiem dažādu izmēru ekrāniem, sajaucot pagātni, tagadni un nerealizēto nākotni. Izstādē skatāmi Kristīnes Abikas objekti, kas radīti no jūras izskalotām lietām. Izstādes kuratore Inga Bunkše. 

DARBA LAIKS:
P., O.  slēgts
T. - Sv. 10.00 - 18.00 

5.jūlijs - 24.augusts

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Izstāde "Aspazija. Vētra".

Izstādes mērķis ir pētīt un iepazīstināt sabiedrību ar dzejnieces Aspazijas personības un daiļrades “vētrainajām šķautnēm”, uz cilvēktiesībām orientēto ideju novitāti un šo ideju pārmantojamību un aktualitāti mūsdienās. Sieviete un sabiedrība, Aspazija un mīlestība, mūžīgi jauna liriskā balss – nevienā no dzejnieces dzīves jomām nav vērojama remdenība un samiernieciskums, vienmēr tiekšanās uz izaugsmi, pilnību, dziļumu, skaidrību, jūtu tīrību. Reizēm kā vētrai laužot ceļu stagnējušu uzskatu biežņā un mainot sabiedrības morāles toni, cīnoties par ikvienas sievietes tiesībām pašnoteikties. Izstādē eksponēti Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma materiāli – oriģinālportreti, rokraksti un vēstules, tematiski atsedzot izpausmes dažādās Aspazijas dzīves jomās. Mākslinieks Ints Sedlenieks. Izstādes kuratore Linda Grīnberga.

DARBA LAIKS:
Sv., P.  slēgts
O.  10.00 - 17.00
T.   12.00 - 19.00
C.  10.00 - 17.00
P.   10.00 - 17.00
S.   10.00 - 17.00

 

30.jūnijs - 1.septembris

12. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Vox Angelica"

Vairāku nedēļu garumā katru svētdienu plkst. 18.00 interesenti tiek aicināti uz ērģeļmūzikas koncertiem ar dziedātāju dažādu instrumentālistu piedalīšanos, kā arī ērģeļu solo koncertiem. Ferstivāla tematiskais spektrs ir ļoti plašs, un tas allaž piedāvā klausītājiem augsta līmeņa profesionālas mākslas baudījumu.

19.jūlijs - 20.oktobris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Izstāde "Nacionālie dārgumi. Modernā telpa. Līvija Pavlovska. Gedimins Kotello"

 • 19.jūlijs - 20.oktobris
 • Zigfrīda Meierovica prospekts 3
 • https://www.facebook.com/artstationdubulti/

Izstāde MODERNĀ TELPA rāda interjera mākslinieces Līvijas Brigitas Pavlovskas un gleznotāja, leļļu filmu mākslinieka Gedimina Kotello darbus. Ar šo izstādi Mākslas stacija Dubulti aktualizē interesantas lappuses 1970. –1980. gadu Latvijas mākslā, kas veltītas sociālisma apstākļos veidotai modernai sociālai telpai. Izstādes kuratore – Inga Šteimane. Izstāde ir  2. Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2019” programmā, aplūkojama līdz 20.oktobrim.

Vēlme modernizēt un humanizēt sociālisma sabiedrisko telpu 70. un 80. gados izpaudās  ne vien interjeru un pilsētplānošanas jomā, bet arī publiskās diskusijās par cilvēku. Kino un tostarp leļļu filmas kļūst par šīs diskusijas daļu. Sociālisma apstākļos konstruēta modernas vides vīzija nozīmēja “cilvēka pāraudzināšanu”.

LĪVIJA BRIGITA PAVLOVSKA (1939) – tolaik Līvija Māldere – ir starp tiem 1970. gada Latvijas Mākslas akadēmijas absolventiem, kurus lepni dēvē – pirmā mūsu interjeristu ģenerācija ar augstāko speciālo izglītību. Interjeristu sociālo atbildību cerību pilnajos astoņdesmitajos poētiski definē Līvijas kursa biedrs, mākslinieks un kritiķis Jānis Borgs, un tā skan: radīt “interjeru, kuru gaida”.1 Masveida sociālistiskās būvniecības vienmuļība un bezpersoniskā utilitārā arhitektūra raisīja patiesi humānas vēlmes – alkas pēc individualizētas vides. Izstāde MODERNĀ TELPA izvērš atsevišķas spilgtas epizodes Līvijas Brigitas Pavlovskas daiļradē, tādas kā Priekuļu selekcijas un izmēģinājumu stacijas interjeri (tagad Agroresursu un ekonomikas institūta Priekuļu pētniecības centrs; 1973), Patrisa Lumumbas vārdā nosauktās Maskavas Tautu draudzības universitātes dekori (tagad Krievijas Tautu draudzības universitāte; 1977–1978), Majoru stacijas iekštelpu un ārtelpas dizains (1987–1990). Tāpat izstāde dod ieskatu Rīgas Politehniskā institūta (tagad Rīgas Tehniskā Universitāte) Ķīpsalas kompleksa interjeru dekoros (1975–1981), Jūrmalas dārzkopības un biškopības biedrības veikala interjerā (1980) u.c. Izstāde MODERNĀ TELPA producējusi lielizmēra dekoru maketus un rekonstrukcijas.

GEDIMINS KOTELLO (1946) kā jauns, Latvijas televīzijā strādājošs Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļas teātra dekoratoru darbnīcas absolvents (1970) nonāk Rīgas kinostudijas leļļu filmu grupā 1974. gadā un strādā tur kā mākslinieks-inscenētājs līdz kinostudijas galam (1990). Gan kopā ar leģendāro Latvijas leļļu animācijas pamatlicēju Arnoldu Burovu, gan sadarbībā ar citiem režisoriem – Arvīdu Noriņu, Jāni Cimermani, Gunāru Treibergu – Gedimins Kotello rada tēlus pāri par divdesmit filmām, kas iegūst starptautiskas balvas un popularitāti.

Izstāde MODERNĀ TELPA akcentē Gedimina Kotello ieguldījumu leļļu filmu jomā. Tā piedāvā plašu oriģinālzīmējumu klāstu, leļļu skulptūras un filmu programmu, kuru tematiski vieno cilvēka atbildībai veltīti stāsti. Gedimins Kotello veido savus tēlus, perfekti zīmējot un detalizējot, viņš rada vizuāli stāstošus varoņus un vides, kuru spilgtās biogrāfijas skatītājam patīk iztēloties. Mākslinieks var būt liels atbalsts režisoram cenzūras un didaktikas laikmetā, un Gedimins Kotello tāds ir. Izstādē būs skatāmas sērijas par neparasto izmeklētāju Capu, kurš pāraudzina palaidņus (1976–1981, rež. Arvīds Noriņš), opuss par neapdomīgu rīcību, bērniem dāvinot kaķēnus un kucēnus (“Ko tagad darīt”, 1978, rež. J. Bergmanis), romantiska atkritumu sāga (“Vecā sētnieka piedzīvojumi”, 1985, rež. A. Burovs), dzēlīgs izsmiekls par kaitīgiem ieradumiem (“Papiņš”, 1986, rež. A. Burovs) un citas pamācošas filmas. Gedimins Kotello ir strādājis arī pie Arnolda Burova slavenākās animācijas – romantiskās “Bimini” (1981). Izstāde piedāvā arī selfiju un zīmēšanas sienu uz terases ar monumentālu inspektoru Capu.

Abu mākslinieku biogrāfijās ir saistība ar Jūrmalu – Līvija Brigita Pavlovska strādā par Jūrmalas pilsētas galveno mākslinieci no 1978. līdz 1986. gadam un dzīvo Jūrmalā, bet Gedimins Kotello ir dzimis Jūrmalā un tur pavadījis savas bērnības vasaras.

Mākslas stacija Dubulti ir inovatīva kultūras platforma, kas atrodas 1977. gadā celtā modernisma arhitektūras ēkā, kas ir joprojām funkcionējoša dzelzceļa stacija. Mākslas stacija Dubulti veido savu programmu, lai parādītu Latvijas mākslinieku darbus aktuālos kontekstos un interpretācijās. Projekti tiek īstenoti ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Mākslas stacijas Dubulti izveidotāja un kuratore ir Inga Šteimane.

Pasākumi:

 • 19.07. plkst. 11.00 – preses tūre
 • 19.07. plkst. 19.00 – izstādes atklāšana
 • 20.07. plkst. 15.00 – 16.00 – ekskursija izstādē kopā ar izstādes kuratori Ingu Šteimani
 • 21.07. plkst. 14.00 – 15.30 – ekskursija izstādē kopā ar izstādes darbu autoriem Līviju Brigitu Pavlovsku un Gediminu Kotello
 • 24.08. plkst. 11.00 – 15.00 Darbnīca ģimenēm ar bērniem izstādē “Modernā telpa” mākslas izglītības centra TRĪS KRĀSAS vadībā.
 • 24.08. plkst. 15.00 – 16.00 – ekskursija izstādē kopā ar izstādes darbu autoriem Līviju Brigitu Pavlovsku un Gediminu Kotello, un izstādes kuratori Ingu Šteimani

Par septembra un oktobra norisēm (Jāņa Borga lekcijas par audzinošo interjeru) informācija augustā.

1 J. Borgs. Par interjeru, kuru gaida. Rakstu krājums “Arhitektūra un Dizains”, Rīga, “Avots”, 1985, 67.–71.lpp

11.maijs - 4.septembris
26.aprīlis - 1.septembris

Izstāde "Cepures pasaule"

Viesnīcā “Pegasa pils” (Jūras ielā 60), pretī Dzintaru koncertzālei 26. aprīlī veras pašu pārsteidzošāko Rīgas etnomuzeja “Cepures pasaule” eksponātu izstāde. Līdz septembra sākumam šeit būs izstādītas antīkas cepures, kroņi un košas maģiskas galvassegas no vienas no pašām neparastākajām Latvijas muzeju kolekcijām.
Apmeklētāji varēs iepazīt galvassegas no visas pasaules kontinentiem, uzzinās tradicionālo tautastērpu vēsturi un varēs novērtēt šamaņu galvasrotu maģisko spēku, kuras likt galvā nezinātājiem stingri aizliegts.
Ieeja izstādē bez maksas.

Muzejs dibināts Rīgā 2014. gadā un parāda bagātu tradicionālo galvassegu kolekciju, ieskaitot senus apzeltītus kokošņikus un ar pusdārgakmeņiem klātus kroņus, noburtas āfrikāņu rituālās maskas un ķiveres un lielas āzijas šamaņu cepures, galvassegas no lūka un cilvēku matiem. Muzeja eksponāti rāda daudzu vēsturē zudušu mazu un lielu tautu kultūru no visas pasaules. Muzeja dibinātājs zinātnieks un ceļotājs Kirils Babajevs.

1.janvāris - 31.decembris

Vides objekts "Mirkļmarka/Vēstule no Jūrmalas Mākslinieku nama"

Pie Mākslinieku nama izvietots jauns vides objekts „Mirkļmarka/Vēstule no Jūrmalas Mākslinieku nama”. Ikviens interesents var tajā nofotografēties un iejusties pastmarkas lomā. Objekts tapis Mākslinieku namam sadarbojoties ar biedrību “RAD-DAR “un mākslinieci Lauru Feldbergu.  

2.janvāris - 31.decembris

Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

Izstādē skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstādē būs iespējams ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties pašiem. Visjaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā.
 • 2.janvāris - 31.decembris
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts

Lielākā daļa no izstādē redzamajiem priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Muzeja darbinieki izsaka pateicību māsām Elizabetei Priedītei un Irinai Ženičai, Mairai Placēnai, Irēnei Štrausei, Rasmai Ruskai, Edītei Jerumai, Marikai Rainei-Bukelei, Birutai Miķelsonei, Laimonim Ķudim, Guntim Mārim Smilgainim un daudziem citiem par saglabātajām un muzejam nodotajām laikmeta liecībām. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.

Muzeja vēsturniece Inga Sarma stāsta: “Kūrortus izgudroja pieaugušie. Iespējams tāpēc, ka tur viņi jutās kā bērnībā – līksmi un bezrūpīgi. Tomēr, braucot uz kūrortu, pieaugušajiem pašiem bieži vien līdzi bija bērni. Kamēr vecāki baudīja kūrorta gaisotni, bērni atrada un izgudroja paši savas kūrorta izklaides: būvēja smilšu pilis, dzenāja bumbu, laida pūķus, bet lietainās dienās patvērās vasarnīcu verandās, kur varēja pārtapt par iemīļoto grāmatu varoņiem, tērpt lelles vai izspēlēt alvas zaldātiņu kaujas. Dažādi laiki veidoja savas iezīmes bērnu kūrorta ikdienā. Izjādes ar poniju jūras krastā tiem, ko pieskatīja aukles un guvernantes, pirmās vasaras kolonijas tiem bērniem, kuru vecāki paši nekad neatļāvās atpūsties kūrortā, pionieru nometnes ar militarizētām spēlēm un maršēšanu uz pludmali... Visos laikos bērni aizvien gaidījuši vasaru un priecājušies par sauli un jūru. Aizvien kāds būvē smilšu pilis liedagā un rada savu sapņu pasauli kādā vasarnīcas verandā.”

Izstādes veidošanā piedalījās Jūrmalas pilsētas muzeja speciālisti – saturs, māksliniece Dace Džeriņa –dizains, mākslinieks Mārtiņš Ratniks – videomontāža, SIA “Dekorāciju darbnīca” – montāža un iekārtošana, Jūrmalas teātris – audioieraksts.

Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Ieeja bez maksas!

2.janvāris 09:00 - 31.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība.
 • 2.janvāris 09:00 - 31.decembris 17:00
 • Tīklu iela 1a
 • www.jbmuzejs.lv

1992. gadā zvejnieku kopsaimniecību "Uzvara” pārveidoja par akciju sabiedrību "Jūraslīcis”. Pēc akciju sabiedrības bankrota, Jūrmalas pilsētas dome 2002. gadā iegādājās zvejniecības muzeja ēkas un kolekcijas. No 2003. gada 1. janvāra tas darbojas kā Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle – Jūrmalas brīvdabas muzejs, kas ir nozīmīga Jūrmalas un Latvijas kultūrvēstures daļa. Jūrmalas brīvdabas muzejs kalpo sabiedrībai, tā mērķis - popularizēt un pētīt Jūrmalas iedzīvotāju senākā nodarbošanās veida – zvejniecības attīstību Jūrmalā un tās tuvākajā apkārtnē, saglabāt nākamajām paaudzēm ar zvejniecību saistīto etnogrāfisko celtņu un vēstures liecību kolekciju muzejā.

Jūrmalas brīvdabas muzejā notiek tradicionāli pasākumi – "Lieldienas", starptautiskā "Muzeju nakts" akcija, muzeja dibinātāju – bijušā zvejnieku kolhoza "Uzvara” darbinieku godināšanas svētki. Augustā "Amatu dienā” savu prasmi rāda dažādu seno amatu meistari, septembra nogalē ap Miķeļiem svinam "Vīna svētkus”, bet decembrī sagaidām "Ziemassvētkus” senlatviešu tradīciju garā. Tās ir tradīcijas, ko vēlamies attīstīt, saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm.

Ieeja bez maksas!

3.janvāris 10:00 - 31.decembris 17:00

Pastāvīgā interaktīva ekspozīcija "Aspazija atgriežas Dubultos"

 • 3.janvāris 10:00 - 31.decembris 17:00
 • Aspazijas māja
 • https://www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts

2.janvāris - 31.decembris
1.janvāris 10:00 - 30.decembris 17:00

Pastāvīgā vēstures ekspozīcijas "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20.gadsimtā"

Ieeja bez maksas!

1.janvāris 10:00 - 31.decembris 17:00

Multimediāla ekspozīcija "Raiņa telpa. Plašums. Dziļums. Bezgalība.”

 • 1.janvāris 10:00 - 31.decembris 17:00
 • Tirgoņu iela 29
 • https://www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum/?fref=ts
1.janvāris 10:00 - 31.decembris 18:00

Pastāvīgā vēsturiskā interjera ekspozīcija "Radošas personības mājvieta Jūrmalā, 1933. – 1943. gads"

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.
 • 1.janvāris 10:00 - 31.decembris 18:00
 • Z. Meierovica prospekts 18/20
 • https://www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903.gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

1.janvāris 17:00 - 31.decembris 17:00

Pastāvīgā ekspozīcija "Es un TU"

Veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestībai un daiļrades virsotnēm, ko atklāj viņu kopdzīves mezglpunkti un daiļrades process – nozīmīgākie darbi. 

Ekskursijas iespējams pieteikt telefoniski tālr.: 67764295; 29239472 vai pa e-pastu: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

Ekskursijas latviešu, angļu un krievu valodā.

Darba laiks: Otrdiena – Sestdiena 10.00 – 17.00, svētdiena, pirmdiena – slēgts.

Ieejas maksa 2,00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 eiro. Ģimenes biļete (1 vai 2 pieaugušie ar 1-4 bērniem līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene) 3,00 eiro.

Vairāk skatīt MMA publisko maksas pakalpojumu cenrādis: http://likumi.lv/doc.php?id=278914