A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Gleznas no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma "Jūra vecmeistaru darbos"

ceturtdiena, 18.jūlijs - svētdiena, 1.septembris

2. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle "Marīna 2019". Gleznas no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma "Jūra vecmeistaru darbos"

  • ceturtdiena, 18.jūlijs - svētdiena, 1.septembris
  • Jūrmalas pilsētas domes vestibils
  • Jomas iela 1/5
  • https://www.facebook.com/MarinaBiennale/

Latviešu glezniecība var lepoties ar izciliem marīnas žanra pārstāvjiem. Šajā izstādē būs skatāmi  Jāņa Oša, Staņislava Kreica, Aleksandra Zviedra un Herberta Siliņa romantiski reālistiskie gleznojumi, kuros ietvertas  jūras, jūras krasta, ostas un zvejnieku darba ainas. Klasisko jūras žanra interpretāciju piedāvās Valdis Kalnroze. Arvīda Egles gleznā īpatnēji risināta gaismēnas kompozīcija, kurā viņš, iespējams, iemūžinājis arī sevi. Savukārt izcilais gleznotājs Jānis Pauļuks apliecinās sevi kā vitālu ainavistu, kurš spēlējas ne tikai ar mirdzošiem krāsu toņiem, bet arī ar glezniecības tehniku veidiem. Lidijas Auzas darbu “Vētra”, kas sasaucas ar šī gada biennāles “Marīna 2019” apakšvirsrakstu, raksturo ritms, košums, bieza faktūra. Induļa Zariņa izturētais, taču ļoti dinamiskais Leo Svempa portrets uz jūrmalas fona rada kontrasta un piesātinājuma sajūtu, kas raksturīga tonālajai glezniecībai. Izstāde līdz pirmajam septembrim būs skatāma Jūrmalas pilsētas domes vestibilā. Izstādes kuratore Jana Rāve.