A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

37. starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkurss Dzintaru koncertzālē

Jūrmalā ieradušies 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa dalībnieki. Dalībai konkursā reģistrējušies 147 jaunie vokālisti no 54 pasaules valstīm, lai no 5. līdz 10. jūnijam sacenstos par uzvaru pasaules prestižākajā operdziedātāju konkursā un iespēju tuvākajā laikā uzstāties uz labāko pasaules opernamu skatuvēm.

No 5. līdz 10. jūnijam Dzintaru koncertzālē Latvijā pirmo reizi norisināsies ievērojamā 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināls. Viens no pasaulē prestižākajiem jauno talantu atlases pasākumiem pulcēs topošos operas solistus no visas pasaules un vadošo opernamu direktorus. Opermūzikas pasaulē Belvederas konkursu dēvē par “jauno vokālistu biržu”, un dalība tajā ir pavērusi iespēju daudzām šobrīd labi zināmām operas zvaigznēm.

Belvederes operas solistu konkursā jauno operdziedātāju sniegumu vērtē nevis mūzikas vai operas žanra profesionāļi, eksperti un mūziķi, bet gan potenciālie darba devēji – prestižāko pasaules opernamu direktori no Ņujorkas Metropolitēna, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra, Londonas Karaliskā Koventgādena, Keiptaunas, Hjūstonas un citiem opernamiem, kā arī aģentūru direktori, operu un festivālu menedžeri, mūzikas promoteri un mediju industrijas pārstāvji.

No 5. līdz 10. jūnijam jauno operdziedātāju konkursā Dzintaru koncertzālē prasmēm mērosies 147 konkursam iepriekš kvalificējušies jaunie operdziedātāji no 54 pasaules valstīm.

5. un 6. jūnijā notiks konkursa 1. atlases kārta, 7. un 8. jūnijā – 2. atlases kārta jeb pusfināls.

10. jūnijā norisināsies Belvederes jauno operdziedātāju konkursa fināls, kurā kopā ar festivāla orķestri diriģenta Ilmāra Lapiņa vadībā uzstāsies 15 izcilākie konkursa dalībnieki, sniedzot unikālu iespēju koncerta apmeklētājiem dzirdēt perspektīvākos jaunos operas talantus, kuri jau pavisam drīz uzstāsies uz prestižāko opernamu skatuvēm Londonā, Ņujorkā, Parīzē, Milānā, Berlīnē, Vīnē un citur.

Hansa Gabora Belvederes operas solistu konkurss ir nozīmīgs atspēriena punkts jaunajiem operdziedātājiem no visas pasaules, šis konkurss savulaik bija nopietns pagrieziena punkts karjerā tādiem pasaulslaveniem operdziedātājiem kā Elīna Garanča, Andžela Georgiū (Angela Gheorghiu) un Egils Siliņš un citi.

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora (1924–1994) vārdā nosauktais Belvederes jauno vokālistu konkurss pirmoreiz norisinājās 1982. gadā Vīnē, pulcējot talantīgākos un perspektīvākos jaunos dziedātājus. Vīnes kameroperas dibinātājs un ilggadējs vadītājs Hanss Gabors jau no karjeras pirmsākumiem iesaistījās jaunu talantīgu dziedātāju atklāšanā un popularizēšanā, un tieši viņš savulaik ierosināja rīkot konkursu jeb “jauno vokālistu biržu” bez stingri akadēmiskas ievirzes, kurā dziedātāju talantu un briedumu vērtētu nevis akadēmiskie vokālie pedagogi, bet operu un festivālu vadītāji, mūzikas popularizētāji un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, proti, tie, kuri ir atbildīgi par jauno dziedātāju atlasi. Konkurss strauji iemantoja atzinību gan no dalībnieku, gan žūrijas puses. Palielinoties interesei un konkursa dalībnieku skaitam, kopš 1992. gada dažādās pasaules pilsētās tiek organizētas reģionālās konkursa atlases kārtas, kas šogad notiks 68 pasaules pilsētās.

Līdz 2013. gadam Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkursa fināls norisinājās Vīnē, bet tagad notiek pasaules slavenākajos opernamos. 2013. gadā konkursa fināls norisinājās Amsterdamā, 2014. gadā – Diseldorfā, 2015. gadā – vēlreiz Amsterdamā, 2016. gadā – Keiptaunā, 2017. gadā – Maskavā, bet 2018. gadā konkurss pirmo reizi norisināsies Latvijā, Dzintaru koncertzālē, un tā ir pirmā reize ne tikai Baltijā, bet arī visā Ziemeļeiropā.

Vairāk informācijas par konkursu www.dzintarukoncertzale.lv