A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Aicina atzīmēt Pasaules ūdens dienu Ķemeru Nacionālajā parkā

22. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Pievēršot sabiedrības uzmanību ūdens kā pamatresursa nozīmei, Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centrs (DIC) “Meža māja” sestdien, 24. martā, Ķemeru Nacionālajā parkā aicina uz Pasaules ūdens dienas pasākumu „Ūdens dabā – daba ūdenī”.

Interesentus sagaida aizraujoša lekcija, radošās darbnīcas un pastaiga dabā, meklējot dzīvību ūdenī. Pasākums notiks no plkst. 11.00 līdz 14.00, un dalība tajā ir bez maksas. Līdzi jāņem tautasdziesma vai dzejolis par ūdeni, ko ierakstīt atmiņu kladē.

Pasākuma pirmajā daļā ikviens interesents lekcijā “Dabai ir problēmas?” varēs uzzināt, kādas ūdens problēmas pēdējās desmitgadēs cilvēki, neapdomīgi saimniekojot dabā, radījuši un kā tās iespējams risināt, veicot dažādus dabas atjaunošanas pasākumus.
“Ūdens klātbūtne mūsu ikdienā šeit, Latvijā, ir tik pašsaprotama. Esam pieraduši pie lietainām vasarām, mitriem rudeņiem un pie sajūtas, ka reizēm ūdens dabā ir par daudz. Ir grūti noticēt, ka tā nav visur pasaulē. Tomēr kas vienā pasaules malā ir problēma, citā – liela laime. Diemžēl vairums ūdens problēmu radušās cilvēku negatīvās ietekmes rezultātā. Cilvēks pamanījies degradēt augāju, augsni, upes, ezerus, tādejādi veicinot plūdu, sausuma un ūdens piesārņojuma riskus,” saka DIC “Meža māja” dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.
Viņa skaidro, ka cilvēku bezrūpīgā izturēšanās pret ekosistēmām, kurās paši dzīvojam, apgrūtina ikviena indivīda iespējas nodrošināties ar ūdeni, kas vitāli nepieciešams, lai izdzīvotu. “Tieši tādēļ pasākumā ikvienam apmeklētājiem centīsimies veidot dziļāku izpratni par ūdens pasauli, stāstīsim par veidiem, kā atjaunot līdzsvarotu ūdens ciklu, uzlabot savu veselību un iztikas avotus, un mudināsim nākotnē uz dabai draudzīgāku rīcību,” uzsver A.Balandiņa. Arī radošo darbnīcu aktivitātes gan bērnus, gan pieaugušos mudinās iztēloties ideālo ūdens pasauli.
Savukārt pasākuma otrajā daļā ikviens interesents būs aicināts doties pastaigā pa Ķemeru apkārtnes mitrājiem, kopīgi vērtēt gan avota ūdens spēku, gan kūstošo sniega ūdeņu ceļus un neceļus, meklēt dzīvību ūdenī un mācīties pazīt ūdens pasaules bagātības.

Pasaules ūdens dienu tradicionāli atzīmē 22. martā. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Sīkāk par visiem pasākumiem Dabas aizsardzības pārvaldes Facebook lapā www.fb.com/dabasparvalde